مکس ورشتاپن سرجیو پرز را برای پیروزی در میامی فرمول یک جی پی شکار کرد | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در آخر هفته تاجگذاری، چقدر مناسب است که مکس ورشتاپن یادآوری مفیدی ارائه دهد که او تمایلی برای واگذاری تاج قهرمانی جهان فرمول یک خود ندارد. این مرد هلندی یک حرکت بی امان و بی عیب و نقص برای بردن جایزه بزرگ میامی انجام داد و مدعی تاج و تخت، هم تیمی خود در ردبول، سرجیو پرز، را با کارایی بالینی به شمشیر انداخت.

این زوج مسابقه را با هشت مکان از هم جدا کرده بودند که پرز در قطب و ورشتاپن در رده نهم قرار گرفتند. زمانی که او پرچم را گرفت، قهرمان جهان پنج ثانیه کامل از هم تیمی خود فاصله داشت، که پس از یک مسترکلاس در سرعت و کنترل لاستیک از ورشتاپن که به نظر می‌رسید، به سختی عرق کرده بود، ناتوان بود.

او بدون کم‌توجهی گفت: «ما آن را آرام نگه داشتیم، آن را تمیز نگه داشتیم و پیروزی در یک مسابقه از P9 بسیار رضایت‌بخش است. “مسابقه خوبی بود. من در ابتدا از دردسر دوری کردم، مسابقه تمیزی را پشت سر گذاشتم و ماشین ها را یکی یکی انتخاب کردم. من واقعاً برای مدت طولانی روی لاستیک‌های سخت بیرون ماندم و فکر می‌کنم این چیزی بود که تفاوت را ایجاد کرد.»

هواداران خوش شانس بودند که ورشتاپن کارهای زیادی برای انجام دادن داشت. حرکت او از طریق زمین در اتودروم بین المللی میامی، تا مقام دوم در دور 15، تا حدودی نقطه برجسته یک مسابقه عابر پیاده دیگر بود، زیرا F1 با جلسات تک توقفی که خیلی زود به یک راهپیمایی تبدیل می شد، دست و پنجه نرم می کرد.

وقتی F1 از میامی بازدید می کند، هیاهو اجتناب ناپذیر است، تعهد به بزرگتر، بلندتر و سرگرم کننده تر بودن آن محسوس است. زمان نمایش در فلوریدا پیامی است در مسیری که مسیر خود را به دور استادیوم هارد راک، خانه تیم NFL دلفین میامی می‌پیچد. امسال سینک آشپزخانه را به سمت آن پرتاب کردند، حداقل قبل از مسابقه.

قبل از آن که F1 مراسم جدید پیش از مسابقه خود را معرفی کند که احتمالاً (بی شک باعث وحشت بسیاری از طرفداران می شود) در هشت مسابقه در این فصل به کار گرفته خواهد شد. فهمیده می شود که این هوپلای بزرگ در بین رانندگان کاملاً محبوب نیست. دیدند که آنها در حالی که یکی یکی به سمت شبکه می رفتند با رپر LL Cool J که هرکدام را با شکوفایی تئاتری اعلام می کرد به جمعیت معرفی شدند. اگر این کافی نبود، آنها همچنین به یک گارد افتخاری از مشوقان و با حمایت یک ارکستر 30 تکه ای با کراوات مشکی، به رهبری خواننده و ترانه سرا will.i.am که روی یک پایه ایستاده بود، رسیدند.

Will.I.Am در میامی
Will.I.Am ارکستر را قبل از مسابقه جایزه بزرگ F1 در میامی رهبری می کند. عکس: جرد سی تیلتون/گتی ایماژ

این یک سکوی افتتاحیه برای مسابقه ای بود که تا حد زیادی ثابت شد که بسیار پیاده روی است. سبقت گرفتن، همانطور که انتظار می رفت، به دلیل فقدان در دست گرفتن که مسیر میامی را ترک می کند، با وجود همه رزمتازها و تاکید بر اجرای نمایشی باشکوه، کاری تا حدودی طاقت فرسا بود. اگر قرار است آن‌گونه که مروجین و فرمول 1 به شدت می‌خواهند، یک مسابقه شهری مقصد باشد، باید تمرکز بیشتری روی اجازه دادن به ماشین‌ها برای رفتن به مسابقه باشد.

خوشبختانه برای ورشتاپن و ردبول حداقل سرعت فوق العاده آنها در خط مستقیم و مزیت DRS باعث شد که او به سختی ناراحت شود. ماشین آنها در هر تغییر مسیر و سطح کار می کند و هنوز یک مایل کشور از رقبای خود جلوتر است. ورشتاپن آن را با کنترلی آرام در ارائه دورهای متوالی سریع روی یک استراتژی تایر استفاده کرد که ثابت شد در برتری او نسبت به پرز بسیار مهم است.

این نمایشگاه دیگری از قهرمان جهان بود که نشان داد چرا او همچنان محبوب اصلی برای کسب عنوان سوم در این فصل است. او اکنون پس از پنج دیدار برتری خود را در مسابقات قهرمانی جهان نسبت به پرز به 14 امتیاز افزایش داده است.

این زوج بار دیگر در یک مسابقه خاص در جلوی زمین بودند، الگویی که به نظر می رسد فقط در این فصل تکرار شود، فرناندو آلونسو از استون مارتین سوم شد و جورج راسل از مرسدس بنز چهارمی چشمگیر را به دست آورد، در حالی که هم تیمی او لوئیس همیلتون به همین ترتیب از رتبه سیزدهم تا ششم به سختی به دست آورد. برای مرسدس، ارتقای برنامه ریزی شده برای دور بعدی در Imola نمی تواند به زودی انجام شود.

ورشتاپن از اشتباه خود در مقدماتی عصبانی بود، اولین دویدن سریع خود را به خطر انداخت و کارهای زیادی را برای انجام دادن در روز یکشنبه به او واگذار کرد. با این حال وقتی در ماشین بود، تحویل او کاملاً کنترل شده بود. او درایوهای بازگشتی قابل توجهی انجام داده است، از جمله از رده چهاردهم تا پیروزی در اسپا در سال گذشته و در جده در این فصل که تنها 25 دور طول کشید تا از رده 15 به دوم برسد، اما با توجه به اینکه سبقت گرفتن در میامی چقدر دشوار بود، این نیز چشمگیر بود، حتی با مزیت ردبول

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پرز در نوبت اول برتری خود را به خوبی حفظ کرده بود، در حالی که ورشتاپن به دنبال او حرکت کرد. او با اندکی تردید برای گرفتن هم تیمی خود در میدان رفت، اما انتخاب تایر آنها بسیار مهم بود. با شروع از نهم مهندسان ورشتاپن شروع سخت را انتخاب کرده بودند که ثابت شد تصمیم فوق العاده ای بود.

پس از اینکه پرز به میدان رفت و هلندی طولانی شد، یک سری مدارهای حیاتی را بین دورهای 20 و 40 انجام داد. سرعت او روی لاستیک فرسوده تعیین کننده بود.

زمانی که قهرمان جهان در دور 45 به میدان رفت، برتری 18 ثانیه بود و در 12 دور مانده به پایان، کمتر از دو ثانیه عقب تر از پرز ظاهر شد.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

ورشتاپن با لاستیک تازه و بار سوخت سبک، بی‌رحمانه عمل کرد. او دو دور بعد از کنار او گذشت و از آنجا به پرچم رسید. دور از یک نمایش باشکوه بود اما تاج و عصا محکم در چنگ او باقی مانده است.

کارلوس ساینز و چارلز لکلرک برای فراری پنجم و هفتم شدند، پیر گاسلی و استبان اوکن در رده هشتم و نهم برای آلپاین و کوین مگنوسن در رده دهم برای هاس قرار گرفتند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …