شروع حماسی مسابقات جهانی جودو 2023 در قطر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چند تکنیک عالی جودو به نمایش گذاشته شد و شروعی عالی برای ژاپن در اولین روز از مسابقات جهانی 2023 در دوحه پایتخت قطر

قبل از آغاز مسابقات جهانی جودو در دوحه پایتخت قطر، خانواده جهانی جودو برای کنگره فدراسیون بین‌المللی جودو در سال 2023 گرد هم آمدند، شروعی مناسب برای هشت روز جودوی سطح بالا که در انتظار تماشاگران مشتاق بود.

پس از انتظارات فراوان، اولین روز از مسابقات قهرمانی جهانی 2023 آغاز شد و هواداران محلی ورزشگاه را پر کردند تا شاهد روزی پر از انتظارات و شوک های بزرگ باشند.

یک روز عالی برای ژاپن

تسونودا ناتسومی قهرمان دوضرب جهان در وزن 48- کیلوگرم برای دومین بار متوالی از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد. او در طول روز در فرم غیرقابل توقف معمول خود بود، با تکنیک های مورد انتظار و جدید.

او در فینال به مصاف فوق ستاره فرانسوی شیرین بوکلی رفت که تمام روز آتش گرفته بود. پرتاب‌های بزرگ باسن، او را، شماره یک جهان، را در یک مسیر برخورد با قهرمان دوگانه جهان قرار می‌دهد، یک رویارویی دهان‌آلود برای کل جهان جودو.

اما به نظر می رسد هیچ کس نمی تواند جلوی تسونودا را بگیرد Tomoe-Nage، و او به یک باشگاه نخبه از قهرمانان سه گانه جهان می پیوندد. یک شاهکار باورنکردنی این مدال ها توسط ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جهانی فوتبال اهدا شد.

پس از آن، سونودا گفت:Tomoe-Nage تکنیک مورد علاقه من است، من در آن بسیار ماهر هستم. همه این را در مورد من می دانند، بنابراین همه برای رقابت با من آماده می شوند.

در وزن 60- کیلوگرم، فرانسیسکو گاریگوس اسپانیایی به وضوح برای اثبات یک نکته به دوحه آمد. او با غلبه بر تاکاتو نائوهیسا محبوب جهان را در نیمه نهایی شوکه کرد.

قهرمان المپیک و قهرمان چهار دوره جهان به طرز تکان دهنده ای از مسابقات امسال خارج شد تا اسپانیایی ها خوشحال شوند.

در سوی دیگر قرعه کشی بسته شگفتی ساز روز دلشدبک براتوف از ازبکستان بود. او با عملکردی باورنکردنی و جودوی انفجاری از جایی بیرون آمد.

یک حمله کم هوشمندانه باعث شد که احساسات اسپانیایی تضمین کند که او اولین عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد. روحیه ورزشی عالی و به دنبال آن لذت خالص برای اسپانیا.

اوتابک عمروف نایب رئیس شورای المپیک آسیا مدال های منهای 60 کیلوگرم را اهدا کرد.

گاریگوس پس از پایان بازی توضیح داد: “مبارزه با تاکاتو در نیمه نهایی بود، بنابراین من فقط فینال باقی مانده بود و نمی دانم در چند فینال قهرمانی جهان خواهم بود، بنابراین باید 100٪ ارائه دهم.” مبارزه

رقبای روسیه و بلاروس تحت عنوان «ورزشکاران بی‌طرف انفرادی» در این مسابقات شرکت می‌کنند. اوکراین هفته گذشته در اعتراض به تیم خود را از مسابقات حذف کرد.

اما تمرکز اصلی روز روی جودو بود و در مجموع، اولین روز فوق العاده در مسابقات جهانی 2023 قطر بود که هواداران را مشتاقانه منتظر روز دوم کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …