استعمار و مهمانان جنجالی از واکنش آفریقا به تاجگذاری چارلز خبر می دهند | تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مندر آفریقای جنوبی، مانند سراسر کشورهای مشترک المنافع آفریقا، تاج گذاری پادشاه چارلز سوم در روز شنبه واکنش های متفاوتی را برانگیخت. وجود داشت علاقه زیاد در Pretty Yende، سوپرانوی آفریقای جنوبی که در ابتدای مراسم آواز خواند و برخی از چهره‌های برجسته عمومی بهترین آرزوهای خود را برای پادشاه فرستادند.

تولی مادونسلا، یک وکیل و فعال محبوب که پس از رهبری او در سازمان نظارت بر فساد عمومی کشور مورد احترام قرار گرفت، “تاج گذاری را به شاه چارلز و ملکه کامیلا تبریک گفت”. در یک توییت. دیدن ستاره بی همتای اپرا ما فوق العاده بود@PrettyYende مدونسلا گفت: در طول تاجگذاری بدرخشید.

با این حال، دیگران موضع جنگجویانه تری اتخاذ کردند، به طوری که مبارزان آزادی اقتصادی، یک حزب چپ رادیکال پوپولیستی، از بریتانیا خواستند تا بزرگترین الماس جهان، معروف به ستاره آفریقا، را که در عصای سلطنتی در دست پادشاه قرار دارد، پس دهد. شنبه.

این الماس که 530 قیراط وزن دارد، در سال 1905 در آفریقای جنوبی کشف شد و توسط دولت استعماری در این کشور که در آن زمان تحت سلطه بریتانیا بود، به سلطنت بریتانیا اهدا شد.

EFF روز یکشنبه گفت که شرکت در مراسم کنگره ملی آفریقا که وزیر امور خارجه آن، نالدی پاندور را فرستاده بود، «وحشیگری سلطنت بریتانیا علیه مردم را مشروعیت بخشید. [the ANC] برای خدمت انتخاب شد».

«امروز، 116 سال بعد، پادشاه انگلستان … به گام های پر زرق و برق پیشینیان خود ادامه می دهد و ستاره دزدیده شده آفریقا را در مراسم تاج گذاری خود به رخ می کشد. جنایتکار آپارتاید، لوئیس بوتا، ستاره آفریقا را در سال 1907 به استعمارگران بی رحم بریتانیا سپرد… سلطنت بریتانیا هیچ دلیل شرافتمندانه ای برای پذیرش آن نداشت، چه رسد به اینکه 116 سال بعد همچنان آن را به عنوان افتخار بریتانیا به نمایش بگذارد. گفت.

در شهر ساحلی دوربان، جوامع مهاجر بریتانیایی یک مراسم کلیسایی ویژه را در روز یکشنبه برنامه ریزی کردند و پس از آن یک پیک نیک یا یک پیک نیک برگزار کردند. برای، یک کباب سنتی آفریقای جنوبی. ایلا تامپسون، یکی از سازمان دهندگان این جشن، گفت: “من فکر می کنم مردم می خواهند بخشی از یک لحظه مهم در تاریخ باشند.”

تعداد کمی از سازمان‌های رسانه‌ای آفریقایی منابع کافی برای پوشش رویدادهای لندن در اختیار داشتند، در عوض به آژانس‌های مطبوعاتی بین‌المللی متکی بودند. بسیاری از وب‌سایت‌های خبری گالری‌هایی از عکس‌هایی را منتشر کردند که رویدادها را به تصویر می‌کشید، اما اظهارنظر کمی درباره آن‌ها داشتند.

در برخی کشورها، توجه به حضور رهبران بحث‌برانگیز آفریقایی معطوف شد. در زیمبابوه، با حضور امرسون منانگاگوا، رئیس‌جمهور، هشداری اعلام شد.

منانگاگوا که در سال 2018 در انتخابات رقابتی پیروز شد و دولتش به نقض گسترده حقوق بشر متهم شده است، پس از به دست گرفتن قدرت گفت که می‌خواهد زیمبابوه دوباره به کشورهای مشترک المنافع بپیوندد، اما پس از آن از اصلاحات دموکراتیک و اقتصادی لازم خودداری کرد.

امرسون منانگاگوا، رئیس جمهور زیمبابوه
Emmerson Mnangagwa رئیس جمهور زیمبابوه در هراره در سال 2017 تصویر شده است. عکس: خبرگزاری آنادولو/گتی ایماژ

اوبرت ماسارائور، یک اتحادیه کارگری و فعال دموکراسی در زیمبابوه، گفت: «ما نگران هستیم که کشورهایی که ادعا می‌کنند قهرمان دموکراسی هستند، مستبدانی مانند منانگاگوا را سرگرم کنند. اکنون واضح است که کشورها اکنون معاملات تجاری را پیش از مردم انتخاب می کنند. دولت بریتانیا مشتاق است بر روی مواد خام زیمبابوه دست درازی کند و دیگر به سوابق آلوده حقوق بشر منانگاگوا اهمیتی نمی دهد.

در کنیا، هرمان مانیورا، تحلیلگر سیاسی و استاد روزنامه نگاری در دانشگاه نایروبی، گفت که بسیاری از مردم به دلیل «شکنجه در دوران استعمار، به دلیل ظلم، به دلیل بازداشت، به دلیل کشتار، به دلیل از خود بیگانگی به سر می برند. سرزمین ما.”

اما، مانند آفریقای جنوبی، واکنش‌ها متفاوت بوده است و برخی از کنیایی‌ها، اغلب از نسل‌های قدیمی‌تر، استدلال می‌کنند که کشورهای مشترک المنافع هنوز هم در این قاره ارتباط دارند.

در اوگاندا، آسومن بیسیکا، تحلیلگر سیاسی، گفت که فرهنگ بریتانیا همچنان بر جوانان، به ویژه آنهایی که فوتبال انگلیسی را دنبال می کنند، تأثیر زیادی دارد. همچنین حسن نیت زیادی برای ملکه الیزابت دوم وجود دارد که پس از 70 سال سلطنت در ماه سپتامبر درگذشت.

بیسیکا گفت: «این در مورد مراقبت از سلطنت بریتانیا نیست. “این در مورد ارتباط است.”

قرار گرفتن تیوا ساویج در ترکیب کنسرت تاج گذاری روز یکشنبه واکنش‌های متفاوتی را در زادگاه این خواننده نیجریه‌ای برانگیخت و برخی انتقادات را در پی داشت. دیگران از گنجاندن “ملکه آفروبیت” در مراسم سلطنتی استقبال کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …