رونالد استیل، منتقد سیاست‌های جنگ سرد آمریکا، در ۹۲ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آقای استیل نوشت: «ویتنام گورستان تصویری است که ما از خود داریم: آمریکا به عنوان مدافع مظلومان». ما در ویتنام با خودمان به عنوان یک قدرت امپریالیستی مواجه شدیم که نه برای دموکراسی بلکه برای نشان دادن اینکه «جنگ‌های آزادی‌بخش ملی» به رهبری کمونیست‌ها موج آینده نبوده‌اند.

یکی از تحلیلگران سیاست خارجی نوشت: کتاب آقای استیل در سال 1991 در مورد سیاست خارجی آمریکا پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی “نمونه نادری از وضوح، خرد و یکپارچگی فکری” بود.

حتی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991، آقای استیل در “وسوسه های یک ابرقدرت” (1995) ادعا کرد که سیاست خارجی آمریکا ناهماهنگ باقی مانده است، زیرا به گفته او، این سیاست مبتنی بر فعالیت روسای جمهور برای ترویج منافع و اهداف سیاسی خود است. و از آنجایی که آمریکا هنوز خود را به عنوان یک پلیس جهانی می‌دانست که مصمم به تضمین ثبات در سراسر جهان است.

آلن تونلسون، یکی از اعضای مؤسسه سیاست اقتصادی در آن زمان، در نقد کتاب نیویورک تایمز نوشت: «در فضای سیاسی که برچسب زدن همه صداهای مخالف سیاست خارجی به عنوان «انزواگرا» در اخبار مورد ستایش قرار می گیرد. مقاله آقای فولاد به عنوان رهبری مسئول، نمونه نادری از وضوح، خرد و یکپارچگی فکری است.

آقای فولاد در «فصلنامه چشم اندازهای جدید» در سال 1997 هشدار دیگری را به صدا درآورد.

وی نوشت: ناپدید شدن ابرقدرت رقیب، که رقیب ایدئولوژیک نیز بود، منجر به هیچ گونه انقباضی در اهداف جهانی آمریکا نشده است. «دنیای آزاد» اکنون تقریباً به کل جهان گسترش یافته است، زیرا ضد کمونیسم، در استراتژی ژئوپلیتیک آمریکا، با مفهوم بی شکل نظم جهانی جایگزین شده است.

رونالد لوئیس اسکلوت در 25 مارس 1931 در موریس، ایالت ایالت، بزرگتر از دو پسر آبه و بئاتریس (مینک) اسکلوت به دنیا آمد. پدرش که یک مهاجر یهودی از روسیه بود، صاحب یک فروشگاه لباس بود. رونالد و برادرش، بروس، در مدارس دولتی در موریس، 30 مایلی جنوب غربی شیکاگو تحصیل کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …