انتقاد خانواده جردن نیلی از کهنه سرباز دریایی به خاطر عذرخواهی نکردن | جردن نیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خانواده جردن نیلی، مرد سیاه پوستی که در قطار متروی نیویورک پس از قرار دادن مسافر دیگر در چوکی جان خود را از دست داد. انتقاد کرد سوار به دلیل ارائه نه “عذرخواهی و نه ابراز پشیمانی” در بیانیه ای که از طریق وکلا منتشر شد.

خانواده نیلی در اظهاراتی که توسط وکلای دانیل پنی، یک تفنگدار 24 ساله سفیدپوست سابق آمریکایی از لانگ آیلند صادر شد، “یک ترور شخصیت و نمونه بارز این بود که چرا او معتقد بود که حق دارد جان جردن را بگیرد”. بیانیه مطبوعاتی خودشان در روز دوشنبه.

جردن نیلی، 30 ساله، یک هفته قبل درگذشت. مرگ او و فقدان اتهام علیه پنی اعتراضات را در نیویورک برانگیخته است.

در یک پرونده نژادپرستانه، موریس میچل، مدیر حزب چپ‌گرای خانواده‌های کارگری، که مقر آن در بروکلین است، از فرماندار نیویورک، کتی هوچول، و شهردار نیویورک، اریک آدامز، به دلیل امتناع از نامیدن مرگ نیلی انتقاد کرد: یک لینچ عمومی امروزی».

بیانیه ای که از طرف پنی منتشر شد، انفعال رسمی در مورد سلامت روان و بی خانمانی را توصیف کرد و گفت که مقامات منتخب با افرادی که با چنین چالش هایی مانند نیلی دست و پنجه نرم می کنند، با “بی تفاوتی” رفتار می کردند.

در بیانیه آمده است که نیلی «سابقه مستندی از رفتار خشونت‌آمیز و نامنظم دارد که نتیجه آشکار بیماری روانی مداوم و درمان‌نشده است»، نیلی رفتار پرخاشگرانه‌ای داشت و سواران را وادار به اقدام کرد.

بعد از ظهر دوشنبه گذشته در واگن قطار F در ایستگاه خیابان برادوی-لافایت، نیلی فریاد زد که گرسنه است و آماده مرگ است. ویدئویی که توسط یک سوارکار دیگر گرفته شده است، نشان می‌دهد که دیگران نیلی را به پایین و پنی را در حال انجام خفه کردن می‌گیرند.

در بیانیه پنی آمده است: “دانیل هرگز قصد آسیب رساندن به آقای نیلی را نداشت و نمی توانست مرگ نابهنگام او را پیش بینی کند.”

همچنین مرگ نیلی را یک “تراژدی وحشتناک” خواند و خواستار “تعهد جدید مقامات منتخب ما برای رسیدگی به بحران سلامت روان در خیابان‌ها و متروها شد”.

خانواده نیلی در بیانیه خود از طریق وکلا، استدلال پنی را رد کردند.

آنها گفتند: “در پاراگراف اول او در مورد اینکه چقدر “خوب” است صحبت می کند و [in] پاراگراف بعدی او در مورد اینکه جردن چقدر “بد” بود صحبت می کند تا ما را متقاعد کند که زندگی اردن “بی ارزش” است.

“حقیقت این است که او زمانی که عمدا دستانش را دور گردن جردن حلقه کرد و فشار داد و به فشردن ادامه داد، هیچ چیز در مورد تاریخ اردن نمی دانست.”

زندگی دشوار نیلی به طور گسترده گزارش شده است. نیویورک تایمز گفت که او بیش از سه ده بار دستگیر شده بود و افزود: «بسیاری از آنها از این قبیل بودند که مردمی که در خیابان زندگی می کنند اغلب در حالی که بی خانمان هستند، جمع می شوند، مانند پریدن از گردان یا تجاوز. اما حداقل چهار نفر به اتهام مشت زدن به مردم بودند که دو نفر از آنها در سیستم مترو بودند.

تایمز همچنین گزارش داد که نیلی در لیست شهری از افراد بی خانمان بود که به فوریت ترین آنها نیاز به کمک دارند.

خانواده نیلی می‌گویند: «پنی نشان می‌دهد که عموم مردم نسبت به افرادی مانند جردن «بی‌تفاوتی» نشان داده‌اند، اما این اصطلاح به‌طور مناسب‌تری برای توصیف خودش استفاده می‌شود.

واضح است که او کسی است که چه در زمان کشتن اردن و چه در حال حاضر در اولین پیام عمومی خود با بی تفاوتی رفتار کرد. او هرگز سعی نکرد به او کمک کند.

به طور خلاصه، اقدامات او در قطار، و اکنون سخنان او، نشان می دهد که چرا او باید در زندان باشد.

خانواده نیلی همچنین گفتند شهردار آدامز باید با آنها تماس بگیرد.

خانواده از شما می خواهند که بدانید اردن مهم است. به نظر می رسد فکر می کنید دیگران مهمتر از او هستند. شما نمی توانید به کسی که دارای خفگی است کمک کنید.»

کارشناسان گفته اند که پنی ممکن است به قتل عمد یا قتل از غفلت متهم شود. انتظار می رود در این هفته تصمیمی در مورد اتهامات صادر شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …