تینا براون می‌گوید روزنامه‌نگاری تحقیقی در معرض خطر «ترسوی سازمانی» است | روزنامه نگاری تحقیقی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تینا براون هشدار داده است که «ترسوی شرکتی» روزنامه‌نگاری تحقیقی را تضعیف می‌کند، زیرا خبرگزاری‌ها هزینه‌های مربوط به گزارش‌های اصلی را به نفع مطالبی که تولید ارزان‌تر هستند، کاهش می‌دهند.

سردبیر سابق Vanity Fair می‌گوید سرمایه‌گذاران ایده برنده شدن جوایز برای گزارش‌های اصلی را دوست دارند، اما وقتی به جلسات هیئت مدیره می‌روند «به اعداد نگاه می‌کنند و می‌گویند «بگذارید آن را کاهش دهیم». نظرات او در حالی مطرح می شود که رسانه هایی مانند BuzzFeed و Vice علیرغم دریافت تحسین برای کار خود، حجم اتاق های خبر خود را کاهش می دهند.

براون تا زمان مرگش در سال 2020 با سردبیر سابق ساندی تایمز سر هری ایوانز ازدواج کرده بود. او اکنون بنیادی را اداره می کند که به یاد ایوانز برای تشویق نسل بعدی روزنامه نگاران تحقیقی تأسیس شده است و مراسم افتتاحیه خود را روز چهارشنبه در لندن برگزار می کند.

ایوانز بیش از همه به خاطر کارش در افشای رسوایی تالیدومید، با استفاده از سال ها گزارش در ساندی تایمز برای افشای اینکه چگونه دارویی که به مادران برای درمان تهوع صبحگاهی داده می شود باعث نقص مادرزادی می شود، مشهور است.

براون گفت که روزنامه نگاری تحقیقی هم به جیب عمیق و هم به استقامت نیاز دارد: «هری در حفظ خشم بسیار خوب بود. این یکی از استعدادهای بزرگ او بود. یکی از چیزهایی که اکنون با آن مبارزه می کنیم این است که چگونه در زمان قحطی توجه توجه را حفظ کنیم.

یکی از مهم‌ترین چالش‌های یک ویراستار، نه تنها انتشار یک داستان، بلکه تمرکز مردم بر روی آن داستان و تکرار آن داستان است. او همیشه احساس می کرد که درست زمانی که کارکنان شما از یک کمپین خسته می شوند، درست زمانی است که خوانندگان متوجه آن می شوند. این فلسفه او در رسوایی تالیدومید بود.

او گفت که جهان از بسیاری جهات در «عصر طلایی» روزنامه‌نگاری تحقیقی زندگی می‌کند – به لطف رسانه‌هایی مانند Daily Maverick آفریقای جنوبی یا بنیاد ضد فساد روسیه – اما این در معرض تهدید «اختلال دیجیتال، ترس شرکت‌ها، و فروپاشی سکوها».

او گفت که به دلیل تعداد زیاد رسانه ها، وادار کردن مردم به خواندن روزنامه نگاری تحقیقی که در حال تولید است، دشوارتر است.

او گفت: «ویراستاران باید در مورد چگونگی ایجاد یک روزنامه نگاری جدی هیجان انگیز، خلاقانه و پایدار واقعاً خلاق باشند. “این چیزها بسیار بسیار گران است. این فقط جمع آوری اخبار نیست. همچنین تلاش برای اطمینان از اینکه این داستان‌ها به زمین می‌آیند، برای مدت طولانی مردم را حفظ می‌کند.»

زمانی که ایوانز در دهه های 1960 و 1970 به نمایندگی از قربانیان تالیدومید مبارزات انتخاباتی می کرد، مجبور بود از طریق کمپین های طولانی نامه نگاری به افزایش فشار عمومی تکیه کند. براون پیشنهاد می‌کند که رسانه‌های اجتماعی خیلی سریع‌تر عدالت را برای رنج‌دیدگان اجرا می‌کردند: «آنها می‌توانستند یک کمپین عظیم توییتری انجام دهند و احتمالاً خیلی، خیلی سریع به آن می‌رسیدند. چیزهای مثبتی نیز وجود دارد.»

پس از مرگ ایوانز، او یک بورسیه برای حمایت از روزنامه نگاری تحقیقی جدید در ارتباط با دانشگاه دورهام و رویترز راه اندازی کرده است. افتتاحیه اجلاس جهانی سر هری ایوانز در روزنامه نگاری تحقیقی نیز در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد که سخنرانانی مانند باب وودوارد و کارل برنشتاین، روزنامه نگاران واترگیت برگزار می شود. دین باکت سردبیر سابق نیویورک تایمز؛ و سردبیر آبان نیوز کاترین وینر.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

براون پیشنهاد کرد که آینده روزنامه نگاری تحقیقی ممکن است ناشی از سازمان های غیرانتفاعی باشد که تحقیقاتی را تأمین مالی می کنند که برای یک ناشر دارای تفکر تجاری ناپایدار است. اما او هشدار داد که این خطرات خاص خود را دارد: «شما همیشه می بینید که افراد زیادی وارد می شوند و می گویند که ما از روزنامه نگاری حمایت خواهیم کرد. اما وقتی کار سخت می‌شود، کاترین گراهام که قرار است با وودوارد و برنشتاین و بن بردلی در واشنگتن پست بماند، کجاست؟ این یکی از سوالات غیرانتفاعی است.»

او همچنین از طرز فکر تجاری صنعت روزنامه‌های بریتانیا دفاع کرد: «در ایالات متحده مد است که در مورد رسانه‌ها و روزنامه‌های بریتانیایی ابروی خود را بالا بکشید. اما کثرت مطبوعات بریتانیا از این نظر کاملاً برتر از ایالات متحده است… فقط فقدان رقابت، به نظر من، به نوعی آدرنالین روزنامه نگاری را کاهش می دهد.

من می‌دانم که هری احساس می‌کرد که کثرت مطبوعات بریتانیا یکی از چیزهای پر جنب و جوش در مورد روزنامه‌نگاری است و اینکه هنوز انتخاب رسانه‌ها و صداهای مختلف برای بریتانیا امتیاز بزرگی است.»

او گفت که ایوانز، که پس از تصاحب تایمز توسط روپرت مرداک در اوایل دهه 1980، دوره کوتاه و سختی را به عنوان سردبیر داشت، احساس می‌کرد که بهترین صاحبان روزنامه از سردبیران خود حمایت می‌کنند و مداخله نمی‌کنند: «چگونه مردم را تشویق کنیم وارد روزنامه‌نگاری شوند. درک این موضوع که سخت و پرهزینه خواهد بود و شما به قدرت توهین آمیز خواهید بود. آیا می‌خواهید در این دوره بمانید؟»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …