کشتی گیران زن هندی تهدید به پس دادن مدال های المپیک در ردیف آزار و اذیت کردند | هند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنها اولین زنانی بودند که افتخار المپیک را در رینگ کشتی به هند آوردند. اما هفته گذشته چندین تن از کشتی گیران زن برتر هند تهدید کردند که مدال های خود را پس خواهند داد و مقامات را به نادیده گرفتن اتهامات آنها در مورد آزار جنسی علیه مقام ارشد این ورزش متهم کردند.

در 15 روز گذشته، کشتی گیران برتر از جمله وینش فوگات و ساکشی مالیک در مرکز دهلی تظاهرات کردند و برنامه تمرینی سخت خود را قربانی کردند، زیر باران خوابیدند و با ضرب و شتم پلیس روبرو شدند.

خواسته آنها ساده است: تحقیقات و دستگیری رئیس فدراسیون کشتی هند (WFI)، بریبوشان شاران سینگ، که به گفته آنها در بیش از یک دهه هفت کشتی گیر زن را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

سینگ پنج دوره نماینده حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (BJP) است و زنان دولت و پلیس را متهم می‌کنند که تلاش‌ها برای تحقیق در مورد جنایات ادعایی او را مسدود کرده‌اند. در عوض آنها می گویند که به دلیل صحبت کردن، تنبیه و بی اعتبار شده اند.

سینگ این اتهامات را رد کرده و آنها را “بی اساس” و توطئه ای برای برکناری وی از پارلمان خوانده است. او در مصاحبه ای در تلویزیون هند گفت که یکی از کشتی گیران زن را “به شیوه ای پدرانه” در آغوش گرفته است.

فوگات که مدال های کشتی را در مسابقات قهرمانی جهان، بازی های مشترک المنافع و بازی های آسیایی کسب کرده است، گفت که کشتی گیران اتهامات آزار و اذیت جنسی را به نهادهایی از جمله WFI و انجمن المپیک هند، وزارت ورزش و حتی پلیس رسانده اند، اما نه اقدام شده بود. فوگات در نامه ای به انجمن المپیک هند مدعی شد که توسط سینگ “آزار و شکنجه ذهنی” شده است.

ملک، اولین بانویی که در المپیک 2016 مدال گرفت، گفت: ما در هر سطحی تلاش کرده ایم این موضوع را بالا ببریم اما نادیده گرفته شده و ساکت شده ایم و بسیار سخت بوده است.

او گفت که گروهی متشکل از نیم دوجین کشتی گیر زن جوان سعی کردند در سال 2012 شکایتی مبنی بر آزار جنسی علیه سینگ به پلیس اوتار پرادش ارائه کنند، اما “پرونده ظرف 24 ساعت ناپدید شد”.

در ماه ژانویه، این گروه از زنان با ادعاهای خود در انظار عمومی رفتند و تظاهراتی را در پایتخت آغاز کردند.

پس از اعتراض اولیه، دولت به زنان مراجعه کرد. آنها می گویند که وزیر ورزش، آنوراگ تاکور، به آنها قول داده بود که کمیته ای برای بررسی این اتهامات تشکیل شود.

اما هیچ گزارشی در ماه‌های پس از آن منتشر نشده است و مالک ادعا کرده است که “تلاش سیستماتیک دولت برای ساکت کردن شکایات ما”. تنها پس از مراجعه این گروه به دادگاه عالی در هفته گذشته بود که پلیس دهلی – که زیر نظر دولت مرکزی است – پرونده ای را تشکیل داد. هیچ یک از زنان برای ارائه شهادت احضار نشده اند.

مالک گفت: «در سه ماه گذشته، دولت به طور کامل در حمایت از ما شکست خورد.

این زنان در ماه آوریل به تظاهرات خود در جانتار منتار دهلی بازگشتند و گفته اند تا زمانی که سینگ دستگیر نشود، حرکت نخواهند کرد. تاکور هرگونه پنهانکاری را رد کرد و گفت تحقیقات در حال انجام است.

این زنان مقامات را متهم کردند که از افتخارات المپیک خود “با خوشحالی سود می برند.”

هفته گذشته، پس از اینکه کشتی گیران و برخی از حامیان آنها در محل تظاهرات ادعا کردند که توسط پلیس مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، فوگات، دارنده مدال برنز المپیک، گفت که به پس دادن مدال خود فکر می کند. پلیس هرگونه خشونت علیه معترضان را تکذیب می کند.

این پرونده بار دیگر مشکلاتی را که زنان در هند در بیان ادعاهای آزار و اذیت جنسی با آن روبرو هستند، به ویژه در مورد مردانی که دارای مناصب قدرت هستند و اغلب خود را در معرض یک کمپین توهین آمیز عمومی یا اقدامات قانونی می بینند، برجسته کرده است. پس از آنکه پریا رامانی، روزنامه‌نگار هندی و بیش از 20 نفر دیگر در سال 2018 علناً یک وزیر سابق را به تجاوز جنسی متهم کردند – اتهاماتی که وزیر سابق آن را رد کرد – رامانی به مدت دو سال در معرض شکایت افترا قرار گرفت که در نهایت برنده شد.

مالک گفت: «ما همه چیزهایی را که داریم – شغل، شهرت و حتی زندگیمان – به خطر انداخته ایم تا این موضوع را مطرح کنیم. ما این را فقط برای خودمان مطرح نمی‌کنیم، بلکه برای همه دخترانی است که با آزار و اذیت مردان قدرتمند مواجه شده‌اند و نتوانسته‌اند صحبت کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …