قورباغه ها در پورتوریکو به دلیل گرمایش جهانی در ارتفاع بالاتری قار می زنند | دوزیستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانشمندان دریافته‌اند که قورباغه‌ها در پورتوریکو به دلیل گرمای جهانی در ارتفاعی بالاتر قور می‌کنند.

به نظر می رسد قورباغه ها در دماهای گرمتر از نظر اندازه کاهش می یابند که باعث می شود صدای قورباغه آنها بلندتر شود. به گفته محققان، اگر این روند ادامه یابد، گرما ممکن است برای دوزیستان حساس برای زنده ماندن موفقیت آمیز بیش از حد شود.

ندای قورباغه کوکی برای اکثر کسانی که مدتی را در پورتوریکو گذرانده اند به خوبی شناخته شده است. این نام به دلیل نام دو نت خود “co-qui” نامگذاری شده است که هر شب در سراسر جزیره زنگ می زند.

قورباغه های کوکوی نر از صدای متمایز خود برای علامت گذاری قلمرو خود و هشدار دادن به رقبا استفاده می کنند، اما دانشمندان متوجه شده اند که این صدا در حال تغییر است.

پیتر نارینز از دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، 23 سال است که در حال مطالعه روی قار آنها بوده است. او و تیمش در حین ضبط صداها در امتداد دامنه کوه El Yunque در پورتوریکو متوجه شدند که تماس ها بسته به ارتفاع قورباغه ها تغییر می کند.

دوزیستان به تغییرات دما بسیار حساس هستند و هر چه در کوه‌ها بالاتر بودند، خنک‌تر بود. بنابراین، قورباغه‌های قله‌های کوه بزرگ‌تر از قورباغه‌هایی بودند که در دره‌های گرم نشسته بودند، و این بدان معنی بود که تماس آنها متفاوت بود.

نایرنز می‌گوید: «کوکویی که تماس‌های کوتاه و بلند را با نرخ‌های بالا ایجاد می‌کرد، در نزدیکی پای کوه زندگی می‌کرد، در حالی که تماس‌های حیواناتی که در نزدیکی قله کوه زندگی می‌کردند طولانی‌تر، با صدای پایین‌تر و کمتر تکرار می‌شدند».

دو دهه پس از اولین ضبط صدای خود، Nairns با همکار خود، Sebastian Meenderink به کوه ها بازگشت. این جفت دریافتند که هر صدای قورباغه، مهم نیست در کجای کوه باشد، بلندتر شده است.

Meenderink گفت: “برای ضبط تماس با ویژگی های خاص، ما مجبور شدیم به ارتفاع کمی بالاتر برویم.” انگار همه حیوانات از کوه بالا رفته بودند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دانشمندان نگران این هستند که قورباغه ها برای فرار از دمای بالاتر در پایین کوه به خزیدن ادامه دهند، اما در نهایت اتاق آنها تمام خواهد شد.

مندرینک گفت: «در حال حاضر، عواقب آن وخیم نیست. «تغییر به سختی محسوس در اندازه و صدای قورباغه تأثیر کمی بر محیط دارد. با این حال، اگر کاهش نیابد، افزایش دما در نهایت باعث فروپاشی جمعیت کوکو می شود که برای اکوسیستم پورتوریکوی فاجعه بار خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …