واحدهای پیشگام حضانت زنان در اسکاتلند نیمه خالی رها شدند | اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آبان نیوز فاش می‌کند که واحدهای سرپرستی جامعه پیشگام اسکاتلند – که اولین واحد در بریتانیا در حمایت از زندانیان زن شناخته می‌شوند – بیش از شش ماه پس از افتتاح نیمه خالی مانده‌اند.

کمپین های تبلیغاتی به دلیل عدم تکمیل ظرفیت واحدهای پرهزینه و پیشرفته پس از افتتاح سال گذشته به عنوان بخشی از استراتژی سرویس زندان اسکاتلند برای زنان ناامید شده اند.

در مرکز بلا در داندی و مرکز لیلیاس در گلاسکو، زنان با هم در واحدهای خانه مبله روشن زندگی می کنند که برای ترویج زندگی مستقل طراحی شده اند. هدف کارکنان آموزش دیده ایجاد اعتماد تدریجی در میان جمعیت زندانی است که بیماری روانی گسترده ای را تجربه می کنند، در حالی که تقریباً نیمی از آنها بالقوه دارای مشکل یادگیری هستند.

ارقام مشاهده شده توسط آبان نیوز تأیید می کند که نرخ اشغال هر دو مرکز در طول شش ماه گذشته هرگز از 54 درصد بالاتر نرفت. آخرین ارقام موجود برای ماه می نشان می دهد که Bella Center 50٪ و Lilias با 33٪ اشغال است. در ماه مارس، بلا به 38 درصد کاهش یافت در حالی که لیلیاس به اوج خود با 54 درصد رسید.

در زمان افتتاحیه، به آبان نیوز گفته شد که زندانیان بالقوه از نظر ظرفیتشان برای مدیریت زندگی مستقل ارزیابی می شوند و ترکیبی از کسانی هستند که محکومیت های کوتاه مدت دارند، که ممکن است بیشتر دوره خود را در یک واحد حضانت جامعه بگذرانند، و مدت طولانی تر. زندانیان – از جمله زندانیان ابد – که به تاریخ آزادی مشروط خود نزدیک می شوند.

کتی کلارک، سخنگوی ایمنی جامعه کارگری اسکاتلند، در پاسخ به ارقام اشغال، پیشنهاد کرد که سرویس زندان باید «فوراً» معیارهای دسترسی به مراکز را بررسی کند.

مرکز لیلیاس در گلاسکو
در مرکز لیلیاس، هدف کارکنان ایجاد اعتماد در میان جمعیت زندانی است که بیماری روانی گسترده ای را تجربه می کنند. عکس: کاترین آن رز/ آبزرور

او گفت: «برای کسانی از ما که برای تسهیلات بهتر برای زنان مبارزه کرده‌ایم، شنیدن اینکه از این امکانات به اندازه ظرفیت استفاده نمی‌شود، بسیار نگران‌کننده است. ساخت آنها بسیار پرهزینه بود و زمان زیادی طول کشید، بنابراین دولت اسکاتلند توضیحی را به ما بدهکار است.

اما ژاردین، مشاور سیاست و امور عمومی نهاد اصلاحات کیفری هاوارد لیگ اسکاتلند، گفت: «این که زنان بیشتری قادر به دسترسی به این امکانات، بالقوه دگرگون کننده، ناامیدکننده و ناامیدکننده است. CCU ها با اذعان به نیاز به محیطی طراحی شده اند که به آسیب ها و ناملایمات رسیدگی می کند – بنابراین می توان استدلال کرد که آنها به همان اندازه که هزینه ای طاس هستند، سرمایه گذاری در کاهش جرم مجدد هستند.

با این حال، اگر این هزینه 16 میلیون پوند است و از تمام پتانسیل‌هایشان استفاده نمی‌شود، باید مدام بپرسیم که چرا تعداد کمی از زنان در آنجا اسکان داده می‌شوند و آیا معیارهای دسترسی به آنها صحیح است یا خیر.

هنگامی که این واحدها برای اولین بار افتتاح شدند، فعالان مبارزات انتخاباتی گفتند که تنها دو مرکز از پنج مرکز وعده داده شده ساخته شده است، هفت سال پس از آن که برای اولین بار در سال 2015 پیشنهاد شد، پس از آن که دولت اسکاتلند طرح های بحث برانگیز برای یک زندان فوق العاده برای زنان را به جای تاسیسات بدنام کورنتون ویل لغو کرد.

با بسته شدن Cornton Vale و جایگزینی جدید استرلینگ به زودی افتتاح شد، Jardine به مشکلات گسترده‌تری در اسکان زندانیان زن اشاره کرد.

مرکز لیلیاس در گلاسکو
اتاقی در مرکز لیلیاس در گلاسکو. عکس: کاترین آن رز/ آبزرور

او گفت: «مراکز بلا و لیلیاس در حال حاضر تنها 5 درصد از زنان بازداشت شده در اسکاتلند را در خود جای داده اند، که مطمئناً نمی تواند آن چیزی باشد که در گزارش Angiolini که از آنها حمایت می کند، پیش بینی شده است. حتی زمانی که HMP استرلینگ جدید در اواخر امسال به بهره برداری می رسد، اعداد و ارقام با هم جمع نمی شوند: حتی اگر هر دو CCU و HMP Stirling در 100٪ اشغال باشند، همچنان تقریباً 60٪ از زنان در زندان های دیگر در سراسر اسکاتلند نگهداری می شوند. .

یکی از سخنگویان سرویس زندان اسکاتلند گفت: «واحدهای حضانت اجتماعی جدید ما (CCU)، مرکز بلا، در داندی، و مرکز لیلیاس، در گلاسکو، اولین تأسیسات در نوع خود در بریتانیا هستند و تمرکز زیادی روی آماده‌سازی آن‌ها دارند. برای ادغام مجدد موفق در جوامع خود در آنجا زندگی می کنند.

«افراد برای انتقال به CCU به عنوان بخشی از روند پیشرفت در نظر گرفته می شوند و باید معیارهای واجد شرایط بودن و ارزیابی ریسک را رعایت کنند تا در آنجا اسکان داده شوند.

«تا به امروز، در مجموع 32 نفر در CCU اسکان داده شده اند. لازم به ذکر است که با توجه به افتتاح واحدها به ترتیب هشت و شش ماه، زمان لازم است تا نحوه عملکرد آنها آزمایش شود و اطمینان حاصل شود که افراد شرایط مناسب برای پیشرفت را دارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …