ده ها نفر در تعطیلات آخر هفته تاج گذاری، در عملیات پلیس “سنگین” دستگیر شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس لندن مجموعاً 64 مورد دستگیری را در طول تعطیلات آخر هفته تاج گذاری تایید کرد که باعث نگرانی در مورد سرکوب آزادی بیان شد.

به گفته پلیس متروپولیتن، شصت و چهار نفر در لندن پس از یک عملیات پلیس در تعطیلات آخر هفته تاج گذاری دستگیر شدند.

این شمارش رسمی پس از گزارش‌هایی مبنی بر دستگیری‌های متعدد در طول روز در روز شنبه، مربوط به معترضان به سلطنت – یا حتی کسانی که نشانه‌هایی در دست داشتند اما هنوز شروع به تجمع و شروع اعتراض نکرده بودند، منتشر شد.

پلیس گفت که تعدادی از این بازداشت ها به دلیل “نقض صلح و توطئه برای ایجاد مزاحمت عمومی” صورت گرفته است.

پس از مرگ ملکه الیزابت دوم در سال گذشته، نگرانی در مورد آزادی بیان به افزایش خود ادامه داده اند و چندین نفر که مخالفت خود را با سلطنت اعلام کرده اند دستگیر شده اند.

پلیس پس از بازداشت چند تن از اعضای گروه ضد سلطنتی جمهوری، بار دیگر به دلیل سرکوب حق تجمع مورد انتقاد قرار گرفت.

گراهام اسمیت، مدیرعامل ریپابلیک گفت: «این یک اقدام سنگین بود که ظاهراً دستگیری از پیش تعیین شده بود که بدون توجه به شواهد یا اقدامات ما انجام می شد. بیانیه.

تعدادی از فعالان محیط زیست که برخی از آنها تی شرت هایی با نوشته «فقط نفت را متوقف کن» به تن داشتند، نیز در مسیرهای راهپیمایی دستگیر شدند.

دیده بان حقوق بشر این بازداشت ها را محکوم کرد و گفت: “این چیزی است که انتظار دارید در مسکو ببینید، نه در لندن.”

پلیس در آن روز سیاست کم تحملی را در پیش گرفت و چندین پلاکارد را توقیف کرد که روی آن نوشته شده بود «پادشاه من نیست» و «لغو سلطنت».

تعدادی از آلارم های تجاوز جنسی نیز به دلیل نگرانی ارتش در مورد ایمنی اسب ها و سواران توسط پلیس ضبط شد.

گزارش شده است که سه نفری که به دلیل داشتن زنگ هشدار تجاوز دستگیر شدند، داوطلبان برنامه ستاره های شب بودند که به دنبال “ارتقای ایمنی زنان و کاهش خشونت علیه زنان و دختران” است.

ریچارد بورگون، نماینده حزب کارگر، خواستار فرصتی برای بحث درباره پلیس در پارلمان شد و گفت که این موضوع باید جدی گرفته شود.

سوگند پادشاه چارلز سوم او را موظف کرد که «به دنبال ایجاد محیطی باشد که در آن افراد با هر ادیان و عقاید بتوانند آزادانه زندگی کنند» – مقدمه ای که در زمان تاجگذاری ملکه الیزابت دوم در سال 1953 ذکر نشده است.

اسمیت مدیر عامل جمهوری گفت که این دستگیری ها ادعاهای پادشاهی مبنی بر حفظ دموکراسی و آزادی در بریتانیا را دروغ می داند.

او گفت: «این دستگیری ها برای محافظت از مردم در برابر آسیب نبود، بلکه برای محافظت از پادشاه از شرمساری بود. “رئیس دولتی که برای دفاع از مردم هیچ نمی گوید و کاری نمی کند، چه فایده ای دارد؟”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …