استان آلبرتای کانادا به دلیل آتش سوزی های جنگلی وضعیت فوق العاده اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروه‌های آتش‌نشانی روز یکشنبه با آتش‌سوزی‌هایی که جوامع را در غرب کانادا تهدید می‌کرد، مقابله کردند، زیرا دمای پایین‌تر و کمی باران تا حدی تسکین یافت، اما مقامات هشدار دادند که این مهلت فقط در برخی مناطق رخ داده است.

مقامات آلبرتا از ۱۱۰ آتش سوزی فعال در سراسر ایالت غربی خبر دادند و گفتند که ۳۷ مورد از کنترل خارج شده اند. تعداد افرادی که تخلیه شدند به حدود 29000 نفر رسید که نسبت به 24000 نفر در روز شنبه افزایش یافت.

دانیل اسمیت، نخست وزیر این ایالت، روز شنبه پس از بررسی وضعیت آتش سوزی ها، وضعیت اضطراری اعلام کرد. او گفت که آلبرتا “چشمه‌ای گرم و خشک را تجربه می‌کند و با این همه آتش‌سوزی، تنها چند جرقه لازم است تا برخی از آتش‌سوزی‌های جنگلی واقعاً ترسناک را شعله‌ور کنند.”

به گفته اسمیت، بیش از 20 منطقه تخلیه شده و حداقل 122000 هکتار تاکنون سوخته است. با اعلامیه او، دولت آلبرتا قادر خواهد بود از “قدرت های بیشتری برای پاسخ به موقعیت های شدید” استفاده کند که شامل بسیج منابع اضافی و باز کردن بودجه های اضطراری است.

دو آتش سوزی غیرقابل کنترل در همسایگی بریتیش کلمبیا نیز باعث شد برخی از مردم خانه های خود را ترک کنند و مقامات هشدار دادند که انتظار می رود بادهای شدید باعث بزرگتر شدن آتش در چند روز آینده شود.

مقامات استانی در آلبرتا اعلام کردند که پیش بینی آب و هوا برای چند روز آینده مساعد است و مقدار کمی باران و شرایط ابری وجود دارد. اما آنها هشدار دادند که شرایط گرم و خشک پیش بینی می شود ظرف چند روز آینده بازگردد.

کالین بلر، مدیر اجرایی آژانس مدیریت اضطراری آلبرتا، گفت که گزارش های دقیق خسارت هنوز در دسترس نیست زیرا شرایط ارزیابی وضعیت را دشوار می کند. در شهر فاکس لیک ساختمان هایی از جمله 20 خانه، یک ایستگاه پلیس و یک فروشگاه ویران شد.

ساکنان باید با هلیکوپتر یا قایق تخلیه می شدند.

علاوه بر این، در میان ترس از انحطاط بیشتر آتش سوزی، نگرانی فزاینده ای وجود دارد که شعله های آتش ممکن است به پالایشگاه های نفت در قلمرو برسد. آلبرتا بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز طبیعی کانادا است و در حالی که مقامات به دقت وضعیت را زیر نظر دارند، تاکنون هیچ گزارشی از اختلال در تولید گزارش نشده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …