پاسپورت باتری: چگونه یک جلسه در داووس به تعیین استاندارد صنعت خودرو کمک کرد | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

“مناین فوق العاده هیجان انگیز است.» او که در ماه ژانویه در داووس، پیست اسکی که میزبان گردهمایی سالانه نخبگان تجاری جهان است، در مقابل تماشاگران نشسته بود، کاغذی را با یک کد QR تکان داد که امیدوار است در نهایت به هر باتری ماشین الکتریکی در جهان متصل شود. .

هیجان سوباتکا منعکس کننده مشارکت او در راه اندازی ReSource بود، پروژه ای مشترک با معدنچیان Glencore و IXM برای ارائه “گذرنامه” باتری برای خودروهای الکتریکی. همچنین به امیدهای بزرگتر او اشاره کرد: اینکه شرکت معدنی او و شرکای آن می توانند نقش مؤثری در آینده صنعت خودرو داشته باشند.

عجله برای ایجاد پاسپورت باتری یک الزام قانونی دارد: اتحادیه اروپا موظف کرده است که هر باتری جدید با اندازه بیش از 2 کیلووات ساعت (باتری یک ماشین الکتریکی کوچک حدود 40 کیلووات ساعت است) باید تا سال 2027 گذرنامه خود را داشته باشد که حاوی جزئیات منشاء و ردپای محیطی باشد. . افرادی که در صنعت معدن کار می کنند می گویند که این می تواند مزایایی برای ERG، معدنچی که در قزاقستان و جمهوری دموکراتیک کنگو فعالیت می کند، داشته باشد، که سال ها تلاش کرده است تا جنجال های گذشته مرتبط با شرکت تابعه خود، شرکت منابع طبیعی اوراسیا (ENRC) را از بین ببرد. ).

ENRC در سال 1994 در خلال خصوصی سازی های پس از شوروی توسط سه الیگارشی – الکساندر ماچکویچ متولد قرقیزستان، پاتوخ چودیف متولد ازبکستان و آلیجان ابراگیموف متولد قزاقستان تأسیس شد. الیگارشی‌ها همچنین اکثریت ERG را کنترل می‌کنند (اگرچه ابراهیموف در سال 2021 درگذشت و پسرش شوخرات جایگزین او شد).

از طریق ENRC، الیگارش ها امپراتوری عظیمی را برای استخراج فلزات با محوریت عملیات خود در قزاقستان ایجاد کردند. طبق اسناد قانونی، تا سال 2006، ENRC درآمد سالانه بیش از 3 میلیارد دلار داشت و 4 درصد از تولید ناخالص داخلی قزاقستان را تشکیل می داد.

ENRC ورود خود را به نخبگان تجاری بین المللی در سال 2007 اعلام کرد، زمانی که سهام خود را در بورس لندن عرضه کرد. با این حال، طی شش سال آینده، با جنجال‌های زیادی مواجه شد.

بر اساس حکم دادگاه عالی لندن در سال گذشته، در اواخر سال 2010، این شرکت یک نامه افشاگر ناشناس دریافت کرد که “در آن اتهامات جدی در مورد عملیات ENRC در قزاقستان مطرح شد”. بر اساس این حکم، وکیل سابق خود ENRC، جزئیات نامه را به تایمز درز کرد. در این حکم آمده است که ENRC وکلایی را برای تحقیق در مورد «برخی از عملیات خود در قزاقستان و سپس جمهوری دموکراتیک کنگو به ویژه، جایی که تصور می‌شد آنها به رشوه، فساد و کلاهبرداری آلوده شده‌اند، دعوت کرده است».

ENRC از طریق وکلای فعلی خود گفت که ادعاهای موجود در نامه این است که قربانی کلاهبرداری بوده است نه مجرم. این بدبختی ENRC بود که همان شخصی که وظیفه انجام تحقیقات داخلی را بر عهده داشت […] به موکل خود خیانت کرد، به مطبوعات درز کرد و توسط افسران SFO تشویق شد تا وظایف خود را در قبال موکلش زیر پا بگذارد.

این شرکت در نوامبر 2013 پس از مدتی طاقت فرسا به عنوان یکی از رسوایی ترین اعضای تاریخ شاخص FTSE 100 از بورس لندن خارج شد.

ERG در سال 2013 در لوکزامبورگ به‌عنوان شرکت مادر جدید ENRC تأسیس شد که از زمان آغاز به کار آژانس مجری قانون بریتانیا، 18 اقدام قانونی را در ایالات متحده و بریتانیا علیه روزنامه‌نگاران، بازرسان، پیمانکاران، وکلا و حتی دفتر تقلب جدی (SFO) انجام داده است. تحقیقاتی در مورد اتهامات کلاهبرداری در سال 2013، با توجه به حقوق و مسئولیت پذیری در توسعه، یک موسسه خیریه حقوق بشر. ENRC گفت که دادگاه عالی لندن، اقدام قانونی خود را علیه SFO و وکلای سابق آن مستحق تشخیص داد. در تحقیقات SFO هیچ اتهامی مطرح نشده است و ENRC قویاً اتهامات کلاهبرداری را رد کرده است.

ERG 100000 کارمند دارد، از جمله در بزرگترین معدن کبالت جهان، متالکول، در کاتانگا در جمهوری دموکراتیک کنگو. این شرکت و بقیه بخش معدن در حال رقابت برای پیشروی در حفاری مواد معدنی مورد نیاز برای باتری هستند. سوبوتکا به حضار داووس گفت که افزایش تقاضا برای باتری “یکی از خیره کننده ترین داستان های رشد در تاریخ بشریت” است.

به گفته فعالان و تحلیلگران، Sobotka توسط مالکان برای شروعی تازه وارد شد. در سال 2016 Sobotka یکی از بنیانگذاران اتحاد جهانی باتری، گروهی از شرکت ها و سازمان های غیر دولتی بود که استانداردهای صنعت با رشد سریع را مورد بحث قرار می دهد. جیلیان دیویدسون، مدیر اجرایی ERG، به عنوان رئیس هیئت مدیره GBA فعالیت می کند.

دو مورد از سه پاسپورت باتری خلبانی که GBA در رویداد داووس فاش کرد، به همراه دو شرکت حسابرسی زنجیره تامین دیگر به ReSource اشاره کرد. GBA گفت که این یک ابتکار کاملا مستقل است و در مورد ارائه دهندگان راه حل های گذرنامه باتری بی طرف است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

Sobotka سعی کرده است تا از برخی انتقادات به پاسپورت باتری که با استفاده از فناوری بلاک چین ساخته شده است جلوگیری کند و تغییر داده ها را بسیار سخت کند.

سوباتکا در رویداد داووس گفت: “این چیزی نیست که در یک بدنه صنعتی پنهان شده باشد که تلاش می کند چیزی را مخفی کند.” نه، این اطلاعات شفاف و در دسترس عموم است و بسیار قدرتمند است.»

با این حال، کمپین‌ها استدلال می‌کنند که همیشه سؤالاتی وجود دارد که آیا می‌توان به طرح‌های تحت کنترل صنعت برای شفافیت اعتماد کرد.

در این میان، صنعت معدن به دنبال رونق تقاضا برای لیتیوم، کبالت، منگنز و نیکل، چهار عنصر حیاتی در باتری خودرو است. مطالعه ای که توسط مک کینزی، یک شرکت مشاوره برای GBA انجام شد، نشان داد که تقاضا برای باتری تا سال 2030 تا 30 درصد در سال افزایش خواهد یافت.

Sobotka به وضوح از این فرصت لذت می برد تا ERG را در مرکز تلاش های صنعت باتری برای بهبود شفافیت زنجیره تامین فلزات قرار دهد.

سوبوتکا به حضار در استراحتگاه گفت: «این چیزی در مورد جادوی داووس به شما می گوید. چهار یا پنج نفر دور یک میز می‌توانند چیزی بسازند که اکنون در حال تبدیل شدن به یک استاندارد صنعتی است. خیلی هیجان انگیز است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …