ایالات متحده قوانینی را پیشنهاد می کند که خطوط هوایی را ملزم به پرداخت غرامت به مسافران برای تاخیر در پرواز می کند | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیش از تابستان شلوغی برای صنعت مسافرت، وزارت حمل و نقل ایالات متحده قوانین جدیدی را پیشنهاد می کند که خطوط هوایی را ملزم می کند تا مسافران را برای لغو و اختلالات ناشی از خطوط هوایی جبران کنند.

خطوط هوایی در حال حاضر موظفند در صورت لغو یا تأخیر قابل توجه پروازها به دلیل عوامل تحت کنترل یک شرکت هواپیمایی، از جمله کمبود پرسنل و مسائل نگهداری، به مسافران بازپرداخت کنند. اما قوانین پیشنهادی، در صورت تصویب، خطوط هوایی را ملزم می کند که علاوه بر بازپرداخت، غرامت نقدی و کوپن های اقامتی را نیز ارائه کنند.

این قوانین همچنین «خدمات به موقع به مشتریان در طول و پس از دوره‌های بی‌نظمی گسترده پرواز» را فرا می‌خواند.

جو بایدن و وزیر حمل و نقل او، پیت بوتیگیگ، قصد داشتند این پیشنهاد را روز دوشنبه در کاخ سفید اعلام کنند.

بوتیگیگ در بیانیه ای گفت: «زمانی که یک شرکت هواپیمایی باعث لغو یا تأخیر پرواز می شود، مسافران نباید هزینه آن را پرداخت کنند. این قانون، برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده، پیشنهاد می کند که خطوط هوایی ملزم به پرداخت غرامت به مسافران و پوشش هزینه هایی مانند غذا، هتل و رزرو مجدد در مواردی است که شرکت هواپیمایی باعث لغو یا تاخیر قابل توجهی شده است.

این قوانین بر اساس قوانین دیگری است که سال گذشته بخش حمل و نقل پیشنهاد کرد که از خطوط هوایی می خواهد به مسافران اطلاع دهند که در صورت لغو پروازشان حق بازپرداخت دارند و در هنگام خرید بلیط از سوی مشتریان، شفافیت در مورد اطلاعات هزینه ها وجود دارد.

این پیشنهادها بلافاصله اجرا نخواهند شد زیرا آنها طی یک فرآیند چند ماهه تدوین قوانین انجام می‌شدند.

بخش حمل و نقل در پاییز گذشته همچنین داشبورد خدمات مشتریان خطوط هوایی را راه اندازی کرد که نشان می دهد 10 شرکت هواپیمایی بزرگ ایالات متحده در صورت لغو و تأخیر قابل کنترل به مسافران ارائه می دهند. بخش حمل و نقل گفت که همه 10 شرکت هواپیمایی اکنون کوپن غذا و رزرو مجدد رایگان در همان خط هوایی ارائه می دهند و 9 شرکت برای چنین لغو و تأخیر اقامتگاهی در هتل ارائه می دهند.

پس از همه‌گیری کووید-19 که تا حد زیادی آن را در اکثر سال‌های 2020 تعطیل کرد، سفرهای هوایی در سال‌های اخیر افزایش یافته است، به طوری که خطوط هوایی ایالات متحده در سال 2022، 853 میلیون مسافر جابه‌جا کردند که از بالاترین رکورد تاریخی 928 میلیون مسافر در سال 2019 کاهش یافته است. 388 میلیون مسافر در سال 2020. به خطوط هوایی ایالات متحده 50 میلیارد دلار پول محرک در طول همه گیری همه گیر داده شد، اما خطوط هوایی همچنان با مشکلاتی روبرو شدند که مسافران دوباره شروع به پرواز کردند.

صنعت خطوط هوایی گفته است که کمبود نیروی انسانی پشت بسیاری از مشکلاتی است که باعث اختلال در سفر شده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در سال 2022، بیش از 2.71 درصد از پروازها لغو شدند که بالاترین میزان در یک دهه گذشته است. دسامبر بالاترین نرخ کنسلی را داشت که عمدتاً به دلیل فروپاشی شرکت هواپیمایی Southwest بود. Southwest مجبور شد 17000 پرواز – حدود 15٪ از پروازهای عملیات در ماه – را در طول فصل تعطیلات شلوغ به دلیل فناوری قدیمی و برخی آب و هوای زمستانی لغو کند.

این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که در حال اصلاح سیستم‌های فناوری خود است در حالی که به مسافران آسیب‌دیده 25000 امتیاز پاداش و غرامت برای هزینه‌های از جیب خود ارائه می‌کند.

کارشناسان صنعت انتظار دارند تابستان امسال یک فصل سفر شلوغ دیگر باشد، با بیش از 2 میلیون پرواز از خطوط هوایی ایالات متحده در طول تابستان، بین روز یادبود و روز کارگر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …