شرق استرالیا با هوای سرد، برف، موج سواری وحشیانه و لغو پرواز از خواب بیدار می شود | آب و هوای استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بادهای سرد و تند جنوبی در شرق استرالیا باعث کاهش دما و همچنین شرایط خطرناک موج سواری و لغو پروازها شده است.

به گفته دین نارامور، کارشناس ارشد هواشناسی در اداره هواشناسی، هر ایالت به جز استرالیای غربی و قلمرو شمالی، صبح دوشنبه حداقل دمای زیر صفر را تجربه کرد.

نارامور گفت: «هوای سرد به خوبی به داخل و شمال نفوذ کرده است.

او گفت که دمای هوا در تمام مناطق مرکزی و شرقی استرالیا 4 تا 8 درجه کمتر از میانگین کاهش یافت، اما وزش باد شدید باعث شد تا دمای ظاهری در برخی نقاط تا 10 درجه سردتر شود.

اوایل صبح امروز در اطراف منطقه سیدنی نزدیک به صفر احساس شد. و حتی در حال حاضر 10 درجه است، اما در حال حاضر در سیدنی احساس می شود.» نارامور در ساعت 8 صبح دوشنبه گفت.

بادهای مخرب همچنین باعث شده است که اداره هشداری را برای شرایط خطرناک و خطرناک موج سواری برای بسیاری از سواحل NSW صادر کند.

BoM ارتفاع موج بیش از 6 متر را پیش بینی کرده است که قبلاً صبح دوشنبه در سواحل جنوبی مشاهده شده است.

نارامور گفت که شرایط می تواند باعث فرسایش ساحلی برای سواحل رو به جنوب در جزر و مد شود.

وزش باد شدید همچنین منجر به لغو و تأخیر ده‌ها پرواز در فرودگاه سیدنی شده است، زیرا شرکت ایرسرویس استرالیا فرودگاه را به یک باند یک شبه هدایت کرد.

حداقل 44 پرواز داخلی دوشنبه لغو شد و کانتاس صبح دوشنبه 20 پرواز را به دلیل شرایط جوی لغو کرد.

نارامور گفت، برخی از مکان‌ها نیز سردترین دمای خود را برای این زمان از سال پس از «اولین رویداد بزرگ گسترده برفی سال» تجربه کرده‌اند.

نقطه ای که در آن انتخاب خود برای زندگی در کانبرا را دوباره ارزیابی می کنید هر سال زودتر و زودتر می آید ❄️🥶 https://t.co/v14c6vsdlJ

– جاش باتلر (@JoshButler) 7 مه 2023

Omeo، Bombala، Cooma و Canberra سردترین روز ماه مه خود را در روز یکشنبه ثبت کردند که کانبرا تنها به حداکثر 7.8 درجه سانتیگراد رسید و کوما از بالای سرد 1.7 درجه سانتیگراد لرزید.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

The “cold and woolly weekend” saw widespread snow not only throughout the alpine areas but also the low-lying areas around south-east New South Wales including Cooma, the Snowy Mountains, the high terrain around the Canberra area and the Central Tablelands, Narramore said.

Parliament House in Canberra against a backdrop of snow capped mountains
While heavy hail hit Canberra suburbs, and the hills surrounding Canberra recorded one centimetre of snow on Sunday, there was no snow in Canberra itself. Photograph: Lukas Coch/AAP

The alpine resorts of Perisher, Thredbo, Falls and Hotham all saw between 10 and 20cm of snowfall on Sunday.

While heavy hail hit Canberra suburbs, and the hills surrounding Canberra recorded one centimetre of snow on Sunday, there was no snow in Canberra itself, Narramore said.

“Pictures of everything being white [in Belconnen] در واقع انباشته های بزرگ تگرگ کوچک بود تا برف.

او گفت که رویداد برف در این زمان از سال غیرعادی نبود، "بیشتر نشانه این است که زمستان قطعاً دور نیست."

نارامور گفت که سیستم کم فشار قوی که هوا را هدایت می کند، "خوشبختانه" صبح دوشنبه از سواحل نیوساوت ولز حرکت کرده است.

OMG OMG OMG برف زیاد در بلکو - به طور جدی به زنجیر در جاده نیاز دارید. همینطور وقتی پنجره را برای عکس باز کردم، از ماشینی که در حال عبور بود چهره پر از برف گرفتم pic.twitter.com/yjkNh8kuG8

— @Liz Darvill (@LizDolphinfluff) 7 مه 2023

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …