پل تول به عنوان رهبر ملی NSW تبریر کرد و ائتلاف را در آستانه بازگشت پارلمان وارد چرخش کرد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اپوزیسیون نیو ساوت ولز کمتر از 24 ساعت قبل از شروع مجدد پارلمان در تلاش برای بازنویسی توافقنامه ائتلافی خود مانده است، پس از اینکه پل تول، رهبر ناسیونال ها به نفع دوگالد ساندرز، نماینده دوبو، تبرئه شد.

معاون سابق نخست‌وزیر در بعدازظهر دوشنبه پس از اینکه بن فرانکلین، یکی از اعضای ملی‌تبار آمریکا تایید کرد که در اقدامی که توسط مارک اسپیکمن، رهبر اپوزیسیون “خائنانه” توصیف شده بود، برای ریاست مجلس نمایندگان آمریکا نامزد خواهد شد، شکست خورد.

فرانکلین از حمایت کریس مینز، نخست وزیر حزب کارگر، برای ایفای این نقش سودآور برخوردار است، که می تواند رأی ملی را در مجلس از بین ببرد.

این اقدام به طور علنی توسط نمایندگان ائتلاف مورد انتقاد قرار گرفت، از جمله تول که گفت این اقدام “ناراحت کننده” و خیانت به حزب است.

با این حال، روز دوشنبه، فرانکلین با روایت عمومی تول از رویدادها مخالفت کرد و اصرار داشت که رهبر سابق می‌دانست که برای این سمت می‌رود و او را تشویق به انجام این کار کرده است.

فرانکلین به Sydney Morning Herald گفت: «در یک نقطه او گفت اگر لیبرال‌ها نمی‌خواهند شما این کار را انجام دهید، فکر می‌کنم به هر حال باید این کار را انجام دهید زیرا این واقعا برای ما خوب است.

این افشاگری باعث خشم چند نفر از ملی پوشان شد و در آستانه بازگشت مجلس پس از انتخابات اسفندماه، رای رهبری را به همراه داشت.

اسپیکمن روز دوشنبه گفت که تصمیم فرانکلین “یک مورد بسیار واضح از کسی است که پول را می گیرد و می دود” و به نفع شخصی عمل می کند.

او گفت: “بزرگترین تحریم برای چنین افرادی نه تهدید به اخراج، نه تهدید به ارجاع آنها به ایکاک، بلکه از بین بردن آبرو و وجدان آنها برای بقیه عمر است.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لیبرال‌ها نیز روز دوشنبه گرد هم آمدند و به تغییر قوانین حزب رای دادند تا ناتالی وارد، عضو مجلس علیا و وزیر سابق، معاون جدید رهبر شود. پیش از این معاونت باید از مجلس سفلی می آمد.

تغییر در رهبری ملی‌ها به این معنی است که لیبرال‌ها باید مجدداً در مورد توافق ائتلاف مذاکره کنند و ممکن است اعلام اوراق بهادار در سایه را که قرار بود امروز اعلام شود، به تعویق بیندازند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …