عذرخواهی رئیس پلیس ویکتوریا به دلیل نژادپرستی سیستماتیک و تبعیض علیه بومیان استرالیا | ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمیسر ارشد پلیس ویکتوریا بی هیچ قید و شرطی بابت اقدامات گذشته و حال نیرویی که به مردم اولین ملل آسیب وارد کرده عذرخواهی کرده است.

شین پاتون صبح روز دوشنبه در برابر تحقیقات حقیقت گویی بومی ایالت حاضر شد.

پاتون شهادت خود را با اذعان به اینکه یونیفورم پلیس – که توسط افسران با افتخار پوشیده می شود – برای برخی از بومیان ویکتوریا نماد ترس است، آغاز کرد. او گفت که اقدامات افسران پلیس در گذشته به نژادهای اول ویکتوریایی آسیب رسانده بود و امروز نیز ادامه دارد.

او گفت: «من رسماً و بدون هیچ گونه قید و شرطی از اقدامات پلیسی که باعث آسیب‌های روحی و روانی بسیاری از خانواده‌های بومی در حوزه قضایی ما شده است، عذرخواهی می‌کنم.

کمیسر اذعان کرد که نژادپرستی سیستماتیک و اقدام تبعیض آمیز در این نیرو “کشف نشده، کنترل نشده و مجازات نشده” مانده است.

او گفت: «این اتفاق نباید می افتاد.

کمیسیون دادگستری یوروک جلسات استماع عمومی با تمرکز بر حمایت از کودکان و سیستم عدالت کیفری با مدارک ارائه شده توسط کارمندان ارشد دولتی در ادارات و وزرای دولت برگزار می کند.

پاتون نقش پلیس ویکتوریا را در حذف کودکان بومی از خانواده‌هایشان بین سال‌های 1864 تا 1992 تأیید کرد و متعهد شد که اطمینان حاصل کند که نیروی پلیس سیاست‌های خود را برای از بین بردن نژادپرستی سیستماتیک و تعصب ناخودآگاه بازبینی می‌کند.

او گفت که معتقد است این اولین بار است که پلیس ویکتوریا از این نوع عذرخواهی کرده است.

النور بورک، رئیس یوروک، عذرخواهی را پذیرفت و گفت که ثبت آن در پرونده عمومی بسیار مهم است. پاتون بعدازظهر دوشنبه با بازجویی بیشتری روبرو خواهد شد.

تسلیم دولت ایالتی به این تحقیق نشان داد که تا ژوئن سال گذشته، کودکان ملل اول 22 برابر بیشتر از کودکان غیر بومی در مراقبت های خارج از خانه قرار داشتند. آنها همچنین هفت برابر بیشتر احتمال دارد که توسط حمایت از کودکان مورد بررسی قرار گرفته باشند و نه برابر بیشتر احتمال دارد که آسیب اثبات شده باشد.

در این بیانیه آمده است که در دهه منتهی به ژوئن 2020، تعداد افراد ملل اول در زندان ها 148٪ افزایش یافته است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در این ارسال نامه آمده است: “در این مدت، تعداد افراد بومی در 30 ژوئن هر سال از 290 به 718 نفر افزایش یافت. در 30 ژوئن، 695 نفر اول در زندان بودند.”

همچنین وزیر پلیس ایالت، آنتونی کاربینز، قرار است روز دوشنبه حضور یابد، در حالی که لیزی بلاندتورن، وزیر حفاظت از کودکان و انور اردوغان، وزیر اصلاحات، اواخر این هفته حضور خواهند داشت.

یوروک اولین نهاد حقیقتگوی بومی استرالیا است و دارای همان اختیارات کمیسیون سلطنتی است.

وظیفه آن بررسی بی عدالتی های سیستماتیک تاریخی و جاری علیه مردم ملل اول است و گزارش نهایی را تا اواسط سال 2025 ارائه خواهد کرد.

تاریخ سررسید گزارش نهایی یک سال پس از آنکه دولت ایالتی نتوانست اسناد کلیدی را به موقع ارائه کند به تعویق افتاد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …