“فقدان چشم انداز”: پروژه های انرژی سبز در بریتانیا در بلاتکلیفی به سر می برند، زیرا شبکه برای حفظ سرعت تلاش می کند | شبکه ملی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هارالد اوورهولم می‌گوید: «اگر دولت یک چشم‌انداز ثابت و سنجیده داشت، این امر کاملاً آشکار بود.

مدیر اجرایی شرکت سوئدی سوئدی Alight یکی از بسیاری از توسعه‌دهندگان انرژی‌های تجدیدپذیر ناامید است که امیدوارند پروژه‌های انرژی سبز را برای تامین برق خانه‌ها و مشاغل بریتانیا با برق مقرون‌به‌صرفه و پاک بسازند. گرفتن؟ این پروژه ها ممکن است مجبور شوند بیش از یک دهه برای فرصتی برای اتصال به شبکه برق بریتانیا منتظر بمانند، زیرا بریتانیا از طولانی ترین عقب ماندگی در اروپا رنج می برد.

مزارع بادی، آرایه‌های خورشیدی، و پروژه‌های باتری تا 15 سال در بن بست هستند زیرا شبکه برق بریتانیا تلاش می‌کند تا با اشتهای بیشتر انرژی پاک همگام شود – از جمله کارخانه خودروسازی که مجبور به صبر کردن تا سال 2037 است.

تأخیرها تهدیدی برای تضعیف دهه‌ها کار برای جذب سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای حمایت از جاه‌طلبی‌های انرژی پاک بریتانیا می‌کند و خطری را به خطر می‌اندازد که پیشرفت بریتانیا به سمت اهداف الزام‌آور آب و هوایی را از مسیر خارج کند.

پس چگونه کشوری که آنقدر مشتاق افزایش عرضه انرژی تجدیدپذیر خود بود نتوانست این تنگنا را پیش بینی کند؟

اوورهولم دولت را به دلیل ناتوانی در پیش بینی ارتقای شبکه برق بریتانیا برای حمایت از سیل پروژه های سبز مقصر می داند. زمانی که دولت های ملی فاقد این دیدگاه هستند، غم انگیز است.

تا به امروز، شرکت او برنامه هایی برای ساخت یک مزرعه خورشیدی 70 مگاواتی روی زمین و پروژه های خورشیدی کوچکتر روی پشت بام برای مصرف کنندگان انرژی صنعتی دارد. او می‌گوید فرصت‌های زیادی در زمینه خورشیدی پشت بام وجود دارد، اما تا زمانی که تغییری ایجاد نشود، این فرصت‌ها را بیشتر دنبال نمی‌کند.

“ما در حال مشاهده آنچه در حال وقوع است. در حال حاضر، ناامید کننده است،” او می گوید.

اوورهولم به گروه رو به رشد توسعه‌دهندگان انرژی‌های تجدیدپذیر پیوسته است که خواستار اصلاحات فوری در سیستم نوبت‌دهی پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر هستند، در حالی که کار برای نوسازی شبکه، از کابل‌های انتقال عظیم آن گرفته تا گسترش دکل‌ها و شبکه‌های توزیع محلی انجام می‌شود.

دیوید کیپلینگ، مدیر اجرایی On-Site Energy، که پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر را برای شرکت‌های بزرگ توسعه می‌دهد، گفت که تقاضا در شبکه با هر وعده جدید پایداری شرکتی “به طور تصاعدی در حال افزایش است”.

شبکه برای آن آماده نیست. شما می توانید استدلال کنید که این سهل انگاری است. “[The government has] اکنون بیش از یک دهه است که درباره اقدامات اقلیمی صحبت می کند، بنابراین باید فرض کنید که آنها می دانند چه چیزی لازم است.

در گذشته، شبکه ملی – شرکت FTSE 100 که وظیفه اداره اکثر شبکه های برق بریتانیا را بر عهده داشت – نیاز داشت نقاط اتصال نیروگاه های کمتر و بزرگتر را فراهم کند. امروزه، تعداد بسیار بیشتری از پروژه‌های کوچک انرژی تجدیدپذیر در سراسر بریتانیا در حال رشد هستند تا تقاضای فزاینده برق خانه‌ها و مشاغل را برآورده کنند.

انتظار می‌رود که با افزایش تقاضای بریتانیا برای برق تا سال 2035، شتاب پشت توسعه‌های جدید انرژی‌های تجدیدپذیر ایجاد شود.

هر پروژه انرژی تجدیدپذیر جدید نیاز به یک نقطه اتصال جدید دارد که به نوبه خود به تقویت شبکه و پست های محلی قدرتمندتر نیاز دارد. در عین حال، مزارع بادی عظیم فراساحلی سرمایه‌گذاری زیرساختی بزرگی را برای انتقال برق از مایل‌ها دورتر از ساحل شمال شرقی به مناطق پرجمعیت جنوب می‌طلبد.

بریتانیا طولانی ترین صف برای اتصال به شبکه برق را در بین کشورهای اروپایی دارد. بر اساس تحقیقات بلومبرگ نیو انرژی فایننس، حدود 200 گیگاوات پروژه های برق در انتظار اتصال به شبکه هستند که برای تامین برق 150 میلیون خانه در بریتانیا کافی است. بسیاری از آنها برنامه های گمانه زنی از پروژه هایی هستند که بعید به نظر می رسد به جلو بروند. اما قوانین اتصال به شبکه “اولین خدمت اول” به این معنی است که بسیاری از پروژه های قابل دوام که می توانند با سرعت پیش بروند، گیر کرده اند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کیپلینگ می‌گوید بسیاری از پروژه‌هایی که او برای شرکت‌های پیشرو بریتانیا در حال توسعه است، در این عقب‌ماندگی گرفتار شده‌اند. به یکی از خودروسازان بزرگ که امیدوار است با اتصال یک آرایه خورشیدی 5 مگاواتی به سایت خود، انتشار گازهای گلخانه ای کارخانه خود را کاهش دهد، گفته شده که باید تا سال 2031 منتظر بمانند و باید 9 میلیون پوند هزینه اتصال بپردازند. یک خودروساز دوم که به دنبال اتصال برای 14 مگاوات ظرفیت خورشیدی است باید تا سال 2037 منتظر بماند.

کیپلینگ می‌گوید: «اکثریت قریب به اتفاق مشتریان ما نظاره‌گر به تعویق افتادن برنامه‌های پایداری آن‌ها هستند. همچنین در حالی که بریتانیا برای مقابله با بحران بهره‌وری خود تلاش می‌کند، رشد اقتصادی را با مشکل مواجه می‌کند. یکی دیگر از مشتریان، یک نانوایی که 800 نفر استخدام می کند، گفته شده است که باید تا سال 2027 صبر کند تا یک پروژه خورشیدی 1.5 مگاواتی را به سایت خود متصل کند. این امر علاوه بر هزینه 2 میلیون پوندی اتصال، شرکت را با هزینه های انرژی بالاتر برای چهار سال آینده مواجه می کند.

صنعت انرژی در آستانه اصلاحات است. در اوایل این هفته، نمایندگان پارلمان در کمیته ممیزی زیست محیطی عوام تحقیقی را در مورد چگونگی کاهش حجم پروژه‌های خورشیدی در انتظار اتصال به شبکه آغاز کردند که «می‌تواند به طور جدی بریتانیای خالص صفر را به خطر بیندازد».

انجمن شبکه های انرژی (ENA)، که نماینده اپراتورهای شبکه است، گفت: «احساس فوریت واقعی برای این چالش وجود دارد. این صنعت تنها در سال منتهی به اکتبر 2022، 164 گیگاوات درخواست اتصال جدید دریافت کرده است. این تقریباً سه برابر ظرفیت شبکه امروز ما است.»

پیشنهاد ENA اتخاذ یک مدل “اولین آماده، اولین اتصال” است که پروژه های دارای مجوز برنامه ریزی و تامین مالی را نسبت به پروژه هایی که هنوز در حال توسعه هستند اولویت بندی می کند. کیپلینگ استدلال می کند که پروژه هایی که به کارفرمایان بزرگ – مانند تولیدکنندگان – خدمات می دهند نیز باید در اولویت قرار گیرند. صرف نظر از اینکه صف چگونه اصلاح می شود، اوورهولم می گوید که شبکه ملی به افراد و منابع بیشتری نیاز دارد تا به عقب ماندگی ها پی ببرند.

شبکه ملی گفت که موافق است که «اصلاحات قابل توجهی در سیاست، مقررات و صنعت انرژی برای سرعت بخشیدن به فرآیند اتصال در تمام شبکه ها مورد نیاز است.

“همکاری بین Ofgem، دولت و صنعت برای انجام اصلاحات لازم با سرعت مورد نیاز برای ارائه صفر خالص بسیار مهم است.”

سخنگوی وزارت امنیت انرژی و نت زیرو گفت وزرا و مقامات “چالش تاخیرهای اتصال را می شناسند و ما می خواهیم جلوتر و سریعتر برویم.” این کشور قول داده است در تابستان امسال اقدامی برای اتصال به شبکه انجام دهد.

برای توسعه‌دهندگان انرژی‌های تجدیدپذیر نمی‌تواند به زودی ارائه شود. کیپلینگ می گوید: «هیچ کس نمی تواند یک پروژه را حتی برای دو یا سه سال نگه دارد، چه رسد به یک دهه.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …