“اگر برنده شوید: زن خانه دار”: مسابقه زنان اسپانیایی متاسفم پس از برنده شدن غذاساز | ورزش

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برگزارکنندگان یک مسابقه زنان در اسپانیا پس از اینکه به برنده پیشنهاد شد غذاساز را به خانه ببرد، عذرخواهی کردند، چیزی که اتهامات جنسیتی را برانگیخت.

7 کیلومتری Carrera de la Mujer بیانیه‌ای در توییتر منتشر کرد و گفت که در نظر نگرفته بود که لوازم آشپزخانه – اهدایی توسط یک حامی مالی – پیامدهای جنسیتی داشته باشد.

در بیانیه آمده است: «ما پوزش می‌خواهیم، ​​اما این محصول را محصولی بدون شخصیت جنسیتی و ایده‌آل برای هر ورزشکاری که می‌خواهد عادات غذایی خود را بهبود بخشد، می‌دانیم.» ما متأسفیم اگر هر زنی احساس کرد توهین شده است.»

برگزارکنندگان قول دادند که “اقداماتی” برای جلوگیری از حوادث مشابه در آینده اتخاذ کنند.

ایوانا زاگوراچ از صربستان برنده این مسابقه شد که در مادرید برگزار شد و 32000 شرکت کننده داشت. این مسابقه در روز مادر در اسپانیا برگزار شد و از خشونت خانگی و بازماندگان سرطان حمایت کرد. در شهرهای دیگر اسپانیا نیز برگزار می شود.

انتخاب جایزه تا حد زیادی مورد توجه قرار نگرفت تا اینکه آنگلا رودریگز، وزیر امور خارجه اسپانیا برای برابری، در توییتی نوشت که برنده یک غذاساز دریافت کرده است و به دیگران محصولات 0 درصد چربی داده شده است.

رودریگز در توییتی نوشت: «اگر برنده شوی: خانه‌دار و اگر نه لااقل لاغر می‌شوی».

این مسابقه قبلاً تی شرت هایی با این شعار داشت: “امروز، دختران برنده می شوند!”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …