بایدن به دنبال غرامت برای مسافران تاخیر و لغو پرواز است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – دولت بایدن روز دوشنبه اعلام کرد که به دنبال آن است که از خطوط هوایی بخواهد به مسافران به دلیل تاخیرها و لغو طولانی پروازها غرامت بپردازند.

قانون پیشنهادی خطوط هوایی را ملزم به پرداخت نقدی به جای بازپرداخت صرف می‌کند. به گفته وزارت حمل و نقل، در حال حاضر هیچ شرکت هواپیمایی غرامت نقدی برای تاخیر یا کنسلی در ایالات متحده را تضمین نمی کند.

پیت بوتیگیگ، وزیر حمل و نقل در بیانیه ای گفت: «زمانی که یک شرکت هواپیمایی باعث لغو یا تأخیر پرواز می شود، مسافران نباید هزینه آن را بپردازند. این قانون برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده پیشنهاد می کند که خطوط هوایی ملزم به پرداخت غرامت به مسافران و پوشش هزینه هایی مانند غذا، هتل و رزرو مجدد در مواردی است که شرکت هواپیمایی باعث لغو یا تاخیر قابل توجهی شده است.

قرار است آقای بوتیجج و پرزیدنت بایدن بعدازظهر دوشنبه در کاخ سفید مراسمی برای تبلیغ این طرح برگزار کنند.

صنعت خطوط هوایی پس از یک رشته مشکلات، از جمله تعدادی از اختلالات اخیر در پروازها به دلیل بازگشت مسافران به آسمان پس از اوج گیری همه گیری ویروس کرونا، تحت نظارت شدید قرار گرفته است. در دسامبر، یک طوفان زمستانی منجر به فروپاشی عملیاتی در خطوط هوایی جنوب غربی شد و مسافران را در طول فصل سفر تعطیلات سرگردان کرد.

قانون پیشنهادی به تلاش های آقای Buttigieg برای سوق دادن صنعت هواپیمایی به منظور بهبود تجربه مشتری می افزاید. در طول تصدی وی، وزارت حمل و نقل میلیون ها دلار جریمه برای خطوط هوایی به دلیل تعدادی از تخلفات، از جمله برای مسائل مربوط به بازپرداخت مشتری، اعمال کرده است، اگرچه برخی از منتقدان او را تحت فشار قرار داده اند که موضع سخت تری را در این صنعت اتخاذ کند.

در ماه سپتامبر، این دپارتمان داشبورد آنلاینی را به مسافران نشان داد که در صورت تاخیر یا لغو پروازهایشان، از چه خدماتی برخوردار هستند. آقای Buttigieg ایجاد داشبورد را با فشار بر خطوط هوایی برای بهبود سیاست های خود در قبال مصرف کنندگان اعتبار می داند.

آیا در هوانوردی کار می کنید؟ تایمز می خواهد داستان شما را بشنود. لطفا تجربیات خود را با ما در زیر به اشتراک بگذارید، و می توانید در مورد آن بیشتر بدانید گزارش ما در اینجا. ما به‌ویژه می‌خواهیم از افرادی که در فرودگاه‌ها یا خطوط هوایی کار می‌کنند (یا قبلاً برای آنها کار می‌کردند یا بخشی از سازمان‌های دولتی هستند که به فعال نگه داشتن بخش هوانوردی کمک می‌کنند، بشنویم. ما هیچ بخشی از ارسال شما را بدون اجازه شما منتشر نمی کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …