هشت کشته بر اثر برخورد SUV به جمعیت در ایستگاه اتوبوس در نزدیکی پناهگاه مهاجران تگزاس

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دستکم هشت نفر بر اثر برخورد یک خودرو به جمعیت در نزدیکی یک پناهگاه مهاجران در تگزاس جان خود را از دست دادند.

در پی برخورد یک خودروی شاسی بلند به جمعیتی که در خارج از پناهگاه مهاجران در شهر مرزی براونزویل، تگزاس منتظر اتوبوس بودند، دست کم هشت نفر کشته و 10 نفر دیگر زخمی شدند.

ویدئوی نظارتی مرکز اسقف انریکه سان پدرو اوزانام نشان داد که بدون نیمکت در ایستگاه اتوبوس شهری بدون علامت، برخی از قربانیان حدود ساعت 8:30 صبح روز یکشنبه روی حاشیه نشسته بودند که راننده با آنها برخورد کرد. مارتین سندووال، بازپرس پلیس براونزویل گفت که پلیس نمی‌داند که آیا برخورد عمدی بوده است یا خیر.

ویکتور مالدونادو، مدیر پناهگاه، گفت که SUV از حاشیه عبور کرد، واژگون شد و حدود 60 متر به حرکت خود ادامه داد. مالدونادو گفت که برخی از افرادی که در پیاده رو حدود 9 متری گروه اصلی راه می رفتند نیز مورد اصابت قرار گرفتند. او گفت که شاهدان راننده را در حالی که قصد فرار داشت دستگیر کردند و او را تا رسیدن پلیس نگه داشتند.

«این SUV، یک رنجروور، فقط از نوری که حدود 100 فوت بود عبور کرد [30 meters] مالدونادو گفت.

خواهر نورما پیمنتل، مدیر اجرایی مؤسسه خیریه کاتولیک دره ریو گراند گفت: قربانیانی که با وسیله نقلیه تصادف کردند، پس از گذراندن شب در پناهگاه شبانه، منتظر اتوبوس بودند تا به مرکز شهر براونزویل بازگردد.

مالدونادو گفت که بیشتر قربانیان مردان ونزوئلایی بودند. مقامات گفتند که براونزویل طی دو هفته گذشته به دلایل نامشخص شاهد افزایش مهاجران ونزوئلا بوده است. روز پنجشنبه، 4000 نفر از حدود 6000 مهاجری که در بازداشتگاه گشت مرزی در دره ریو گراند تگزاس به سر می برند، ونزوئلایی بودند.

راننده به دلیل واژگونی خودرو به دلیل جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد. سندوال گفت که هیچ مسافری در خودرو نبود و پلیس بلافاصله نام یا سن راننده را نمی دانست.

سندووال اضافه کرد که سه توضیح احتمالی برای این برخورد وجود دارد: «ممکن است مسمومیت باشد. ممکن است تصادف باشد؛ یا ممکن است عمدی باشد برای اینکه دقیقاً بفهمیم چه اتفاقی افتاده است، باید دو مورد دیگر را حذف کنیم.

“[The driver] سندووال گفت: او در بیمارستان بسیار ناهمکار است، اما به محض آزادی به زندان شهر ما منتقل می شود. سپس ما از او انگشت نگاری می کنیم و [take a] ماگ شات، و سپس ما می توانیم هویت واقعی او را پیدا کنیم.

براونزویل مدتهاست که کانون مهاجرت در سراسر مرز ایالات متحده و مکزیک بوده است. پناهگاه اوزانم تنها پناهگاه شبانه در شهر است و مدیریت آزادی هزاران مهاجر از بازداشت فدرال را بر عهده دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …