وزیر دارایی قبرس: کاهش مالیات بر ارزش افزوده انتظار می رود تورم و قیمت ها را پایین بیاورد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که نرخ تورم در قبرس برای ششمین ماه متوالی کاهش یافته است، قیمت مصرف کننده پس از افزایش 1.02 درصدی در ماه مارس، 0.3 درصد در آوریل افزایش یافت. ماکیس کراونوس وزیر دارایی در مصاحبه با یورونیوز این اقدام را برای کاهش هزینه ها توضیح داد.

در قبرس، قیمت‌های مصرف‌کننده برای بیش از 1700 کالا هفته گذشته پس از اینکه دولت تصمیم گرفت مالیات بر ارزش افزوده را برای طیف گسترده‌ای از محصولات اساسی مانند نان، شیر، تخم‌مرغ و کالاهای بهداشت شخصی حذف کند تا مشکلات مالی، به‌ویژه برای افراد با درآمد متوسط ​​را کاهش دهد، کاهش یافت. حرفه ای ها و خانواده های جوان

ماکیس کراونوس، وزیر دارایی قبرس، به یورونیوز گفت که این اقدام که در ابتدا برای شش ماه برنامه ریزی شده بود، ممکن است در صورت لزوم گسترش یابد.

او گفت: «در تلاش برای کمک به خانوارها، به ویژه اقشار آسیب پذیر، تصمیم گرفتیم مالیات بر ارزش افزوده را برای تعدادی از کالاهایی که مصرف کنندگان به صورت روزانه استفاده می کنند، به صفر برسانیم.

این اقدام به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت. ما انتظار داریم که تورم و قیمت ها را پایین بیاورد. در هر صورت، ما وضعیت را پس از شش ماه از سر می گیریم تا تصمیم بگیریم که آیا نیاز به گسترش اقدامات وجود دارد یا خیر.

هدف گذاری تدریجی است و امیدواریم تا پایان سال تورم کاهش یابد.»

برای اطلاعات بیشتر در مورد این گزارش روی ویدیوی موجود در پلیر بالا کلیک کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …