ما مجرد هستیم و قصد داریم خانه بخریم، اما مالیات بر عایدی سرمایه و حق تمبر چطور؟ | مالیات بر عایدی سرمایه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

س من و شریکم قصد خرید ملک و نقل مکان با هم داریم. او 20 سال پیش (به ارزش 300000 پوند) هنگامی که پدر و مادرش فوت کردند، ملکی را به ارث برد، در حالی که من مالک اموال خودم (به ارزش 600،000 پوند) هستم که در یک امانت وثیقه خانوادگی برای دو فرزندم است (همسرم چهار سال پیش فوت کرد). من همچنین آپارتمانی دارم که در سال 1996 برای پسرم در دانشگاه خریدم، که اکنون به مستاجران واگذار شده و ارزش آن 140000 پوند است. ما بدون وام مسکن بازنشسته شده ایم و قصد داریم خانه مشترک خود را با درآمد حاصل از فروش هر دو ملک مسکونی خود بخریم. برای ما منطقی است که او با من نقل مکان کند و ابتدا خانه اش را بفروشد، و به ما زمان بدهد تا برای یک ملک مشترک در حالی که من را برای فروش بگذاریم، جستجو کنیم.

اگر متاهل نباشیم و مشارکت مدنی نداشته باشیم، از نظر مالیات بر عایدی سرمایه، حق تمبر و خرید خانه در کجا قرار داریم؟ راه درست رو به جلو از نظر مالی چیست؟ لطفا راهنمایی کنید.
RL

آ اگر می‌گفتید: «من صاحب خانه خودم هستم (به ارزش 600000 پوند)» و در آنجا توقف می‌کردم، می‌توانستم بگویم که پاسخ آسان است. با فرض اینکه شریک زندگی شما در خانه ای که به عنوان خانه اش به ارث رسیده زندگی کرده است، صورت حساب مالیات بر عایدی سرمایه وجود نخواهد داشت. اگر خانه‌تان خانه‌تان باشد، همین‌طور. و برای اینکه بتوانید به طور مشترک ملکی بخرید، نیازی به اتصال قانونی ندارید. اما از آنجایی که املاک فعلی شما ارزش چنین مبالغ متفاوتی را دارند، ممکن است بخواهید در مورد مالکیت خانه مشترک جدید خود به عنوان مستاجر مشترک فکر کنید و هر کدام درصدی از سهم شما برای منعکس کننده کمک های نابرابر شما باشد.

اما پس از آن شما کلمات “اعتماد وثیقه خانواده” را گفتید و قلب من غرق شد زیرا اعتمادها کارها را پیچیده می کنند و همچنین می توانند بر مسئولیت CGT تأثیر بگذارند. با این حال، طبق قانون شهر و کشور، اگر اعتماد به درستی تنظیم شده باشد، می توانید خانه خود را بفروشید و به مکانی جدید نقل مکان کنید. و شما همچنان تا زمان مرگ حق اقامت در ملک را دارید. اگر از مالکیت انفرادی به مالکیت مشترک بروید، شروع به پیچیده شدن می کند. توصیه من این است که به وکیلی که برای پیامدهای قانونی برنامه های مشترک شما اعتماد را تنظیم کرده است، مراجعه کنید. او همچنین باید بتواند در مورد تنظیم وصیت نامه جدید مشاوره دهد.

تا آنجایی که مالیات زمین تمبر بالا می‌رود، حتی اگر آپارتمانی را دارید که اجاره می‌دهید، چون از یک محل سکونت اصلی به مسکن دیگر منتقل می‌شوید، مجبور نخواهید بود نرخ بالاتری از عوارض را برای خانه جدید خود بپردازید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …