آخر هفته دیگر مرگ در دربی کنتاکی اما انتظار تغییر را نداشته باشید | دربی کنتاکی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

من 18 ساله بودم که برای اولین بار دیدم که یک اسب مسابقه از کار افتاده است. اواخر دهه 1990 بود و من در پیست مسابقه دل مار، که اقیانوس آرام از دور می درخشید، یک سوار ورزشکار بودم که اسب ها را تاخت. در حافظه من تصویر یک اسب کوچک تاریک خلیجی روی ریل داخلی درست کنار سیم در نور سفید صبح یک صبح کالیفرنیای جنوبی وجود دارد. سوارکار که از جراحت جان سالم به در برده بود، ایستاده بود و افسار را می کشید تا اسب را بی حرکت نگه دارد. اسب دچار شکستگی تمیزی از قوزک جلوی راست شده بود و پایش آویزان شده بود و از پایین پایش تاب می خورد. او چرخید و وحشت زده روی کنده تکان خورد – به زودی اتانازی رخ خواهد داد. چشمانم را برگرداندم و همان‌طور که با دویدن از کنارم رد شدم، فوراً احساس بیماری کردم، آژیر که هنگام تصادف از پشت سرم به صدا در می‌آید. در آن زمان نمی‌توانستم بدانم که این اولین صحنه از بسیاری از صحنه‌هایی است که در طول سال‌های زندگی‌ام در پیست می‌بینم.

ده ها سال بعد مرگ و میر ادامه دارد. در روزهای منتهی به دربی کنتاکی امسال، هفت اسب مسابقه جان خود را از دست دادند. چهار خرابی، یک گردن شکسته در پادوک و دو فروریختگی که هنوز توضیحی در مورد آنها وجود ندارد، تصویری تلخ از مسابقه اسب دوانی در آمریکا را ترسیم می کند.

اسب‌هایی که در چرچیل داونز در تنها مسابقه‌ای از سال مردند که برای اکثر آمریکایی‌ها مرتبط است، بنابراین بسیار مورد توجه مردم قرار گرفتند. اما صدها اسب مسابقه در سرتاسر آمریکا هر ساله به سرنوشتی مشابه دست می یابند. مرگ و میرها عادی است و در حالی که صنعت اظهاراتی مبنی بر اعتراف به مشکلات دارد، مشکلاتی هستند که به نظر می رسد هرگز مورد توجه قرار نگرفته اند. دو اسب به تنهایی در روز شنبه مردند، اما مسابقه دربی روز طبق برنامه ادامه یافت. شاید قدرت های موجود می توانستند همه چیز را متوقف کنند. اما پول و مد و ژلپ های نعناع وجود دارد که باید به آن فکر کنید. پیام واضح است: “ما اهمیتی نمی دهیم.”

هیچ ورزش رایج دیگری وجود ندارد که در آن قتل عام و بی تفاوتی به طور منظم اتفاق بیفتد – و به اندازه آن قابل تحمل باشد. این اسب‌ها کاری را که از آنها خواسته می‌شد انجام می‌دادند و همچنان رنج می‌کشیدند و می‌مردند. به وضوح در مورد آنچه از آنها خواسته می شود مشکل وجود دارد. اسب ها وقتی خیلی جوان و توسعه نیافته هستند قادر به تحمل حرکت با چنین سرعتی نیستند. آنها به سمت فرسودگی رانده می شوند. تمرین ضربتی تکراری تمرین و دویدن برخی از آنها را می کشد و برخی دیگر را مادام العمر خراب می کند. اصلاحات معنادار فقط در مورد غربال کردن دوپرها یا تغییر سطوح مسیر نیست، بلکه باید جامع‌تر باشد. فقدان سوارکاری و احترام به حیوان باعث شده است تا تجارتی به وجود بیاید که در آن با اسب ها مانند اتومبیل رفتار می شود.

وقتی از مربی تاد پلچر پرسیده شد که آیا با تصمیم دامپزشک ایالتی مبنی بر خاراندن اسب خود فورته از مسابقه روز شنبه موافق است، خودداری او وحشتناک بود. بدیهی است که ما در محیطی هستیم که بررسی دقیق بسیار بالاست. در چند سال مطمئن نیستم [Forte’s bruised foot] یک مشکل بود اما امسال اینطور بود.»

آیا پلچر، یکی از بازیگران پیشرو در صنعت، احساس می‌کند که بررسی‌ها بی‌مورد است؟ تقریباً مطمئناً مانع از دویدن فورته با مصدومیت شد. مالک فورته، مایک رپول، خیلی بهتر از این را پیدا نکرد. او گفت “بخش بی رحمانه” مسابقه این بود که اسبش از ترکیب دربی خراشیده شود. مرگ پنج اسبی که در آن لحظه کشته شده بودند بسیار بی رحمانه تر به نظر می رسید.

مسابقات اسب دوانی ایالات متحده در حال انقباض است و تنها خودش مقصر است. مرگ ها نه به طور کامل و نه هرگز متوقف نمی شوند. 20 سال پیش زمانی که من سوار جوانی بودم، اسب ها می مردند و هنوز هم می میرند. صنعت مسابقه کاهش تلفات پیست به پیست را تبلیغ می کند، اما هنوز پایگاه داده یکپارچه خود را برای ثبت همه مرگ و میرها جمع آوری نکرده است. در برخی مسیرها، گزارش تلفات داوطلبانه است. اگر قرار است این ورزش جان انسان ها را نجات دهد و هر درجه ای از احترام را حفظ کند، باید حرکت های بزرگی انجام دهد. اصلاحات اساسی در آلونک پرورش (کوره‌های بیش از حد تولید می‌شوند)، و آموزش اسب‌ها، تجربه پیست و بازنشستگی به شدت کم‌هزینه است. هر ساله تعداد بی‌شماری از نژادهای اصیل در زمین‌های دلال و قتل‌پن فرود می‌آیند.

مسابقه هرگز ممنوع نخواهد شد – پول زیادی از آن می توان به دست آورد، به خصوص که قمار در سراسر ایالات متحده آسان تر می شود. اما اگر فقط دنیای مسابقه مایل به تغییر بود، همه چیز می توانست بسیار متفاوت باشد. افراد زیادی در این صنعت هستند که به خوبی از اسب ها مراقبت می کنند، ورزش بهتری را تصور می کنند و آرزوی تغییر دارند.

اما، مثل من، آنها شرط نمی‌بندند که این صنعت به این زودی‌ها برای بهتر شدن تغییر خواهد کرد. برای بسیاری از افراد در مسابقه، اسب فقط یک ماشین پول سازی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …