وزیران گفتند که واتس اپ به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی ممکن است از بریتانیا ناپدید شود | واتس اپ

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به وزرا هشدار داده شده است و به وزیران هشدار داده شده که گزینه‌های حل‌وفصل دوستانه به سرعت تمام می‌شوند، دولت بریتانیا با خطر رویارویی با واتس‌اپ که می‌تواند منجر به ناپدید شدن اپلیکیشن پیام‌رسان از بریتانیا شود، در خواب راه رفتن را تهدید می‌کند.

در مرکز این ردیف، لایحه ایمنی آنلاین قرار دارد، یک قانون گسترده که تقریباً تمام جنبه های زندگی آنلاین در بریتانیا را تحت تأثیر قرار می دهد. این لایحه که بیش از چهار سال در حال ساخت است، با هشت وزیر امور خارجه و پنج نخست وزیر در تهیه پیش نویس آن، بیش از 250 صفحه است. فهرست مطالب به تنهایی 10 صفحه است.

این لایحه به آفکام این اختیار را می‌دهد تا برای شبکه‌های اجتماعی الزاماتی را برای استفاده از فناوری برای مقابله با تروریسم یا محتوای سوء استفاده جنسی از کودکان اعمال کند، با جریمه‌ای تا 10 درصد از گردش مالی جهانی برای خدماتی که مطابقت ندارند. شرکت‌ها باید از بهترین تلاش‌ها برای توسعه یا منبع فناوری استفاده کنند تا از این اطلاعیه پیروی کنند.

اما برای برنامه‌های پیام‌رسانی که داده‌های کاربر خود را با «رمزگذاری انتها به انتها» (E2EE) ایمن می‌کنند، خواندن پیام‌های کاربر بدون زیرپا گذاشتن اساساً وعده‌هایشان به کاربران، از نظر فناوری غیرممکن است. آنها می گویند این گامی است که آنها بر نمی دارند.

ائتلافی از ارائه دهندگان، از جمله رهبران بازار WhatsApp و Signal، در نامه ای سرگشاده در ماه گذشته گفت: «این لایحه هیچ گونه محافظت صریحی برای رمزگذاری ارائه نمی کند، و اگر همانطور که نوشته شده اجرا شود، می تواند آفکام را برای تلاش برای اسکن فعالانه اجباری کند. پیام های خصوصی در سرویس های ارتباطی رمزگذاری شده سرتاسر، هدف رمزگذاری سرتاسر را باطل می کند و در نتیجه حریم خصوصی همه کاربران را به خطر می اندازد.

آنها می گویند که اگر فشار وارد شود، آنها می خواهند از امنیت کاربران غیر بریتانیایی خود محافظت کنند. ویل کاتکارت، رئیس واتس اپ، در ماه مارس به آبان نیوز گفت: «۹۰ و هشت درصد از کاربران ما خارج از بریتانیا هستند. “آنها نمی خواهند ما امنیت محصول را کاهش دهیم، و به عنوان یک موضوع ساده، انتخاب عجیبی برای ما خواهد بود که امنیت محصول را به گونه ای کاهش دهیم که بر آن 98٪ از کاربران تأثیر بگذارد. ”

قانونگذاران از دولت خواسته اند تا نگرانی ها را جدی بگیرد. کلر فاکس هفته گذشته در مجلس اعیان گفت: «این سرویس‌ها، مانند واتس‌اپ، به طور بالقوه بریتانیا را ترک خواهند کرد. «این مثل تهدید به طوفان نیست. در هیچ نوع پیکه ای به این شکل انجام نمی شود. در اعمال فشار زیاد بر روی این پلتفرم ها برای اسکن ارتباطات، باید به یاد داشته باشیم که آنها پلتفرم های جهانی هستند.

آنها سیستمی دارند که برای میلیاردها نفر در سراسر جهان کار می کند. بازار نسبتاً کوچکی مانند انگلستان چیزی نیست که آنها میلیاردها کاربر خود را در سراسر جهان به خطر بیاندازند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: «ما از رمزگذاری قوی پشتیبانی می کنیم، اما این نمی تواند به قیمت امنیت عمومی تمام شود. شرکت‌های فناوری وظیفه اخلاقی دارند که اطمینان حاصل کنند که خود و مجریان قانون را نسبت به سطوح بی‌سابقه سوء استفاده جنسی از کودکان در پلتفرم‌هایشان کور نمی‌کنند.

لایحه ایمنی آنلاین به هیچ وجه ممنوعیت رمزگذاری سرتاسر را نشان نمی‌دهد و همچنین به خدماتی برای تضعیف رمزگذاری نیاز نخواهد داشت.

«در صورتی که تنها اقدام مؤثر، متناسب و ضروری موجود باشد، آفکام می‌تواند پلتفرم‌ها را به استفاده از فناوری معتبر هدایت کند، یا بهترین تلاش را برای توسعه فناوری جدید، شناسایی دقیق محتوای سوءاستفاده جنسی از کودکان انجام دهد، تا بتوان آن را حذف کرد و شکارچیان حقیر محاکمه شدند.»

ریچارد آلن، همتای لیبرال دموکرات که تا سال 2019 به مدت یک دهه به عنوان رئیس سیاست متا کار می کرد، رویکرد دولت را به عنوان یکی از “ابهامات عمدی” توصیف کرد.

«آنها مراقب هستند که بگویند هیچ قصدی برای ممنوع کردن رمزگذاری سرتاسری ندارند… اما در عین حال از تأیید اینکه تحت اختیارات جدید در لایحه نمی‌توانند این کار را انجام دهند، خودداری می‌کنند. این یک بازی پرمخاطره جوجه را ایجاد می‌کند، جایی که دولت فکر می‌کند اگر شرکت‌ها تهدید دستورات فنی شدید را بر سرشان بگذارند، بیشتر به آن‌ها می‌دهند.

“امید دولت این است که شرکت ها ابتدا در بازی مرغ پلک بزنند و آنچه را که می خواهند به آنها بدهند.”

آلن گفت که سناریوی دیگر می تواند این باشد که دولت پاک شود و اعلام کند قصدش محدود کردن رمزگذاری سرتاسر است. اگر سرویس‌ها تصمیم بگیرند به جای فعالیت در اینجا با این شرایط، محصولات را از بازار بریتانیا خارج کنند، حداقل امکان انتقال منظم را فراهم می‌کند. ممکن است برداشت قابل توجهی وجود نداشته باشد، و دولت بریتانیا می تواند به خود تبریک بگوید که شرکت ها را بلوف خواندند و با هزینه اندک به آنچه می خواهند دست یافتند، اما من شک دارم که اینطور باشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، حامیان این لایحه از تلاش‌ها برای بازنویسی آن برای تطابق با فناوری‌های بزرگ تحت تأثیر قرار نگرفته‌اند. دامیان کالینز، نماینده محافظه کار که ریاست کمیته وست مینستر را بر عهده داشت که این لایحه را بررسی می کرد، گفت که از یک اصلاحیه ارائه شده برای محافظت از رمزگذاری سرتاسر حمایت نمی کند.

فکر نمی‌کنم شما بخواهید به شرکت‌ها زمینه‌های ذهنی بدهید تا تصمیم بگیرند که آیا باید از وظایف مندرج در لایحه پیروی کنند یا نه.

کالینز اضافه کرد که این لایحه به رمزگذاری حمله نمی کند زیرا فقط شرکت های پیام رسان را ملزم می کند اطلاعاتی را که به آنها دسترسی دارند به اشتراک بگذارند – که شامل محتوای پیام نمی شود. با این حال، او گفت که مقامات باید بتوانند به داده های پس زمینه پشت کاربران، از جمله داده های مربوط به استفاده از برنامه، مخاطبین، مکان و نام گروه های کاربری دسترسی داشته باشند.

کالینز افزود: اگر کاربران از طریق یک مرورگر وب به واتس اپ دسترسی داشته باشند، این سرویس همچنین می تواند اطلاعات مربوط به وب سایت هایی را که قبل و بعد از ارسال پیام بازدید کرده اند جمع آوری کند.

این هفته پولیتیکو گزارش داد که وزارت علوم، نوآوری و فناوری می‌خواهد راهی برای عبور از این مناقشه بیابد و در حال مذاکره با هر کسی است که می‌خواهد این موضوع را با ما در میان بگذارد.

سال گذشته، مدیر اجرایی انجمن تجاری محتوای دیجیتال بعدی، جیسون بیرون، شکایت ضد انحصار ایالات متحده را نشان داد که حاوی ارتباطات سال 2019 بین مارک زاکربرگ و مدیر سیاست او، نیک کلگ بود، که در آن آنها در مورد اهمیت حفظ حریم خصوصی و رمزگذاری انتها به انتها به عنوان “پرده دودی” در هر بحثی درباره یکپارچه سازی صفحه پشتی بحث کردند. از برنامه های متا

کلگ نوشت: “آیا شما پیشنهاد می کنید که ما باید با E2EE رهبری کنیم نه قابلیت همکاری؟ ممکن است حق با شما باشد که – به عنوان یک موضوع عملی سیاسی – مسدود کردن یا ممانعت از دومی آسانتر از اولی است.

او اضافه کرد که توضیح اینکه چرا E2EE برای کاربران مفید است، «بسیار آسان» است، در حالی که یکپارچه‌سازی قابلیت همکاری برنامه‌ها به نظر «یک بازی به نفع ما است، نه لزوماً کاربران».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …