دنیای جدید شجاع Warfare وارد یک پیچ و خم اخلاقی نظامی می شود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارشناسان درباره معضلات اخلاقی و قانونی ناشی از پیشرفت های سریع در فناوری میدان جنگ مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و روباتیک بحث می کنند.

برای اوکراین، در ماه‌هایی که روسیه تهاجم همه جانبه‌اش را انجام داد، پهپاد ممکن است نماد این ضرب‌المثل باشد که ضرورت مادر اختراع است و نشان می‌دهد که نوآوری و هوشمندی می‌تواند موانعی را برای سرسخت‌ترین مخالفان ایجاد کند.

با برداشتن این مفهوم یک قدم جلوتر، کیف اخیرا BRAVE 1 را راه‌اندازی کرد، یک مرکز فناوری که به ایجاد زمینه‌های جدید در فن‌آوری جنگ اختصاص دارد تا اطمینان حاصل شود که برای هر گونه تهدید آینده برای قلمرو خود آمادگی بهتری دارد.

پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و روباتیک، همگی به دانشمندان و مهندسان این امکان را می‌دهند تا چگونگی نبردها را در آینده نزدیک تصور کنند.

اما کارشناسان می‌گویند بسیاری از فناوری‌های جدید مسائل اخلاقی و ابعاد اخلاقی تازه‌ای را برای مقابله با آن‌ها ایجاد کرده‌اند که برخی از آنها در حال حاضر در میدان نبرد با آن مواجه شده‌اند.

یورونیوز این موضوعات را با دو دانشگاه برجسته در این زمینه مورد بحث قرار داد: سزار پینتادو از پردیس بین المللی امنیت و دفاع اسپانیا (CISDE). و آنا ندیبایدزه، دانشجوی دکترا در مرکز مطالعات جنگ و گروه علوم سیاسی و مدیریت عمومی در دانشگاه جنوب دانمارک.

بنابراین رابطه بین سرباز و سلاح سایبری چگونه تکامل یافته است؟

پروفسور پینتادو گفت: “ماموریت هایی وجود دارند که به دلیل مسائل اخلاقی، قانونی و فنی به طور مداوم متوقف می شوند. یا صرفاً به دلیل تکامل خود نبرد.”

با یک اپراتور انسانی، از نظر تئوری همیشه این امکان وجود دارد که آنها ممکن است از شفقت، همدلی و قضاوت انسانی استفاده کنند. سیستمی که بر روی داده ها آموزش دیده و از قبل برای انجام کاری برنامه ریزی شده است، این گزینه را ندارد.

قرار است جنگ های مدرن بر اساس قوانین و کنوانسیون های مورد توافق بین المللی انجام شود. یک نگرانی این است که سیستم های تسلیحات خودکار ممکن است به اندازه کافی با تعاریف قانونی در یک سناریوی جنگی تنظیم نشده باشند.

علاوه بر این، پروفسور پینتادو گفت موقعیت‌هایی نیز وجود دارد که در آن یک سلاح سایبری مانند یک انسان در اندازه‌گیری پیامدهای جانبی بالقوه توانایی ندارد.

“اگر آن مدل تانک توسط نیروهای متحد نیز استفاده شود، یا اگر آنها لحظه ای در کنار نیروهای متحد یا نزدیک مناطقی مانند معبد یا مدرسه باشند، چه؟”

همچنین این نگرانی وجود دارد که دولت ها و افراد ممکن است به شیوه ای نادرست به این بعد نظامی اخلاقی جدید برخورد کنند.

این ایده که ربات‌های به اصطلاح قاتل هوشیاری خود را به دست می‌آورند و در میدان جنگ ظاهر می‌شوند، یک چیز آینده‌نگر است، از داستان‌های علمی تخیلی و فیلم‌ها است. آنا ندیبایدزه می‌گوید: «این واقعاً آن چیزی نیست که بحث باید درباره آن باشد.

نظر او این است که در کنار سرمایه گذاری در فناوری، دولت ها باید چارچوب قانونی و قانونی میدان های نبرد آینده را نیز در نظر بگیرند.

او هشدار داد: “نیاز فوری به تدوین قوانین الزام آور قانونی و رسیدگی به این چالش ها وجود دارد، زیرا مقررات بین المللی فعلی و حقوق بشردوستانه بین المللی برای رسیدگی به آنها کافی نیست.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …