رئیس جمهوری می گوید دستگیری معترضان به تاج گذاری “از پیش برنامه ریزی شده” بوده است | تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از فعالان برجسته گفته است که دستگیری معترضان ضد سلطنتی در جریان تاجگذاری، تلاشی از پیش برنامه ریزی شده برای “برهم زدن و کاهش” تظاهرات جمهوری خواهی آنها بود.

گراهام اسمیت، رئیس گروه جمهوری، گفت که تصمیم پلیس متروپولیتن برای شکستن تظاهرات برنامه ریزی شده روز شنبه قبل از شروع آن، حقوق آنها را پایمال کرده است و افزود که این گروه از ماه ها قبل با اسکاتلند یارد گفتگو کرده بود.

این در حالی رخ داد که سیاستمداران شهرداری لندن به صدیق خان شهردار لندن پیوستند و به دنبال پاسخ از اسکاتلند یارد در مورد بازداشت معترضان جمهوری و داوطلبانی بودند که برای حفظ امنیت مردم برای شورای محلی کار می کردند.

اسمیت به برنامه امروز رادیو بی بی سی گفت: «ما چهار ماه گفتگوی نزدیک با پلیس متروپولیتن داشتیم، که در آن به آنها توضیح دادیم که دقیقاً چه کاری قرار است انجام دهیم، کجا خواهیم بود. به آنها گفتیم چند پلاکارد داریم، چه می گویند، پرچم داریم، تجهیزات تقویت داریم.

سپس تجهیزات تقویت کننده ضبط شد و به همکارانم گفته شد که اگر از مگافون استفاده کنند دستگیر خواهند شد. تمام ماجرا تلاشی عمدی برای برهم زدن و کاهش اعتراض ما بود.»

اسمیت در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند دستگیری‌اش قبل از این رویداد از پیش طراحی شده بود، گفت: «مطمئنا. من اصلاً در این مورد تردیدی ندارم، زیرا ما هیچ کاری انجام ندادیم که بتواند حتی بازداشت و دستگیری و نگهداری را توجیه کند.»

او گفت که سازمان او در طول برنامه ریزی تظاهرات خود با پلیس درگیر بوده است و افسران تا روز قبل گفتند که هیچ نگرانی ندارند.

«آنها به خوبی از کاری که قرار بود انجام دهیم آگاه بودند [said] آنها با ما درگیر می شوند و ما را مختل نمی کنند. بنابراین بارها در مورد نیت خود دروغ گفته اند. و من معتقدم که آنها قصد داشتند قبل از این کار ما را دستگیر کنند.»

Met اعلام کرد 64 نفر را روز شنبه دستگیر کرده است، از جمله اعضای کمپین ایمنی زنان شورای شهر وست مینستر، ستاره های شب، که هشدار تجاوز جنسی و سایر موارد را پخش می کردند. پلیس ادعا کرد که اطلاعات نشان داده بود که مردم قصد داشتند از زنگ هشدار تجاوز جنسی برای برهم زدن مراسم تاج گذاری استفاده کنند.

اسکاتلندیارد در مورد نحوه رسیدگی به این رویداد، با سیاستمدار سبز، کارولین راسل، که ریاست کمیته پلیس و جنایات مجلس لندن را بر عهده دارد، آن را “واقعا نگران کننده” می خواند.

او به تودی گفت: «برای کسی که سعی می‌کرد اعتراض کند و سعی می‌کرد این کار را با کتاب انجام دهد، این احساس می‌شد که درک قوانین چیست.

«به نظر کاملاً خارق‌العاده به نظر می‌رسد که آن افرادی که داوطلب شده بودند، به افرادی که دیگر نمی‌توانستند با کفش‌های پاشنه بلند راه بروند، دمپایی می‌دادند، زیرا مقداری بیش از حد نوشیدنی می‌نوشیدند و زنگ خطر تجاوز را پخش می‌کردند. به نظر خارق‌العاده است که آنها در شبکه ایمنی مت گیر افتادند. چگونه؟ این فقط بسیار عجیب است.»

کن مارش، رئیس فدراسیون پلیس متروپولیتن، گفت که پلیس “بدون ترس یا لطف” عمل کرده و باید در چارچوبی که در زمین پیدا کرده است، عمل کند.

او گفت: «ممکن است در این کشور اعتراض شود. اما این سطحی است که شما می‌خواهید این اعتراض را انجام دهید، باید آن را متعادل کنیم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

رئیس جنبش ضد سلطنتی بریتانیا در میان چندین بازداشت شده در تظاهرات تاجگذاری – ویدئو

او نگرانی‌ها در مورد پلیس سخت‌گیرانه را رد کرد و آن را «پاپی‌کننده» خواند و تأکید کرد که پلیس در روزی که چشم‌های جهان به بریتانیا بود، «کار باورنکردنی» انجام داده است. «هیچ حادثه ای اتفاق نیفتاد. و این بدون هیچ نگرانی در مورد آنچه در آن روز اتفاق افتاد در سراسر جهان رخ داد.

مارش با گام‌هایی که برای جلوگیری از استفاده تظاهرکنندگان از آنچه که حق آزادی بیان نامیده می‌شود، به احتمال آسیب رساندن به شهرت به کشور توجه نکرد.

ریشی سوناک روز دوشنبه از پلیس حمایت کرد و گفت: «پلیس از نظر عملیاتی مستقل از دولت است، آنها این تصمیمات را بر اساس آنچه که بهترین فکر می کنند اتخاذ خواهند کرد.

“در واقع من از پلیس و همه کسانی که در تضمین این که این آخر هفته خیلی خوب، موفقیت آمیز و ایمن گذشته است، نقش داشتند، سپاسگزارم. این تلاش فوق‌العاده‌ای از سوی بسیاری از افراد بود و من از آنها به خاطر همه تلاش‌هایشان سپاسگزارم.»

شهردار لندن روز یکشنبه گفت: «برخی از دستگیری‌هایی که توسط پلیس به عنوان بخشی از مراسم تاجگذاری انجام شد، سؤالاتی را ایجاد می‌کند و در حالی که تحقیقات ادامه دارد، من به دنبال شفاف‌سازی فوری از رهبران Met در مورد اقدامات انجام شده هستم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …