ایتالیایی ها “توهین” به “موزارلای اروپایی” اتریشی-چینی را محکوم کردند | ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پنیر موزارلای تکه‌شده تولید شده در اتریش توسط یک شرکت چینی و بسته‌بندی شده در بسته‌بندی حاوی تصاویر یک گوندولا و برج کج پیزا، بیش‌ترین «توهین به برتری غذای ایتالیا» نامیده شده است.

توماسو راتزولینی، یکی از اعضای شورای منطقه ونتو برای برادران ایتالیا، حزبی که رهبری دولت ائتلاف راستگرای حاکم ایتالیا را برعهده دارد، گفت که وجود موتزارلا متخلف را پس از برخورد با عکسی از آن در فضای مجازی به وزارت کشاورزی و حاکمیت غذایی گزارش کرده است.

این محصول که پنیر موزارلا اروپایی نامیده می شود در اتریش توسط سوکی، برندی از Gaofu Foods واقع در چین ساخته شده است و در بسته بندی حاوی نوشته چینی در کنار طرح هایی از برج پیزا و یک گوندولا که در امتداد کانال بزرگ به سمت کانال حرکت می کند به فروش می رسد. پل ریالتو در ونیز

راتزولینی در فیس بوک نوشت: «من آنچه را که به نظر می رسد، به نظر می رسد یک مورد دیگر از جعل و تقلب به ضرر برتری کشاورزی و مواد غذایی ایتالیا باشد، گزارش کردم.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او به ویژه در مورد «بهره برداری» از بناهای تاریخی نشأت گرفته از ونتو، «و همچنین برج کج پیزا» بحث کرد. او گفت: «بقایایی که برای هر کسی قابل تشخیص است، یک موزارلای تا حدی مشکوک به فروش می‌رسید. این “موزارلای اروپایی” خیالی از چندین برش تشکیل شده است که طبق بسته بندی در اتریش توسط یک شرکت مستقر در چین تولید شده است.

وی افزود: ترکیب نمادهای ونتو با محصولاتی با منشا مشکوک امری جدی و توهین دیگری به تعالی کشاورزی و غذایی ایتالیا است. این بار به قیمت یک محصول لبنی است، بعد چه خواهد شد؟ بس است.»

Authentico، وب‌سایتی که توسط گروهی از متخصصان غذای ایتالیایی راه‌اندازی شده است تا به مصرف‌کنندگان کمک کند بین محصولات اصیل ایتالیایی و تقلبی تمایز قائل شوند، قبلاً پنیر موزارلای اروپایی را به‌عنوان موتزارلای اصیل «مجلس» تشخیص داده بود. به گفته این وب سایت، علاوه بر چین و ایالات متحده، این پنیر در کانادا، برزیل، بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه، ژاپن، استرالیا و حتی ایتالیا نیز مشاهده شده است.

Coldiretti، بزرگترین انجمن کشاورزی ایتالیا، گفت که ارزش بازار جهانی غذاهای شبیه سازی شده ایتالیایی در سال گذشته به 120 میلیارد یورو (105 میلیارد پوند) افزایش یافت.

در میان محصولات شبیه سازی شده می توان به پنیرها اشاره کرد که Parmigiano Reggiano و Grana Padano پیشتاز هستند و پس از آن ژامبون پارما و مورتادلا قرار دارند.

اتوره پراندینی، رئیس Coldiretti، گفت که پنیر موزارلا اروپایی “یکی از بدترین نمونه های سرقت هویت” است. او افزود: «محصولاتی از این قبیل مصرف کنندگان را گیج می کند و بازارها را از غذاهای واقعی ایتالیایی می دزدد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …