در مذاکرات محدودیت بدهی، بایدن و جمهوری خواهان از هم دور شروع می کنند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس جمهور بایدن قرار است روز سه شنبه از کوین مک کارتی رئیس مجلس و دیگر رهبران ارشد کنگره در کاخ سفید برای دور محوری بحث درباره مالیات ها، هزینه ها و بدهی های کشور استقبال کند، زیرا به سرعت در حال نزدیک شدن به نکول بالقوه فاجعه بار دولت است.

این مذاکرات تنها چند هفته پیش از آن انجام می شود که انتظار می رود ایالات متحده پول نقد برای پرداخت صورت حساب های خود را تمام نکند، مگر اینکه سقف وام این کشور برداشته شود. مانند لحظات قبلی پرتگاه‌ها، بحث‌ها بازتابی از سال‌های 2011 و 2013 دارد، زمانی که جمهوری‌خواهان کنگره از افزایش سقف بدهی خودداری کردند، مگر اینکه رئیس‌جمهور دموکرات با محدود کردن هزینه‌های فدرال و کاهش کسری بودجه موافقت کند. همین پویایی در حال حاضر وجود دارد، اما با یک تفاوت اساسی: احزاب تقریباً هیچ نقطه مشترکی در مورد پیشنهادات مالیاتی و هزینه‌ای ندارند که به منظور کاهش رشد بدهی 31.4 تریلیون دلاری کشور است.

انتظار نمی رود این نشست چیزی نزدیک به توافق نهایی در مورد یک برنامه مالی که می تواند شامل افزایش سقف بدهی باشد، ایجاد کند. اما حتی به نکات کوچک اجماع نیز می‌توان به سختی دست یافت.

آقای بایدن می خواهد هزینه های فدرال را گسترش دهد و بدهی های آینده را کاهش دهد، عمدتاً از طریق افزایش مالیات بر افراد پردرآمد و شرکت های بزرگ. جمهوری خواهان لایحه ای را برای کاهش مخارج اختیاری فدرال – مقوله ای که شامل پارک های ملی، آموزش و غیره می شود – و لغو معافیت های مالیاتی برای برخی منابع انرژی کم آلاینده که بخشی از قانون آب و هوایی امضا شده آقای بایدن بود، تصویب کرده اند. جمهوری خواهان وعده داده اند که کاهش مالیات در سال 2017 را که توسط رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ تصویب شده بود و قرار است در پایان سال 2025 منقضی شود، تمدید کنند.

در حالی که هر دو طرف می گویند که می خواهند بار بدهی آینده کشور را کاهش دهند، تقریباً هیچ همپوشانی در نحوه هدف آنها برای دستیابی به این نتیجه وجود ندارد. تنها نقطه توافق تا کنون در مورد یک چیز است که آقای بایدن و آقای مک کارتی در مذاکرات بودجه محدودیت‌هایی را در نظر می‌گیرند: تامین اجتماعی و مدیکر، منابع اولیه رشد پیش‌بینی‌شده هزینه‌های فدرال در دهه‌های آینده.

شکاف در مسائل مالی یکی از چندین عامل پیچیده در بحث در مورد محدودیت بدهی است که دولت از نظر فنی در اوایل سال جاری به آن ضربه زد. مقامات از آنچه اساساً مانورهای حسابداری است برای ادامه پرداخت به موقع تمام صورتحساب های دولت بدون فراتر رفتن از محدودیت فعلی 31.4 تریلیون دلار استفاده می کنند. اما جانت ال. یلن، وزیر خزانه‌داری هفته گذشته در نامه‌ای هشدار داد که این تلاش‌ها از اول ژوئن دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود و به خطر نکول بدهی‌ها می‌پردازد که اقتصاددان‌ها هشدار می‌دهند که می‌تواند منجر به بحران مالی و رکود شود.

آقای بایدن از مذاکره مستقیم بر سر حد مجاز امتناع کرده و گفته است که جمهوری خواهان باید به افزایش آن بدون قید و شرط رای دهند، زیرا به دولت اجازه می دهد هزینه هایی را که قانونگذاران هر دو حزب قبلاً تأیید کرده اند، بپردازد. اما او از آقای مک کارتی و دیگر رهبران کنگره دعوت کرد تا روز سه‌شنبه برای مذاکره جداگانه درباره سیاست‌های مالی به کاخ سفید بیایند – حتی اگر این موضوع به طور موثری با درام محدودیت بدهی مرتبط باشد.

جمهوری خواهان می گویند که بدون محدودیت های قابل توجه در هزینه ها، سقف را افزایش نخواهند داد. این همان موضعی است که آنها در سال‌های 2011 و 2013 در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، زمانی که آقای بایدن معاون رئیس جمهور بود، اتخاذ کردند. آنها زمانی که کنگره را در آغاز دوره ریاست جمهوری آقای ترامپ کنترل می کردند و رای جمهوری خواهان به افزایش موثر این محدودیت کمک می کرد، خواسته های مشابهی برای افزایش این محدودیت مطرح نکردند.

در سال 2011، آقای اوباما با مجموعه ای از کاهش هزینه های پیشنهادی وارد مذاکرات محدودیت بدهی شد. آنها شامل توقف پنج ساله مخارج اختیاری غیر مرتبط با امنیت ملی، توقف جداگانه حقوق کارگران فدرال به مدت دو سال و حذف برنامه موشکی هوا به هوا و یک خودروی جنگی برای تفنگداران دریایی بود. جمهوری خواهان با بودجه ای مقابله کردند که شامل کاهش عمیق هزینه های مراقبت های بهداشتی فدرال، خصوصی سازی مدیکر برای ذینفعان آینده و کاهش مالیات های جدید بود.

جمهوری خواهان در نهایت موافقت کردند که سقف بدهی را در ازای تغییرات بودجه با محوریت سقف های مخارج اختیاری افزایش دهند – اساساً تعدیل و گسترش توقف هزینه هایی که آقای اوباما در بودجه خود پیشنهاد کرده بود.

برخلاف آقای اوباما بیش از یک دهه پیش، آقای بایدن هرگز با استدلال جمهوری خواهان مبنی بر اینکه هزینه های فدرال بیش از حد بزرگ شده است، موافق نبود. او پیشنهاد کرده است که رشد بدهی دولت کاهش یابد، اما دستیارانش این ادعای جمهوری خواهان را که مسیر کنونی بدهی ها تهدیدی قابل توجه برای رشد اقتصادی است را رد می کنند.

بودجه اخیر آقای بایدن شامل 3 تریلیون دلار پیشنهاد برای کاهش کسری بودجه در آینده بود. این صرفه جویی عمدتاً از افزایش مالیات بر شرکت های ثروتمند و بزرگ، همراه با کاهش هزینه های دولت برای مراقبت های بهداشتی از طریق گسترش توانایی مدیکر برای مذاکره در مورد قیمت داروهای تجویزی حاصل می شود.

جمهوری خواهان همه افزایش مالیات ها را رد کرده اند و اوایل امسال از آقای بایدن به خاطر اینکه پیشنهادی برای هزینه های نظامی حتی بیشتر از آنچه قبلا انجام داده بود، انتقاد کردند.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان بودجه ای ارائه یا تصویب نکرده اند. لایحه ای که آنها در ماه گذشته تصویب کردند، سقف بدهی را به میزان 1.5 تریلیون دلار یا تا مارس 2024 افزایش می دهد، هر کدام که زودتر اتفاق بیفتد. به گفته دفتر بودجه غیرحزبی کنگره، این امر کسری بودجه آینده را تا حدود 5 تریلیون دلار کاهش می دهد، که عمدتاً با مسدود کردن برخی هزینه های فدرال برای یک دهه است.

همچنین شامل حمایت‌های جدید از سوخت‌های فسیلی، عقب‌نشینی از برنامه تغییرات آب و هوایی آقای بایدن و پایان دادن به تلاش رئیس‌جمهور برای لغو بدهی وام‌های دانشجویی برای اکثر وام‌گیرندگان بود که به نظر می‌رسد بدون توجه به این موضوع، دیوان عالی آن را لغو خواهد کرد.

هیچ یک از طرفین چیزی را در موقعیت شروع طرف مقابل پیدا نکرده است. حکیم جفریس، نماینده نیویورک، رهبر دموکرات ها که به آقای مک کارتی در نشست کاخ سفید خواهد پیوست، روز یکشنبه به NBC News گفت: جمهوری خواهان “بودجه تولید نکردند”. کاری که آنها انجام دادند تهیه یک یادداشت باج بود.»

جودی سی آرینگتون، نماینده تگزاس، رئیس کمیته بودجه، در پاسخ گفت که آقای بایدن باید تسلیم شود و با جمهوریخواهان مذاکره کند.

آقای آرینگتون روز یکشنبه به فاکس نیوز گفت: آقای بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور و به عنوان یک سناتور، سقف بدهی را با کنترل های عقلانی مخارج و اصلاحات مالی افزایش می دهد. و ما فقط از او می خواهیم که یک رهبر مسئول باشد و دوباره این کار را انجام دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …