کارلوس آلکاراز برای چهارمین عنوان قهرمانی سال 2023 برابر استراف اوپن مادرید را برد | تنیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارلوس آلکاراز شماره 2 جهان روز یکشنبه در فینال اوپن مادرید، بازنده خوش شانس یان-لنارد استروف را با نتایج 6-4، 3-6، 6-3 شکست داد تا از عنوان قهرمانی سال گذشته دفاع کند و چهارمین جام تور ATP سال و دهمین جام خود را کسب کند. به طور کلی.

آلکاراز که فصل را با مصدومیت آغاز کرد، ماه گذشته به فرم عالی بازگشت و برای دومین سال متوالی قهرمان مسابقات آزاد بارسلونا شد. در مادرید، این بازیکن 20 ساله اسپانیایی مجبور شد بهترین تنیس خود را بازی کند تا در سه ست، استراف بی امان را در یک کاجا ماژیکا شکست دهد.

آلکاراز شروعی رویایی در مسابقه داشت و سرویس استراف را در گیم اول شکست. آلمانی برای بازگشت به نفع در چهارم مبارزه کرد، اما اسپانیایی یک بریک دیگر ایجاد کرد و ست را 6-4 بست.

برگشت های تهاجمی استروف به او کمک کرد تا در ست دوم 3-0 جلو بیفتد که 6-3 را از آن خود کرد، اما آلکاراز در ست سوم از خواب بیدار شد و 3-1 شکست خورد و ست را 6-3 گرفت. این پیروزی چهارمین قهرمانی ATP Masters 1000 برای آلکاراز بود که در سپتامبر گذشته با قهرمانی در US Open تبدیل به جوانترین شماره 1 جهان شد.

او گفت: «برای من این خیلی خاص است. برای بردن جام اینجا در مادرید. در کشور من. بازی کردن همیشه خاص است و اینکه بتوانی اینجا نتیجه خوبی بگیری و قهرمان شوی خیلی خاص است. جلوی جمعیت خانه ام، خانواده ام، دوستانم. همه نزدیکان من برای من این احساس خاصی است که هرگز فراموش نخواهم کرد.»

وی افزود: یک بار دیگر شگفت انگیز بود. جمعیت، مردم من، از روز اول، نام من را تشویق می کردند. واقعاً شگفت انگیز است که افراد زیادی پشت شما هستند و از شما حمایت می کنند و به شما فشار می آورند.”

آلکاراز اکنون 21 برد متوالی در مسابقات زمین خاکی اسپانیا کسب کرده است، اما او باید سخت در برابر این بازیکن 33 ساله کار می کرد، که اولین بازنده خوش شانسی بود که از زمان شروع این سری مسابقات در سال 1990 به فینال ATP Masters 1000 رسید. تنها چهارمین بازیکنی باشید که اولین جام خود را در سطح تور در مسابقات ATP Masters 1000 کسب کرده است.

از آنجایی که سه ماه تعلیق مصدومیت او را از حضور در فینال های ATP سال گذشته و مسابقات آزاد استرالیا محروم کرد، آلکاراز رکورد باورنکردنی 28-2 (93%) را به دست آورده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …