درخواست ها برای بسته شدن باغ وحش های پاکستان پس از مرگ فیل 17 ساله افزایش یافته است | پاکستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از مرگ یک فیل 17 ساله در کراچی، باغ‌وحش‌های پاکستان با انتقادها و درخواست‌ها برای بسته شدن مواجه شده‌اند.

نور جیهان، یک فیل آفریقایی که میانگین طول عمرش بین 60 تا 70 سال است، ماه گذشته زمانی که به داخل برکه سقوط کرد و نتوانست از جای خود بلند شود، در وضعیت نامناسبی قرار داشت. او بعداً درگذشت.

مؤسسه خیریه بین المللی حمایت از حیوانات Four Paws گفت که باغ وحش کراچی برای مراقبت از فیل ها مجهز نیست و در بازدیدی که سال گذشته داشت توصیه کرده بود که نور جیهان و همراهش مادوبالا باید به خانه ای مناسب برای گونه ها منتقل شوند.

این موسسه خیریه گفت: «متأسفانه به این توصیه به موقع برای نجات نور جیهان توجه نشد و اکنون آنها با جابجایی مادهوبالا موافقت کرده اند. داستان غم انگیز نورجهان یادآور رنجی است که حیوانات وحشی اسیر در پاکستان و سراسر جهان متحمل می شوند.

دولت فدرال پاکستان و اداره استان سند اکنون در حال بررسی درخواست ها برای تعطیلی باغ وحش کراچی هستند. Four Paws آن را به عنوان یک “نقطه عطف احتمالی برای رفاه حیوانات وحشی در اسارت در پاکستان” توصیف کرد.

در سال های اخیر موارد زیادی از رنج حیوانات در باغ وحش های پاکستان ظاهر شده است. دو شیر در باغ وحش اسلام آباد که اکنون بسته شده است در سال 2020 هنگام انتقال جان خود را از دست دادند و در سال 2021 یک شیر سفید کمیاب در کراچی مرد.

دادگاه عالی اسلام آباد دستور حذف تمامی حیوانات باغ وحش شهر را به دلیل شرایط نگهداری از آنها، از جمله فیل کاوان که «تنهاترین فیل جهان» نامیده می شود، را صادر کرده بود، که موضوع کمپین تبلیغاتی خواننده و بازیگر آمریکایی «چر» شد. تا او را به پناهگاه کامبوج بیاورند.

پس از مرگ نورجهان، درخواست ها برای تعطیلی باغ وحش ها در پاکستان افزایش یافته است. عایشه چوندریگر، بنیانگذار یک سازمان نجات حیوانات، گفت: «حیوانات وحشی متعلق به طبیعت هستند. حیوانات وحشی اسیر در عصر امروز باید در پناهگاه های حیات وحش باشند نه در زندان.

مدیر باغ وحش کراچی که توسط شرکت متروپولیتن کراچی (KMC) اداره می شود، در ماه جاری به دلیل شکایت از سهل انگاری از کار خود برکنار شد.

کواترینا حسین، یک فعال حقوق حیوانات که پرونده نور جهان را از نزدیک دنبال می کند، گفت که موارد بی توجهی مکرر وجود دارد و خاطرنشان کرد که باغ وحش ها توسط مقامات شهری و توسعه و شرکت ها اداره می شوند که عمدتاً با خدمات شهری سروکار دارند.

او گفت که او شخصا مخالف اسارت نگهداشتن حیات وحش است، اما می‌داند که باغ‌وحش‌ها نمی‌توانند یک شبه تعطیل شوند. حسین، اگرچه اضافه کرد که این اتفاق را نمی بیند.

او گفت: «مقاومت شدیدی در بستن باغ‌وحش‌ها وجود خواهد داشت، زیرا باغ‌وحش‌ها منبع اصلی درآمد هستند. مقامات باغ وحش در وظایف خود بسیار تدافعی هستند و خصومت شدیدی بین مسئولان باغ وحش و فعالان حقوق حیوانات وجود دارد. عملاً هیچ همدلی با حیوانات از سوی دولت وجود ندارد.»

چوندریگر گفت: “در 10 سال تلاشم برای آوردن رفاه حیوانات به پاکستان تنها چیزی که می دانم این است که ما حیوانات را درک نمی کنیم.”

دولت پاکستان در سال گذشته راه اندازی شد برنامه درسی حقوق حیوانات برای مدارس طبق گزارش ها، برنامه درسی در سپتامبر امسال در اسلام آباد، پایتخت کشور معرفی می شود، و دولت فدرال اعلام کرد که قصد دارد با دولت های استانی برای معرفی برنامه درسی در استان ها همکاری کند.

دولت سند و KMC به درخواست های متعدد آبان نیوز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …