وام‌دهنده وام مسکن بریتانیا اولین وام‌های 100% پس از بحران سال 2008 را ارائه می‌کند | وام مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک وام دهنده پیشرو در نظر دارد وام مسکن 100% را با هدف خریدارانی که برای اولین بار نمی توانند پس انداز کنند راه اندازی کند، اولین وام پس از بحران مالی 2008.

وام‌های استاندارد مسکن که در آن وام گیرنده مجبور به واریز سپرده نمی‌شد، بسیار رایج بود، اما آخرین وام در پی بحران مالی حذف شد.

با این حال، Skipton Building Society در حال آماده شدن برای راه اندازی وام مسکن برای کسانی است که «در چرخه های اجاره به دام افتاده اند» و به «بانک مادر و پدر» دسترسی ندارند و بنابراین نمی توانند به اندازه کافی برای سپرده خانه پس انداز کنند.

جزئیات دقیقی از نحوه کارکرد این معامله هنوز مشخص نشده است، اما طبق گزارشی در تایمز، محصول جدید تا 100 درصد در دسترس خواهد بود و وام گیرندگان باید سابقه پرداخت اجاره بهای مشابه با بازپرداخت وام مسکن را برای تایمز نشان دهند. به دو سال، با قرارداد برای بیش از دو سال ثابت شده است تا از خطر سقوط در سهام منفی محافظت شود.

چنین وام مسکنی با سایر محصولات موجود متفاوت است که به افراد اجازه می دهد تا 100٪ قیمت خرید را وام بگیرند، اما یکی از اعضای خانواده را درگیر کمک مالی به نوعی، مانند ارائه وثیقه بر روی وام خانه می کند – به این معنی که آنها اغلب فقط هستند. گزینه ای در دسترس کسانی باشد که خانواده های مرفهی دارند.

گفته می شود که این معامله در چند روز یا چند هفته آینده راه اندازی خواهد شد.

این اقدام می تواند بحث در مورد وام دهی مسئولانه را در زمان عدم اطمینان در مورد قیمت مسکن باز کند و همزمان با این گمانه زنی است که دولت قصد دارد طرح کمک به خرید را که اواخر سال گذشته به روی متقاضیان جدید بسته شد، احیا کند.

قیمت های بالاتر خانه و افزایش اجاره بهای خصوصی به بالاترین حد خود تنها برخی از دلایلی است که باعث می شود بسیاری از خریداران بالقوه پس انداز یک سپرده کافی را چالشی بزرگ تر از همیشه می دانند. داده‌های منتشر شده توسط هالیفاکس در اوایل سال جاری نشان می‌دهد که میانگین مبلغی که به عنوان سپرده توسط کسانی که اولین خانه خود را در سال 2022 می‌خرند، 62470 پوند است که 8 درصد نسبت به سال 2021 افزایش یافته است.

آخرین وام دهنده بریتانیا که وام های 100٪ استاندارد ارائه می کرد، در جایی که هیچ سپرده ای لازم نبود، 15 سال پیش از بازار خارج شد.

وام‌های بدون سپرده بحث‌برانگیز بوده‌اند، زیرا خریداران خانه‌ای که آن‌ها را بیرون می‌آورند، به‌ویژه در برابر کاهش قیمت مسکن آسیب‌پذیر هستند، زیرا در صورت کاهش ارزش خانه‌شان، سرمایه‌ای ندارند که از آن‌ها جلوگیری کند. حتی یک کاهش اندک در قیمت مسکن ممکن است باعث شود برخی بیشتر از ارزش خانه‌شان بدهی وام مسکن خود را بدهند.

بدنام ترین وام مسکن 100% به علاوه، وام خانه شمال راک با هم بود، که به مردم اجازه می داد تا 125% از ارزش ملک را وام بگیرند و در سال 2008 پس از واکنش شدید علیه اعتبار آسان و وام دهی ضعیف، از فروش خارج شد.

جمعه گذشته، ارقامی منتشر شد که نشان می‌دهد خریدارانی که برای اولین بار جدید می‌آیند، معمولاً 191 پوند در ماه بیشتر از یک سال پیش به دلیل ترکیبی از نرخ‌های بالاتر وام مسکن و قیمت‌های درخواستی بی‌سابقه برای املاک، پرداخت می‌کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در ماه آوریل، استوارت هیر، مدیر اجرایی گروه اسکیپتون، گفت که در حال توسعه یک محصول وام مسکن است که «به افرادی که در چرخه‌های اجاره به دام افتاده‌اند – جایی که نمی‌توانند پس‌انداز خانه را پس‌انداز کنند – امکان دسترسی به نردبان ملک و ساختن آن را فراهم کند. خانه».

وی افزود: افرادی وجود دارند که «سابقه مناسبی در پرداخت اجاره بها در یک دوره زمانی دارند و می توانند مقرون به صرفه بودن وام مسکن را اثبات کنند، اما تنها مانع آنها برای صاحب خانه شدن این است که قادر به پس انداز کافی برای ودیعه و کمبود آن نیستند. دسترسی به بانک مادر و بابا».

وام دهندگان وام مسکن هنگام بررسی میزان وام دادن به شخص، تست های مقرون به صرفه را انجام می دهند. دیوید هولینگ‌ورث، یکی از مدیران شرکت کارگزاری L&C Mortgages، به آبان نیوز گفت که «اگر نمی‌خواهید سپرده‌ای داشته باشید، برای اینکه بتوانید مستحکم باشید، به این مقرون‌به‌صرفه نیاز دارید».

او افزود: “اگر بتوانید از تاریخچه اجاره برای کمک به افزایش قیمت استفاده کنید، این کمک بزرگی به خریدار برای اولین بار خواهد بود.”

اسکیپتون گفت جزئیات این معامله را اعلام نکرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …