آخر هفته تاج گذاری بریتانیا با یک کنسرت و کار داوطلبانه به اوج خود می رسد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک روز پس از مراسم تاج‌گذاری طلاکاری‌شده که میلیون‌ها نفر آن را تماشا کردند، پادشاه چارلز سوم و ملکه کامیلا به دیگران اجازه دادند یکشنبه در مرکز صحنه حاضر شوند و در یک کنسرت پر ستاره در قلعه ویندزور شرکت کردند.

پادشاه تازه تاجگذاری شده و همسرش که در میان حدود 20000 تماشاگر در تراس شرقی کاخ نشسته بودند، ظاهراً از نمایش لذت می برند. هنگامی که لیونل ریچی آهنگ «تمام شب» را اجرا می‌کرد، حتی روی پاهای خود بلند شدند و به موسیقی تکان خوردند.

در این کنسرت، نمادهای جهانی مانند آندریا بوچلی، سر برین ترفل و کیتی پری، آهنگ نمادین خود، “رُر”، تیوا ساویج با “کلیدهای پادشاهی” و گروه دهه 90 (منهای رابی ویلیامز و جیسون اورنج) Take That را اجرا کردند.

کنسرت با ستاره ها

بسیاری از افراد مشهور از سرتاسر جهان نیز به نمایش درآمدند، با سلام هیو جکمن، بازیگر «ولورین» و تام کروز، ستاره «تاپ گان» که در یک پیام ویدیویی ضبط شده ظاهر شدند و گفتند: «خلبان به خلبان. اعلیحضرت، شما هر زمان که بخواهید می توانید بال من باشید.»

این برنامه ترکیبی همچنین شاهد اجرای باله سلطنتی، نیکول شرزینگر از Pussycat Dolls، خواننده اپرا آندریا بوچلی و گروه بریتانیایی Take That بود.

حتی خانم پیگی و کرمیت قورباغه ظاهر شدند و با میزبان هیو بونویل شوخی کردند.

سرگرمی با لحظات جدی تری همراه بود. پیام چارلز در مورد اهمیت حفظ محیط زیست پخش شد و نمایش با نمایش نور و پهپاد با موضوع طبیعت همراه بود.

شاهزاده ویلیام، وارث تاج و تخت، برای ادای احترام به فداکاری پدرش در خدمت به صحنه رفت. او گفت: “پدر، ما همه به شما افتخار می کنیم.”

در حالی که مکان‌های دیدنی در سراسر بریتانیا با چراغ‌های رنگارنگ روشن شده بودند، کنسرت‌کنندگان «خدایا پادشاه را نجات بده» خواندند.

اوایل یکشنبه، هزاران پیک نیک و مهمانی خیابانی در سراسر کشور به افتخار چارلز برگزار شد. گردهمایی‌های اجتماعی، بخشی از یک سنت بریتانیایی که به نام ناهار بزرگ شناخته می‌شود، همتای زمینی برای نمایش طلایی تاج‌گذاری پادشاه در روز شنبه ارائه کرد.

داوطلبانه دوشنبه

برای کمک به پایان دادن به تعطیلات آخر هفته جشن تاجگذاری، پادشاه از مردم خود خواست تا در روز دوشنبه به کار داوطلبانه بپردازند. هدف آن کمک به ایجاد پیوندهای اجتماعی و ایجاد یک میراث داوطلبانه پایدار ناشی از این مناسبت تاریخی است.

انتظار نمی رود پادشاه و ملکه در هیچ رویدادی شرکت کنند – اما سایر اعضای سلطنتی در برخی از پروژه ها شرکت خواهند کرد. برای مثال، دوک و دوشس ادینبورگ قرار است در یک کلاس توله سگ در ریدینگ، در مرکز آموزش سگ های راهنما شرکت کنند.

یک اپلیکیشن و وب‌سایت راه‌اندازی شده است تا به مردم اجازه دهد فرصت‌های داوطلبانه را جستجو کنند، که از کمک به سالمندان تا همکاری با سازمان‌های خیریه محیط‌زیست و حمایت از رفاه حیوانات را شامل می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …