ساکنان جامعه NT می گویند پس از گزارش جنایات جدی، ساعت ها منتظر پلیس هستند | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ساکنان منطقه دور افتاده Peppimenarti در قلمرو شمالی می گویند حتی زمانی که جنایات جدی مانند خشونت خانوادگی، تجاوز جنسی و شلیک گلوله را گزارش کرده اند، «ساعت ها» برای کمک پلیس منتظر می مانند و ادعا می کنند که فقدان پلیس در هیچ جای دیگری قابل تحمل نخواهد بود.

حدود 200 نفر در Peppimenarti، شش ساعت رانندگی در جنوب داروین زندگی می کنند. وکلا اخیراً ادعای تبعیض نژادی را با کمیسیون حقوق بشر استرالیا به دلیل کمبود منابع پلیس برای ساکنان جامعه مطرح کردند.

آناستازیا ویلسون، یک زن نگانگیکورونگ گور که در پپیمنارتی زندگی می کند، گفت که جامعه با ناآرامی ها و تنش های تشدید شده توسط باندها و رفتارهای ضد اجتماعی آسیب دیده است.

او گفت که تیراندازی اخیر در منطقه باعث ترس خانواده از جمله کودکان خردسال در خانه شده است. او “مداوم” با پلیس تماس گرفت اما گفت ساعت ها طول کشید تا ماموران رسیدند.

«از ساعت 2:30 صبح مدام ما را می ترساندند… صدای شلیک گلوله را می شنیدم… من مدام زنگ سه برابر صفر می کردم. ویلسون گفت: ما بچه‌هایی در خانه‌مان داشتیم و پلیس تا ساعت 7.30 صبح طول کشید تا به اینجا برسد. «آخرین شلیک حدود ساعت شش صبح بود.

“پلیس وظایف خود را به درستی انجام نمی دهد.”

ویلسون گفت که خانه و ماشین او نیز زمانی که مزاحمان وارد خانه او شدند ماشین او را آتش زدند زباله شدند. او گفت که پرستاران و کارکنان مغازه ها جامعه را به دلیل خشونت و تهدید ترک کرده اند.

او به دلیل تجاوز جنسی و سایر تهدیدهای خشونت آمیز، از جمله تصاویر جنسی ناخواسته ای که او و سایر زنان دریافت کرده اند، به ترک جامعه فکر می کند.

او گفت: “من فقط برای استراحت می خواهم بروم، نمی توانم بخوابم، یکی از دلایل اصلی فردی است که … تهدیدها هنوز اینجا هستند.”

یک ماشین سوخته
مردم محلی می گویند که برای مقابله با مسائل پیچیده و حذف تعداد کمی از مردم که منجر به تنش می شود، حمایت بیشتری می خواهند.

او احساس کرد که پس از مراجعه به پلیس، گزارش های آنها جدی گرفته نشده است. من از دست آنها عصبانی بودم، به او گفتم: «با من صادق باش، اگر این اتفاق برای یک دختر سفیدپوست در داروین رخ می داد، این همه اخبار بود، او دستگیر می شد. چون ما در یک جامعه بومی زندگی می کنیم، مهم نیست.»

ویلسون همچنین نگرانی خود را در مورد کتک خوردن وحشیانه یکی از بستگان خود در یک حادثه خشونت خانگی مطرح کرد که باید برای درمان به بیمارستان داروین منتقل شود. عامل مورد ادعا دستگیر نشد و همچنان در جامعه است.

ویلسون در خانه امن Peppimenarti کار می کرد اما گفت که به دلیل خشونت مداوم تعطیل شده است. زنان از رفتن به آنجا می ترسیدند زیرا در جامعه کوچک، همه مکان پناهگاه را می دانستند.

«در اینجا خشونت خانگی زیادی وجود دارد، اما جامعه از گزارش دادن به دلیل بازپرداخت هراس دارد. و اگر به خانه امن بروند، پلیس درگیر خواهد شد و به هر حال هیچ کاری انجام نمی‌دهند.»

ویلسون برای مقابله با مسائل پیچیده و حذف تعداد کمی از افرادی که منجر به تنش می شود، حمایت بیشتری می خواهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پلیس فدرال و ارتش باید بیرون بیایند و این افراد را حذف کنند… وقتی برای اولین بار مداخله وارد شد، ما پلیس فدرال داشتیم و کار کردن با آنها واقعاً خوب بود.»

دولت NT تأیید کرد که خانه امن در سال 2021 به دلیل دسترسی کم زنان به خدمات و پس از مشورت با جامعه بسته شد. سخنگو گفت که خانه های امنی در دالی و وادی نزدیک وجود دارد که زنان می توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

کارل لوکوناویچ هنوز با از دست دادن برادرزاده اش که در سپتامبر سال گذشته در اثر حمله با کمان پولادی کشته شد، کنار می آید. لوکوناویچ گفت که بسیاری در شهر از این وضعیت ناامید شده اند.

«پنجشنبه منتظر دکتر بودم و به دلیل ناآرامی ها نیامدند. به دلیل قرنطینه، کل جامعه به حالت خاموشی رفته است.»

او گفت که او و خانواده اش اغلب در جای دیگری می ماندند زیرا در خانه خود احساس امنیت نمی کردند. “این از نظر روحی، جسمی و روحی ما را تحت تاثیر قرار می دهد. ما در آخرین مرحله خود هستیم.

پلیس NT گفت که جامعه دارای دو پلیس است که در آنجا مستقر هستند و منابع بیشتری در صورت نیاز اعزام شده است.

پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام جرایم گزارش‌شده علیه یک فرد، از جمله گزارش‌های خشونت خانگی، بدون «ترس یا لطف» پاسخ داده شده و رفتار تعداد کمی از مردم محلی «کاملاً غیرقابل قبول» است.

پلیس NT به همکاری با بزرگان، مالکان سنتی و سایر ذینفعان جامعه در تلاش برای پایان دادن به این اختلالات ادامه خواهد داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …