روسیه آماده سازی روز پیروزی را در میان نگرانی های امنیتی داخلی نهایی می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

روسیه در حال تکمیل مقدمات مهم ترین تعطیلات سکولار خود است: روز پیروزی، با این حال، نگرانی ها در مورد امنیت داخلی پس از یک سری حملات هواپیماهای بدون سرنشین و عملیات خرابکارانه اخیر باعث لغو جشن ها در شهرها و مناطق شده است.

نهم ماه مه، یادآور پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در سال 1945 است و دو اصل را که برای هویت کشور مهم هستند، تمجید می کند: قدرت نظامی و درستی اخلاقی. اما جنگ در اوکراین امسال هر دو را تضعیف می کند.

این تعطیلات در روز سه‌شنبه برگزار می‌شود و هفتاد و هشتمین سالگرد تسلیم آلمان در جنگ جهانی دوم پس از حمله بی‌امان ارتش سرخ، نیروهای آلمانی را از استالینگراد، در اعماق روسیه، تا برلین رانده کرد.

اتحاد جماهیر شوروی حداقل 20 میلیون نفر را در جنگ از دست داد. رنج و رشادتی که در شکست آلمان وارد شد، از آن زمان تاکنون سنگ محک بوده است.

با این حال، بسیاری از مناطق مراسم 9 مه خود را به دلیل نگرانی از اینکه رویدادها ممکن است اهدافی برای حملات اوکراین باشند، لغو کرده اند. رژه نظامی مشهور در میدان سرخ مسکو طبق روال عادی برگزار می شود.

این درحالی است که روسیه کیف و متحدان غربی اش را به انجام عملیات خرابکارانه و یک سری حملات، که شامل یک حمله هواپیمای بدون سرنشین ظاهراً خنثی شده به کرملین می شود، متهم کرده است.

هدف از این حمله دو پهپاد، کشتن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بود. هم کیف و هم واشنگتن هرگونه دخالت در این موضوع را رد کرده اند.

با وجود همه تسلیحات وحشتناکی که در میدان غوغا خواهد کرد، شکست روسیه در دستیابی به دستاوردهای اوکراین، تصویر تسلیم ناپذیری ارتش این کشور را خراب می کند.

پس از تصرف بخش‌های قابل توجهی از کشور همسایه در هفته‌های آغازین تهاجم، کمپین روسیه شاهد تلاش متروکه برای ورود به کیف، عقب‌نشینی در شمال و جنوب اوکراین و ناتوانی در تصرف باخموت، شهری کوچک با ارزش مشکوک، با وجود ماه‌ها بود. درگیری فوق العاده وحشتناک

حمله روسیه خرابکاری شد؟

تحلیلگران در مورد اینکه آیا حادثه هواپیمای بدون سرنشین در 3 می در کرملین یک حمله واقعی بود یا خیر، اختلاف نظر دارند.

دو قطار باری هفته گذشته به دلیل انفجار بمب در منطقه بریانسک که هم مرز با اوکراین است از ریل خارج شدند. با این حال، مقامات منطقه اوکراین را مقصر این حادثه نمی دانند.

اما مقامات بریانسک در ماه مارس ادعا کردند که دو نفر در اثر نفوذ خرابکاران اوکراینی به منطقه مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. این منطقه همچنین مورد گلوله باران پراکنده مرزی قرار گرفته است، از جمله در ماه گذشته که چهار نفر کشته شدند.

سه حامی برجسته جنگ در اوکراین نیز در زمین چمن خانه خود در دیگر نقاط روسیه کشته یا زخمی شدند. یک خودروی بمب گذاری شده هفته گذشته در منطقه نیژنی نووگورود که مقامات اوکراین و ایالات متحده را مقصر آن دانستند، زاخار پریلپین، رمان نویس ملی گرا را به شدت مجروح کرد و راننده او را کشت.

سال گذشته، داریا دوگینا، مفسر یک شبکه تلویزیونی ملی‌گرا، در یک خودروی بمب‌گذاری شده در خارج از مسکو جان باخت و مقامات ادعا کردند که اطلاعات اوکراین در پشت قتل ولادلن تاتارسکی، وبلاگ‌نویس برجسته طرفدار جنگ، در آوریل در سن پترزبورگ بوده است، که در اثر یک انفجار کشته شد. بمب داخل مجسمه ای که در یک مهمانی رستوران به او داده شد منفجر شد.

در میان تشدید نگرانی‌های امنیتی، مقامات همچنین یکی از برجسته‌ترین مراسم روز پیروزی، راهپیمایی «هنگ جاویدان» را لغو کردند که در آن انبوهی از شهروندان با در دست داشتن پرتره‌های بستگانی که در جنگ جهانی دوم مرده یا خدمت کرده‌اند به خیابان‌ها می‌آیند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …