پناهجویان تنها کودکی که در سودان گیر افتاده اند ممکن است “با قایق های کوچک به بریتانیا سفر کنند” | سودان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان‌های خیریه هشدار داده‌اند که کودکان پناهنده تنها که در سودان گیر افتاده‌اند، ممکن است مجبور شوند با قایق‌های کوچک به بریتانیا سفر کنند، زیرا وزرای بریتانیا به افرادی که حق اتحاد خانواده را دارند کمک نمی‌کنند تا از جنگ فرار کنند.

پناهجویانی که در بریتانیا به آنها وضعیت پناهندگی اعطا شده است، می توانند برای آوردن همسر، فرزندان یا خواهر و برادر کوچکتر خود – یکی از معدود مسیرهای امن و قانونی که برای پناهندگان باز است، درخواست دهند.

برای واجد شرایط شدن، وزارت کشور گفته است که اعضای خانواده باید مشخصات بیومتریک خود را در یک مرکز درخواست ویزا در کشوری همسایه سودان ارسال کنند، به طوری که “سفر در سراسر سودان با مسئولیت خود شما انجام می شود”.

نیک بیلس، رئیس کمپین‌های خیریه رامفل، از 10 ساکن بریتانیا حمایت می‌کند که تلاش می‌کنند 13 کودک پناهنده تنها را که عمدتاً اهل اریتره هستند و در سودان سرگردان هستند، به بریتانیا بیاورند. او رویکرد دولت را “شرم آور” توصیف کرد.

بیلس گفت: «سولا براورمن [the home secretary] گفته است هیچ کس که از سودان فرار می کند نباید با قایق به بریتانیا سفر کند، اما بسته شدن مرکز درخواست ویزای خارطوم حتی درخواست برای آمدن به اینجا را غیرممکن می کند.

او افزود که «غالغ‌پرداختن میزان خطر» این کودکان مانند آدم‌ربایی، قاچاق و استثمار غیرممکن است.

بسیاری از پناهجویان سرگردان در سودان از کشور همسایه اریتره گریخته بودند و در خارطوم منتظر رسیدگی به ویزای خود بودند تا به عزیزانشان در بریتانیا بپیوندند.

یک پناهجوی جوان اریتره ای در تلاش برای نجات خواهر 14 ساله خود است. قاچاقچیان او را از مرز سودان به جوبا در سودان جنوبی بردند، اما او را تا زمانی که خانواده 2000 پوند به آنها پرداخت نکنند، در اسارت نگه می دارند.

«حتی اگر قاچاقچیان او را آزاد کنند، باید به سفارت بریتانیا در جوبا برود. او فقط 14 سال دارد چگونه می‌خواهد این کار را انجام دهد؟» او گفت.

آبان نیوز پیش از این گزارشی از پرونده یک زن به شدت باردار که همراه دختر سه ساله اش در خارطوم گیر افتاده بود، گزارش کرده بود. شوهرش که یک پناهنده در ولورهمپتون است، بیش از یک سال پیش برای پیوستن به خانواده درخواست داد.

چرا خشونت در سودان رخ داده است – توضیح ویدیو

این زن و دخترش توانسته اند از خارطوم فرار کنند و به بندر سودان رسیده و در مرز گیر افتاده اند. هر لحظه می توانست زایمان کند.

مرد دیگری، یک پناهنده اریتره ای 21 ساله که در بریتانیا زندگی می کند، گفت: «من سعی می کردم دو برادر 14 و 17 ساله ام را به اینجا بیاورم اما بیش از یک هفته است که موفق به برقراری ارتباط با آنها نشده ام. آنها خیلی جوان هستند. من نگران جان آنها هستم. من همیشه دعا می کنم که آنها سالم باشند.»

منابع وزارت خانه پذیرفته اند که می توان کارهای بیشتری انجام داد. ما متعهد به بهبود و تسریع زمان پردازش برای برنامه‌های اتحاد مجدد خانواده هستیم و نیاز به اختصاص منابع بیشتر برای پشتیبانی از این مسیرهای ایمن و قانونی و همچنین فرآیندهای بازبینی برای ساده‌سازی تصمیم‌گیری برای مؤثرتر کردن آن برای مشتریانمان را تصدیق می‌کنیم. این روند ادامه دارد.»

بیلس گفت: «در پاسخ به بحران در سودان، دولت باید اقدام قاطعانه ای انجام دهد و فرآیندهای درخواست مجوز ورود را برای کسانی که متقاضی پیوستن به اعضای خانواده مستقر در بریتانیا هستند، تسریع و ساده کند. واکنش ناکافی دولت باعث شده است که کودکان آسیب پذیر با روابط خانوادگی روشن در بریتانیا در خطر جدی قرار بگیرند.

امیلی گراهام، رئیس کمپین های خیریه Safe Passage International، گفت که یک مسیر امن از سودان فورا مورد نیاز است. او افزود: «این دولت باید هر کاری که می‌تواند برای کمک به پناهندگان برای رسیدن به امنیت و خانواده در اینجا در بریتانیا انجام دهد».

سخنگوی دولت بریتانیا گفت: بریتانیا طولانی‌ترین و بزرگترین تخلیه را در میان کشورهای غربی از سودان انجام داده است و 2450 نفر را به امن آورده است. در حال حاضر تمرکز ما بر پیشگیری از یک وضعیت اضطراری انسانی در سودان است. در کنار تلاش بریتانیا برای تخلیه، ما با شرکای بین المللی و سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنگ کار می کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …