نامزد معاونت ریاست جمهوری ترکیه در جریان راهپیمایی با سنگ پرتاب کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که ترکیه برای انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی آخر هفته آینده پیش می رود، سیاستمداران در سراسر این کشور تظاهرات برگزار کردند.

در شرق آناتولی، اکرم امام اوغلو، شهردار استانبول و نامزد معاون ریاست جمهوری، توسط حامیان اردوغان با سنگ پرتاب شده است.

وی گفت: در نتیجه این حادثه 9 نفر زخمی شدند. او در ارزروم، پایگاه حزب عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور فعلی، مبارزات انتخاباتی می کرد. در حالی که از بالای اتوبوسی در فضای باز حامیانش را خطاب قرار می داد، برخی از اعضای جمعیت به سمت او سنگ پرتاب کردند.

اپوزیسیون ترکیه مدتهاست که گفته است که انتخابات این کشور در یک میدان بازی ناهموار برگزار می شود، ادعاهایی که اغلب توسط ناظران بین المللی حمایت می شود.

پوشش رسانه‌ای به‌عنوان بارزترین نمونه از مزیت اردوغان نسبت به مخالفان خود برجسته است، اما عواملی مانند استفاده از منابع دولتی در حین مبارزات انتخاباتی و تفسیر مشکوک از قانون انتخابات نیز در این زمینه وجود دارد.

بر اساس گزارش گزارشگران بدون مرز، حدود 90 درصد از رسانه های ترکیه در دست دولت یا حامیان آن است و زمان پخش گسترده ای را برای رئیس جمهور تضمین می کند. تنها تعداد انگشت شماری از روزنامه های مخالف در حال چاپ باقی مانده اند که اکثر آنها به نسخه های فقط آنلاین منتقل شده اند.

به گفته اعضای مخالف دیده بان صدا و سیما، اردوغان در ماه آوریل نزدیک به 33 ساعت در ایستگاه اصلی تلویزیون دولتی پخش شد. رقیب او در انتخابات ریاست جمهوری، کمال کیلیچداراوغلو، 32 دقیقه وقت دریافت کرد.

حزب اصلی اپوزیسیون، حزب جمهوری خواه خلق، ماه گذشته علیه شبکه تلویزیونی TRT به دلیل عدم نمایش فیلم تبلیغاتی خود اقدام قانونی کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …