نظرسنجی ها حاکی از آن است که حزب پوپولیست آزادی اتریش در مسیر رهبری این کشور قرار دارد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

علیرغم یک سری رسوایی ها، حزب پوپولیستی آزادی اتریش از بین نرفته است. برعکس، حزب راست افراطی در نظرسنجی های ملی پیشتاز است. آیا روزی FPÖ می تواند کشور را رهبری کند؟

در اتریش، ائتلاف جدیدی بین حزب محافظه کار ÖVP و حزب پوپولیست FPÖ (حزب آزادی) پس از انتخابات محلی در منطقه اتریش پایین، پرجمعیت ترین پس از وین پایتخت، پدیدار شد.

بر اساس آخرین نظرسنجی ها، امروزه در سطح ملی، FPÖ نیروی سیاسی پیشرو در کشور است.

این تشکیلات پوپولیست و پوپولیست امیدوار است که بر موفقیت اخیر خود بسازد. آیا صدراعظم بعدی می تواند از صفوف FPÖ بیاید، شاید به شکل رهبر فعلی آن هربرت کیکل؟

یورونیوز با دانشمند علوم سیاسی اتریشی کاترین استاینر-هامرله از دانشگاه علوم کاربردی در کارینتیا صحبت کرد تا درباره حزب اتریشی که پس از رسوایی های مکرر، از جمله رسوایی بدنام، دوباره متولد می شود بیشتر بداند. ایبیزاگیت.

“FPÖ، حزب آزادی، عملا در صدر همه نظرسنجی ها در اتریش قرار دارد. این تا حدودی به این دلیل است که انحصار آرای اعتراضی را به دست آورده است. این نیز به دلیل عواقب همه‌گیری کرونا و اکنون به دلیل تورم است. و ÖVP، حزب محافظه کار، دو تشکیلات در چنگال “از دست دادن اعتماد به نفس” به گفته متخصص.

در اتریش پایین، در حالی که نتیجه انتخابات در 29 ژانویه منتشر شد، بحث و مذاکره دو ماه طول کشید تا ائتلاف ایجاد شود. با وجود این واقعیت که FPÖ هرگز از حمله به شریک ائتلافی آینده خود در طول مبارزات انتخاباتی دست برنداشت.

Stainer-Hämmerle توضیح داد: “آنچه جالب است سبک این حزب در طول مبارزات انتخاباتی این بود که یوهانا میکل لایتنر، فرماندار سابق ÖVP، “مامان مسلمان” نامیده می شد و نه تنها او را نیز تصویر می کردند. یک روسری. این سبک در بحث های سیاسی نسبتاً خام است. اما به ندرت هیچ عواقبی داشته است، نه برای رای دهندگان مرد و نه برای زنان.”

“شنیتسل” ممتاز

برخی از سیاست‌های ائتلاف ÖVP/FPÖ در اتریش پایین بحث‌برانگیز بود و تظاهرات متعددی را در Sankt Pölten، پایتخت ایالت، و همچنین موجی از نارضایتی در سراسر کشور برانگیخت.

اقدام اصلی توافق ائتلاف مربوط به صندوقی بود که 30 میلیون یورو برای بازپرداخت افرادی که به دلیل شکستن اقدامات ضد کووید در طول همه گیری، مانند واکسیناسیون اجباری جریمه شده بودند، مربوط می شد. در واقع، FPÖ، به طور مداوم به آنچه به عنوان «همه موانع آزادی‌ها» می‌دید، حمله کرد.

و سپس جایزه “شنیتزل” (کتلت وینی) همانطور که مردم اتریش آن را نامگذاری کردند وجود داشت. این اقدام ملی‌گرایانه شامل یارانه دادن به مؤسسات پذیرایی بود که غذاهای معمولی اتریشی ارائه می‌دادند، الزام به صحبت به زبان آلمانی در حیاط مدارس و مبارزه با نظریه جنسیت. همه با انتقاد شدید ناظران لیبرال مواجه شدند.

برای کاترین استاینر-هامرل، «اینها سیگنال‌هایی هستند که از نظر سیاست اجتماعی، علیه برابری اقلیت‌ها و زنان، اما همچنین علیه مهاجرت و ادغام ارسال می‌شوند. به عنوان مثال، برنامه ریزی شده است که کمک های مسکن به دانش آلمانی مرتبط شود.

اما Stainer-Hämmerle همچنین اشاره می کند که دامنه اقدامات محدود است، زیرا اختیارات مقامات Länder (منطقه ای) “بسیار محدود” است. با این وجود، آنها موضوعاتی هستند که FPÖ در سراسر کشور طنین انداز کرده است.

یکی دیگر از جزئیات بسیار مهم، به گفته کاترین استاینر-هامرلن، این واقعیت است که رهبر FPÖ در اتریش سفلی، اودو لندباوئر، اغلب از تحریم‌های روسیه در طول مبارزات انتخاباتی انتقاد می‌کرد، «مضمونی که واقعاً جایگاهی در آن نداشت. به گفته این کارشناس، سیاست منطقه ای.

سیاست “بزغاله”

FPÖ که در پارلمان اروپا در گروه “هویت و دموکراسی” در کنار سایر احزاب پوپولیست مانند لیگا (ایتالیا)، AFD (آلمان) و تظاهرات ملی (فرانسه) حضور دارد، آشکارا به اروپا بدبین است.

به گفته کاترین استاینر-هامرلن، این حزب با آنچه که “سیاست بذل قربانی” نامیده می شود، موافق است که اتحادیه اروپا را “مسئول بسیاری از بیماری ها” می کند. او اضافه می‌کند که وقتی FPÖ ادعا می‌کند که تحریم‌های روسیه عامل تورم هستند، این حزب در واقع یک بار دیگر اتحادیه اروپا را هدف قرار داده است.

Stainer-Hämmerlen همچنین اشاره می کند که FPÖ همچنین یک “قرارداد دوستی” با حزب روسیه متحد پوتین دارد، چیزی که مایل است توجه زیادی به آن جلب نکند. اما در ماه‌های اخیر، با توجه به جنگ در اوکراین، حزب آزادی عملاً از حضور ولودیمیر زلنسکی در پارلمان اتریش تا کنون جلوگیری کرده و بر بی‌طرفی اتریش تأکید کرده است. رهبر حزب هربرت کیکل نیز در 28 مارس اعلام کرد که “پارلمان ما بستری برای متخاصمان نیست.”

به سوی یک بحران واقعی قانون اساسی؟

اگر FPÖ پس از انتخابات ملی در سال 2024 به عنوان قوی ترین حزب ظاهر شود، این احتمال وجود دارد که صدراعظم بعدی اتریش از صفوف آن بیاید. کاترین استاینر-هامرلن می‌گوید قانون اساسی مشخص نمی‌کند که قوی‌ترین حزب صدراعظم را منصوب می‌کند، با این حال، او اشاره می‌کند که این یک “سنت سیاسی” است.

اما Stainer-Hämmerlen می‌گوید که رئیس‌جمهور نیز باید موافقت کند و در این مورد “الکساندر ون در بلن همیشه به وضوح در مخالفت خود صحبت کرده است.”

او نتیجه می گیرد که چنین وضعیتی اتریش را در یک بحران واقعی قانون اساسی فرو می برد، “و البته، ما امیدواریم که این اتفاق نیفتد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …