عنوان 42 در حال پایان است. در اینجا به معنای آن برای مهاجرت است.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روزانه هزاران مهاجر به طور غیرقانونی از مرز جنوبی ایالات متحده عبور می کنند. آنها با فرار از خشونت، دولت های اقتدارگرا و فقر شدید، در این سفر خطرناک شهامت می کنند به این امید که به محض عبور از ایالات متحده، بتوانند بمانند.

طی چند سال گذشته، عبور غیرقانونی مرزها از نظر تاریخی بالا بوده است – بخشی از آنچه سازمان ملل متحد آن را به عنوان یک روند مهاجرت جهانی معرفی کرده است. اما مقامات ایالات متحده انتظار دارند که این تعداد در مرزهای جنوبی در روزهای آینده حتی بیشتر شود، زیرا یک قانون بهداشتی در دوران بیماری همه گیر، به نام عنوان 42، دیگر لازم الاجرا نخواهد بود. عبور غیرقانونی بیشتر به معنای فشار اضافی بر روی سیستمی است که قبلاً بیش از حد گسترش یافته است.

ما در مورد سیاست، آنچه تغییر خواهد کرد و پیامدهای آن توضیح می دهیم.

عنوان 42 بخشی از قانون خدمات بهداشت عمومی سال 1944 است که به دولت اجازه می دهد ورود افراد و واردات را به منظور جلوگیری از معرفی یک بیماری واگیر از خارج از مرزهای قاره ایالات متحده متوقف کند.

در مارس 2020، زمانی که کووید-19 در سراسر کشور در حال گسترش بود، دولت ترامپ اجازه استفاده از این قانون را تحت شرایط اضطراری بهداشت عمومی ملی برای اخراج سریع افرادی که به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده شده بودند را صادر کرد.

دو ماه پیش، دولت بایدن گفت که در 11 مه، تعیین بحران بهداشت عمومی پایان خواهد یافت. در واقع، مقامات گفتند، این بدان معناست که استفاده از عنوان 42 نیز به پایان خواهد رسید.

این قانون به مقامات مرزی اجازه می‌دهد از مراحل زمان‌بر که معمولاً برای رسیدگی به مهاجران انجام می‌شود، از جمله رویه‌ای که به کسی اجازه می‌دهد به دنبال پناهندگی باشد، صرفنظر کنند. استفاده از عنوان 42 در مقایسه با مدت زمان مورد نیاز برای پردازش مهاجران طبق قوانین موجود، حدود 10 دقیقه طول می کشد، که می تواند یک ساعت یا بیشتر باشد. این قانون به مقامات مرزی اجازه می‌دهد فورا میلیون‌ها مهاجر را اخراج کنند، اقدامی که انتقاد فوری مدافعان حقوق بشر و کارشناسان بهداشت عمومی را برانگیخت که گفتند این تلاشی از سوی دولت ترامپ برای جلوگیری از پناهندگی مهاجران است.

با روی کار آمدن دولت بایدن، مقامات ارشد جلساتی درباره لغو عنوان 42 برگزار کردند. اما زمانی که تعداد گذرگاه‌های غیرقانونی در مرز جنوبی در بهار 2021 شروع به افزایش کرد، حذف این اختیار یک قمار برای کاخ سفید با جمهوری‌خواهان بود. حمله مکرر به رئیس جمهور به دلیل داشتن سیاست های اجرایی ضعیف در مرز. در اصل، عنوان 42 به مؤثرترین سیاست برای مدیریت حجم بالای گذرگاه‌ها تبدیل شده بود، بدون اینکه منجر به ازدحام بیش از حد منظم در ایستگاه‌های مرزی و جوامعی شود که مهاجران اغلب پس از آزادی از بازداشت به آن‌ها می‌رفتند.

نه، حتی نزدیک نیست. در عمل، دستور بهداشت عمومی برای همه مهاجران اعمال نمی شد. از آنجایی که عنوان 42 وجود داشته است، در حدود یک سوم مواقع استفاده شده است. اکثر افرادی که تحت این حکومت اخراج شدند از مکزیک و آمریکای مرکزی بودند. در حالی که این بدان معناست که میلیون ها مهاجر تحت عنوان 42 اخراج شده اند، بیش از 1.8 میلیون نفر مجاز به اقامت موقت در کشور هستند تا زمانی که با دادگاه مهاجرت روبرو شوند و در برخی موارد استدلال می کنند که باید به آنها پناهندگی داده شود. تحت عنوان 42، افراد همچنین می‌توانستند هر چند بار که می‌خواستند بدون جریمه‌های تندتر عبور کنند. (طبق قانون مهاجرت دولت، زمانی که شخصی بیش از یک بار در حال عبور دستگیر شود، مجازات افزایش می یابد.)

دولت بایدن بارها گفته است که مرز بسته شده است، اما از آنجایی که بسیاری از مهاجران توانسته‌اند در آنجا بمانند، دیگران را ترغیب کرد تا به آمریکا سفر کنند تا از فرصت‌های خود استفاده کنند.

هنگامی که مقامات مرزی دیگر نمی توانند از عنوان 42 برای اخراج فوری مهاجران استفاده کنند، به قوانین معمول برای رسیدگی به گذرگاه های غیرقانونی مرزی متوسل می شوند که تا حدی زمان بیشتری می برد زیرا به مهاجران اجازه می دهد درخواست پناهندگی کنند. این پردازش اداری طولانی مدت منجر به ماندن مهاجران در مراکز نگهداری طولانی‌تر می‌شود. هنگامی که این امکانات به حداکثر ظرفیت برسد، احتمال اینکه مردم در زیر پل ها و پناهگاه های بیرونی ازدحام کنند، از شرایط غیرانسانی رنج ببرند، بیشتر می شود.

در روزها و هفته های آینده، مدیریت تعداد بالای مهاجران به شیوه ای امن و منظم بزرگترین چالش خواهد بود. دولت بایدن سیاست‌های جدیدی را برای جلوگیری از عبور غیرقانونی به کار گرفته است – که برخی از آنها مورد انتقاد حامیان مهاجرت قرار گرفته‌اند – اما برای رسیدگی به موضوع فوری مدیریت حجم بالای افراد مورد انتظار کار چندانی انجام نداده است.

مقامات مرزی مجبور خواهند شد که مهاجران را بیشتر به جوامع مرزی رها کنند، و این باعث افزایش بار مقامات محلی و اپراتورهای پناهگاه برای ارائه پشتیبانی در سراسر کشور خواهد شد. همچنین یافتن وکلای پناهندگی برای مهاجران دشوارتر می شود تا به آنها کمک کنند تا پرونده های خود را بسازند، زیرا در حال حاضر کمبود افرادی وجود دارد که این کار را انجام می دهند.

اما مقامات امیدوارند که در یک نقطه خاص آسان تر شود، زیرا مهاجران بیشتری به دلیل عبور چندین بار از مرز مجازات می شوند. هدف از اقدامات جدید دولت بایدن محدود کردن بیشتر دسترسی به پناهندگی و ایجاد مسیرهای حقوقی بشردوستانه برای سایر مهاجران است که مقامات امیدوارند به عبور غیرقانونی کمتری نیز منجر شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …