Vueling پرواز ما به فلورانس را لغو کرد، سپس درخواست بازپرداخت را نادیده گرفت | پول

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سال گذشته از وب سایت British Airways برای رزرو پرواز ژوئن 2022 از گاتویک به فلورانس برای خود و همسرم استفاده کردم. هزینه پروازها 770 پوند است، و وقتی ایمیل تأیید ارسال شد، معلوم شد که آنها با خواهر BA هستند. شرکت هواپیمایی اسپانیایی Vueling.

با این حال، دو ساعت قبل از بلند شدن ما، Vueling پرواز را “به دلایل هواشناسی” در فلورانس لغو کرد.

تماس های تلفنی مسافران مختلف دیگر با خانواده در فلورانس به زودی نشان داد که هوای آنجا آفتابی و آرام است، بنابراین ما فرض می کنیم که پرواز به دلیل دیگری لغو شده است.

ما با قطار از گاتویک به خانه خود در نزدیکی ساوتهمپتون رفتیم و دو روز بعد موفق شدیم با یک هواپیمای حامل دیگر به فلورانس پرواز رزرو کنیم. ما دو روز از زندگی خود را از دست دادیم تعطیلات به اضافه هزینه های هتل

از آن زمان، ما تلاش کرده‌ایم تا طبق قوانین اتحادیه اروپا، مبلغ پرواز به بیرون و غرامت لغو را بازپرداخت کنیم.

Vueling در ابتدا فقط درخواست های ما را نادیده گرفت. در نهایت، پس از مشارکت سازمان هوانوردی غیرنظامی (CAA)، در ماه سپتامبر پاسخ داد و تکرار کرد که این پرواز در نتیجه “شرایط فوق العاده” لغو شده است. این غرامت را رد کرد و هیچ بازپرداختی پرداخت نشد.

در ماه مارس، درخواست ما را برای بازپرداخت پذیرفت اما فقط برای 20 پوند پرداخت شده برای سفر اضافی قطار از فرودگاه به خانه، نه برای پرواز لغو شده.

پس از مکاتبات بیشتر، گفت که برای دریافت بازپرداخت باید با BA تماس بگیرم. BA به نوبه خود، از قبول مسئولیت امتناع کرد و به من گفت که ادعای خود را به Vueling ببرم.

تقریباً یک سال بعد، من 20 پوند دریافت کرده‌ام و درمورد اینکه بدانم در آینده چه کار کنم، در ضرر هستم.

AB، دستکش

این نامه چند روز پس از دیگری از خواننده ای رسید که به طور مشابه شکایت داشت که Vueling پس از لغو پروازش، درخواست او برای غرامت را نادیده گرفته است. او در تلاش برای ارسال مدارک پیش از اقدام بود، اما متوجه شد که هیچ یک از آدرس های فهرست شده در بریتانیا آنها را نمی پذیرد.

من از Vueling، BA و CAA در مورد هر دو مورد سؤال کردم، اما اکثراً با دیوار سکوت روبرو شده اند. مانند شما، BA به من می‌گوید که با Vueling صحبت کنم، اما شرکت هواپیمایی – حدس زدید – من را نادیده گرفته است.

کوبی بنسون، کارشناس غرامت خطوط هوایی Bott and Co، می‌گوید که قانون در مورد این خواننده واضح است و Vueling باید ظرف هفت روز پس از لغو، بازپرداخت کامل وجه را ارائه می‌کرد یا یک پرواز جایگزین رایگان ارائه می‌داد.

«بنابراین AB می‌تواند در صورت گران‌تر بودن پرواز جایگزین، بازپرداخت کامل یا بازپرداخت هزینه را انتخاب کند.

“من فکر می کنم یک استدلال قوی وجود دارد که غرامت 220 پوندی برای هر مسافر دریافت می شود زیرا Vueling نتوانسته اقدامات معقولی را برای به حداقل رساندن اختلالی که تجربه کرده است انجام دهد.”

او ادعا می کند که از شکست این شرکت در تعامل با مشتریانی که به دنبال غرامت برای پروازهای لغو شده هستند، این نوع رفتار اکنون کاملاً معمولی است.

«اقدامات آن روند اجرای مسافران حقوق مصرف کننده خود را ناکام می کند. به طور معمول، من به مسافران توصیه می کنم که مراحل قضایی را صادر کنند. با این حال، Vueling آدرسی در انگلستان ندارد که بتواند مراحل دادگاه را در آن انجام دهد.

«قبل از برگزیت، ما می‌توانستیم با سهولت نسبی با استفاده از رویه اروپایی دعاوی کوچک، پرونده‌های قضایی علیه آن صادر کنیم. با این حال، این دیگر یک گزینه نیست.»

به همین دلیل، او می‌گوید، Bott and Co گرفتن پرونده از مسافران Vueling را متوقف کرده است.

این یک نتیجه خوشحال کننده دارد. پس از مداخله من، Vueling سرانجام با AB تماس گرفت و به نظر می رسد که 380 پوند را برای بازی لغو شده ای که باید 11 ماه پیش به او بازپرداخت می کند، بازپرداخت کند.

اگر AB و نامه‌نویس دیگر بخواهند مطالبات غرامت خود را پیگیری کنند، می‌توانند آنها را به گروه خطوط هوایی بین‌المللی Waterside, PO Box 365, Harmondsworth, UB7 0GB بفرستند. ممکن است کار کند.

در صورت عدم موفقیت، بنسون می‌گوید که هر دوی شما باید به دنبال یک وکیل بدون برد و بدون هزینه در اسپانیا (کشور زادگاه ویولینگ) باشید، جایی که می‌تواند با سهولت نسبی رسیدگی کند.

در ضمن، من از خوانندگان آبان نیوز می‌خواهم که از این خط هوایی اجتناب کنند، مگر اینکه از نبردهای قانونی لذت ببرند. شرکت‌های بزرگی که به صورت شفاف و در چارچوب قانون کار می‌کنند، معمولاً از صحبت با مطبوعات و اجازه رسیدگی به ادعاها در دادگاه خوشحال می‌شوند، پس چرا Vueling چنین نیست؟

CAA، که قرار است حقوق مسافران خطوط هوایی بریتانیا را اجرا کند، نیز از اظهار نظر خودداری کرد.

شاید بی سر و صدا تصمیم گرفته شده که از این یکی صرف نظر کند.

ما از نامه استقبال می کنیم اما نمی توانیم به صورت جداگانه پاسخ دهیم. به ما به آدرس customers.champions@aban.news.com ایمیل بزنید یا به Consumer Champions, Money, the Guardian, 90 York Way, London N1 9GU بنویسید. لطفاً شماره تلفن روزانه را وارد کنید. ارسال و انتشار کلیه نامه ها منوط به شرایط و ضوابط ما است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …