ناپولی تاجگذاری خود را در حالی جشن می گیرد که نبرد چهار تیم برتر پشت سر آنها شکل می گیرد | سری آ

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مندر ناپل، آنها با فیلم و آتش بازی و کمی از فردی مرکوری به دنیا نشان دادند که تاجگذاری چقدر می تواند سرگرم کننده باشد. پارتنوپی‌ها پس از کسب عنوان قهرمانی خود در سری آ در اودینه در روز پنج‌شنبه، به مهمانی بزرگی رفتند که ورزشگاه دیگو آرماندو مارادونا هرگز نمی‌توانست امیدی به مهار آن داشته باشد.

بازی آنها مقابل فیورنتینا فروخته شد و ده ها هزار هوادار دیگر بیرون دروازه جمع شدند و می دانستند که حتی بدون بلیط، جایی نیست که ترجیح دهند باشند. در داخل، دریایی از آبی در طی یک نمایش نور پس از بازی به قرمز، سفید و سبز رنگ ها تسلیم شد. سه رنگ نشانی که ناپولی به عنوان قهرمان فصل آینده بر تن خواهد کرد.

هیچ جایزه ای برگزار نشد – که باید منتظر روز پایانی بود – اما بازیکنان یک به یک دعوت شدند تا جشن گرفته شوند. فیلم کوتاهی نیز از پائولو سورنتینو، کارگردان برنده اسکار وجود داشت. او مالک ناپولی، Aurelio De Laurentiis را که مدت ها قبل از ساخت این تیم برنده عنوان فیلم تهیه می کرد، در آغوش گرفت و منعکس کرد که “مارادونا چگونه به ما نشان داد”.

ویکتور اوسیمن در این فصل پیشتاز بود و پنالتی را – که قبلاً یکی از آنها را از دست داده بود – به ثمر رساند که با نتیجه 1-0 پیروز شد. در انجام این کار، او از جورج وه سبقت گرفت به عنوان پرکارترین بازیکن آفریقایی تاریخ سری آ. فیورنتینا قبل از شروع بازی یک گارد افتخار به ناپولی داد، اما پس از آن تمام تلاش خود را برای خراب کردن مهمانی انجام داد. برخلاف حریفان خود، آنها هنوز برای تعقیب اهداف خود در این فصل به امتیاز نیاز دارند.

رقابت قهرمانی سری آ به پایان رسیده است، اما رقابت برای کسب مقام های اروپایی وحشیانه تر از همیشه است. فیورنتینا آخر هفته را هشتم به پایان رساند و بهترین امیدهای آنها برای راهیابی به رقابت های قاره ای به طور واقع بینانه اکنون به قهرمانی در کوپا ایتالیا یا لیگ کنفرانس اروپا است که در آن به ترتیب به فینال و نیمه نهایی رسیده اند.

ویکتور اوسیمن یک ضربه پنالتی را برای ناپولی از دست داد اما برای گل دوم به گل تبدیل شد.
ویکتور اوسیمن یک ضربه پنالتی را برای ناپولی از دست داد اما برای گل دوم به گل تبدیل شد. عکس: چیرو دی لوکا/رویترز

بالاتر از آنها، شش باشگاه برای پیوستن به ناپولی در جمع چهار تیم برتر مبارزه کرده اند. همه این آخر هفته مقابل هم قرار گرفتند. میلان بعد از ظهر شنبه میزبان لاتزیو بود و همسایه آنها، اینتر، بلافاصله پس از آن در خارج از خانه به رم بازی کردند. آتالانتا سپس در بازی ناهار یکشنبه به مصاف یوونتوس رفت.

سوال برای باشگاه های میلانی این بود که چگونه می توانند فشار چنین دیدارهای مهم داخلی را تنها چهار روز قبل از رویارویی با یکدیگر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان این فصل تحمل کنند. جواب این بود: با خیال راحت. هر دو ادعا کردند که مستحق پیروزی 2-0 بودند، اگرچه روسونری بهای سنگینی پرداختند، رافائل لئو پس از 10 دقیقه به دلیل مصدومیت از ناحیه ران، بازی خود را ترک کرد.

پرتغالی در پستی در شبکه اجتماعی The Residency گفت: نگران نباشید که به زودی برمی گردم، اما تصور اینکه چگونه می توان در کمتر از یک هفته بر فشار عضلانی غلبه کرد، سخت است. میلان برای شکست دادن لاتزیو بدون او مشکل چندانی نداشت، اما این بیشتر نشان دهنده فروتنی میهمان بود موفق به زدن یک شوت به سمت هدف نشد برای اولین بار در تقریبا سه سال.

شاید مائوریتزیو ساری در تمام مدت زمانی که بیانکوچلستی ها از لیگ کنفرانس اروپا خارج شدند، استدلال می کرد که آنها برای انجام سه بازی در هفته ساخته نشده اند. خستگی، به وضوح، یک عامل است. چیرو ایموبیله سایه ای از خودش است و حتی سرگئی میلینکوویچ-ساویچ باشکوه نیز در قسمت پایانی این کمپین از استانداردهای بالای خود کوتاهی کرده است.

ماتیا زاکانی و فیلیپه اندرسون اخیراً چهره های کلیدی بوده اند، اما آنها به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند. این سومین شکست لاتزیو در چهار بازی لیگ بود و رتبه چهار تیم برتر که دو هفته پیش به نظر می رسید ناگهان نامطمئن به نظر می رسد. برتری آنها نسبت به میلان رده پنجمی تنها به سه امتیاز کاهش یافته است.

روسونری ترجیح می دهد با چهار بازی باقی مانده بالاتر باشد و مصدومیت لئو نگرانی اصلی است. اما حداقل به خود یادآوری کردند که او تنها سلاح تهاجمی آنها نیست. اولیویه ژیرو با اخراجش برای اولین گل اسماعیل بناسسر، خونسردی خاصی نشان داد و تئو هرناندز برای گل دوم ساحل به ساحل رفت، درست همانطور که در ماه مه گذشته مقابل آتالانتا انجام داد.

روملو لوکاکو با حضور اینتر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بهترین فرم خود را در زمان مناسب پیدا می کند.
روملو لوکاکو با حضور اینتر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بهترین فرم خود را در زمان مناسب پیدا می کند. عکس: جوزپه مافیا/شاتراستاک

اینکه آیا برای شکست دادن اینتر کافی خواهد بود یا خیر، سوال دیگری است. رم – که به دلیل مصدومیت پائولو دیبالا، جینی وینالدوم، کریس اسمالینگ و استفان الشعراوی محروم شده بود – مقاومت بیشتری نسبت به لاتزیو ارائه کرد، اما همچنان توسط حریفانی که در زمان مناسب به فرم دست یافتند، کنار رفتند.

اگرچه اینتر غایبان خود را دارد، اما با بازگرداندن روملو لوکاکو و مارسلو بروزوویچ به چیزی شبیه به بهترین خود، آنها را مغلوب کرده است. این بازیکن بلژیکی گل دوم اینتر را در ورزشگاه المپیکو به ثمر رساند و پس از بازی توسط لائوتارو مارتینز، از لبه محوطه جریمه به خانه رفت. او در همین تعداد بازی سه گل زده و پاس گل داده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کادر مربیگری اینتر بر این باور است که بهبود شرایط بدنی باعث شده است که لوکاکو و بروزوویچ پس از مصدومیت در نیمه اول این رقابت‌ها تفاوت را ایجاد کنند. سیمونه اینزاگی گفت: “قبل از ژانویه ما آنها را به ندرت یک ماه در اطراف خود داشتیم.” “ما می دانیم که آنها چقدر مهم هستند.”

از آنجایی که مصدومیت لئو باعث شده تا میلان برای بازی چهارشنبه فرصتی برای حضور در خط حمله نداشته باشد، اینزاگی بین انتخاب لوکاکو یا ادین ژکو که هر دو بازی را در مرحله یک چهارم نهایی مقابل بنفیکا آغاز کرده بود، با دوراهی روبرو خواهد شد. او نیازی به داشتن هرناندز برای حمایت از خط حمله نیز به میلان حسادت نمی کند. مدافع چپ اینتر، فدریکو دیمارکو، گل اول اینتر را مقابل رم به ثمر رساند و او را با همتای روسونرو با 4 گل برابری کرد.

پیروزی اینتر را در رده چهارم نگه داشت، در حالی که یوونتوس لاتزیو را پس از پیروزی با نتیجه 2-0 در خارج از خانه مقابل آتالانتا به مقام دوم رساند. ساموئل ایلینگ جونیور، استعداد هجومی 19 ساله انگلیسی، ستاره این نمایش بود و اولین شروع خود را در بزرگسالی با ایجاد و به پایان رساندن گل ابتدایی بازی رقم زد.

ساموئل ایلینگ جونیور در بازی مقابل آتالانتا.
ساموئل ایلینگ جونیور متولد لندن، آخرین بازیکن جوان یوونتوس است که در تیم اصلی ظاهر شده است. عکس: Gianluca Ricci/LiveMedia/Shutterstock

ایلینگ جونیور پس از تلاش برای به دست آوردن مالکیت توپ و شکستن یک ضد احتمالی آتالانتا در جناح چپ یوونتوس، یک مدافع را با یک استپ اوور نامتعادل کرد و قبل از اینکه به سمت محوطه شش قدمی حرکت کند، توپ را در بیرون به آدرین رابیو داد. توپ از طریق انحراف به سمت او برگشت و او برای اولین بار توپ را از زیر تیرک دروازه ارسال کرد.

در مورد یوونتوس که پس از جریمه 15 امتیازی خود به دلیل حسابداری نادرست و همچنین روند پرونده جداگانه علیه آنها به دلیل اظهارات گمراه کننده در مورد تعویق دستمزد بازیکنان در طول مدت، بسیاری از موارد نامطمئن در مورد یوونتوس باقی مانده است. همه گیری کووید

با این حال، در زمین، ماسیمیلیانو آلگری شایسته تقدیر است که تیمش را در مسیر نگهداشته و در عین حال بازیکنان جوان را خون می کند. ایلینگ جونیور بود ششمین بازیکن یوونتوس متولد پس از 2001 برای اولین بار در این فصل، بالاترین تعداد باشگاه های دیگر در سری آ علاوه بر ورونای در معرض خطر سقوط.

اعتبار همچنین مدیون دوسان ولاوویچ بود که خونسردی خود را برای به ثمر رساندن گل دوم خوب در طول وقت های مصدومیت پس از هدف آزار نژادپرستانه توسط هواداران که او را “کولی” خطاب می کردند، حفظ کرد. قبلا در این ورزشگاه و سایر ورزشگاه ها این اتفاق افتاده است. واکنش جیان پیرو گاسپرینی، سرمربی آتالانتا، که به دنبال توصیف این موارد فقط به عنوان “توهین” معمولی به جای سوء استفاده هدفمند از یک بازیکن به دلیل ریشه های قومیتی اش بود، یادآور ذهنیتی بود که فقط دستیابی به تغییر را دشوارتر می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …