امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه با تظاهرات در لیون دیدار کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، مراسم سنتی روز دوشنبه شانزلیزه پاریس را به مناسبت روز پایان جنگ جهانی دوم در اروپا در سال 1945 برگزار کرد.

پلیس برای محدود کردن اختلالات در بحبوحه مخالفت‌های مداوم با مکرون و اصلاحات حقوق بازنشستگی وی، تجمع در اطراف منطقه مراسم در پایتخت فرانسه و لیون که رئیس‌جمهور بعداً در روز به آنجا سفر کرد، ممنوع کرد.

در لیون، چندین خیابان به روی ترافیک بسته شد، برخی از پارکینگ ها ممنوع شد و حمل و نقل عمومی مختل شد.

مقامات مراقب هستند تا اطمینان حاصل کنند که یک «کاسرولاد» یا کوبیدن بلند قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها به نشانه اعتراض، توجه را از مراسم یادبود منحرف نکند.

مکرون در لیون به جنبش مقاومت فرانسه و یکی از رهبران آن به نام ژان مولن پرداخت. مکرون از زندان مونتلوک بازدید کرد، جایی که گشتاپو مولن را بازداشت و شکنجه کرد.

اتحادیه ها خواستار تظاهرات در برخی از مناطق مجاز لیون شدند، جایی که با وجود محدودیت های پلیس، قابلمه ها و ماهیتابه های صدای جیر جیر صدا می زدند. مقامات با گاز اشک آور، جنجالی ترین عناصر تجمع را متفرق کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …