رهبر کلیسای انگلیکن استرالیا خواستار استعفای پیتر هولینگورث به خاطر “خیر کلیسا” شد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ارشدترین رهبر کلیسای انگلیکن استرالیا از اسقف اعظم سابق بریزبن و فرماندار کل، پیتر هولینگ ورث خواسته است که به خاطر “خوبی کلیسا” استعفا دهد.

ماه گذشته مشخص شد که هالینگ ورث در زمان اسقف اعظم در دهه 1990 مرتکب رفتار نادرست جدی شده است، زیرا او نتوانست اقدامی برای حذف پدوفیل های شناخته شده از کلیسا انجام دهد.

اما هیئت استانداردهای حرفه‌ای کلیسا گفت که علی‌رغم یافته‌ها، هالینگ‌ورث نباید از کار برکنار شود، زیرا او با ادامه انجام وظایف کشیش محدود خود در ویکتوریا، هیچ خطر غیرقابل قبولی برای آسیب ایجاد نمی‌کند.

روز دوشنبه، ABC’s Australian Story گزارش داد که رئیس کلیسای انگلیکن در استرالیا، اسقف اعظم جفری اسمیت، این سوال را مطرح کرده است که “چرا پیتر هولینگ ورث همچنان اجازه انجام مراسم را دارد”.

اسمیت گفت: “بر اساس همه چیزهایی که از آنها مطلع هستم، می گویم که عقب نشینی و استعفا از دستوراتش خوب است.” “من فکر می کنم که این یک چیز معقول خواهد بود. به نفع مردمی که تحت تأثیر قرار گرفته اند، به نفع شهرت کلیسا، حتی اگر این موضوع بسیار ثانویه باشد.»

روندی که در یافته های ماه گذشته به اوج خود رسید، با انتقاد شدید بازماندگان و گروه های مدافع مواجه شد. بیش از پنج سال طول کشید، یعنی بیشتر از کل کمیسیون سلطنتی کودک آزاری، نتوانست بازماندگان را در جریان تحولات و تاریخ های استماع قرار دهد و اشتباهات اساسی در قضاوت خود مرتکب شد، از جمله دادن اشتباه به بازماندگان آزار نام خانوادگی آزارگرش.

آبان نیوز استرالیا فاش کرد که بازماندگان اکنون در حال اصرار برای درخواست تجدید نظر هستند و هیئت مدیره همچنان درگیر فرآیند تصحیح اشتباهات در حکم تقریباً دو هفته پس از انتشار اولین حکم اولیه است.

پنج سازمان پیشرو پیشگیری از سوء استفاده از کودکان نیز به کلیسای انگلیکن نامه نوشتند تا از تصمیم “ناکافی” آن در مورد هالینگ ورث انتقاد کنند و گفتند که ناکامی در برکناری او اعتبار کلیسا را ​​تضعیف می کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اسمیت به ABC گفت که شکایت هایی در مورد روند تحقیقات دریافت کرده است. اما او گفت که قدرتی برای مداخله یا اعمال هیچ گونه نفوذی بر نتیجه این فرآیند که توسط اسقف نشین ملبورن و کویورا، نهاد رسیدگی کننده به شکایات کلیسا مدیریت می شد، ندارد.

برای اظهار نظر با هالینگورت تماس گرفته شد. او قبلاً اذعان کرده بود که اشتباهاتی مرتکب شده است و روند شکایات “طولانی و دردناک برای همه افراد درگیر” بوده است.

تصمیم ماه گذشته به هالینگ‌ورث اجازه می‌دهد تا به خدمات در محله محلی خود کمک کند و مراسم عروسی، تشییع جنازه، غسل تعمید و سایر مراسم، از جمله تعیین کشیشان جدید و تقدیس اسقف‌ها را تسهیل کند. او پس از مدت کوتاهی به عنوان بیست و سومین فرماندار کل استرالیا در اوایل دهه 2000 به وظایف کشیش بازگشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …