تیراندازی در مرکز خرید تگزاس: مقامات یک روز پس از قتل عام جزئیات کمی را منتشر کردند | تگزاس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نزدیک به یک روز پس از آنکه یک مرد مسلح در یک مرکز خرید در حومه شهر دالاس، تگزاس، هشت نفر را کشت و هفت نفر دیگر را زخمی کرد، مقامات جزئیات کمی در مورد قربانیان، تیرانداز یا شرایط افرادی که در بیمارستان بستری شده بودند، ارائه کردند.

مقامات همچنین هنوز نام یا سن قربانیان یا قاتل آنها را که توسط پلیس کشته شد، اعلام نکرده اند.

تا شنبه شب، وضعیت سه نفر از مجروحان وخیم و چهار نفر از آنها “باثبات” توصیف شد. به گزارش نیویورک تایمز، مرکز درمانی شهر مدیکال، که به چندین تن از مجروحان معالجه می‌کرد، گفت که بیماران مجروح در مراکزشان از 5 تا 61 سال سن داشتند.

مرد مسلح بعدازظهر شنبه به سمت فروشگاه پریمیوم آلن تیراندازی کرد و سپس توسط یک افسر پلیس که در ارتباط با تماسی نامربوط در آنجا حضور داشت کشته شد. به گزارش تایمز، برایان ای هاروی، رئیس پلیس، فاش کرد که به تنهایی عمل کرده است.

ABC News گزارش داد که مقامات در حال بررسی این هستند که آیا این تیراندازی یک مورد تروریسم داخلی بوده است یا خیر. این شبکه به منابعی اشاره کرد که قاتل را به عنوان «تکه یا برچسب» روی لباس‌هایش می‌پوشاند که نشان می‌دهد او احتمالاً اعتقادات افراطی داشته است، اگرچه جزئیات به طور عمومی تأیید نشده است و بنابراین انگیزه آن نامشخص است.

افسران مجری قانون فدرال در خانه ای در دالاس دیده شدند که گمان می رود با عامل تیراندازی مرتبط باشد. ABC News گفت که مقامات در حال بررسی دستگاه های الکترونیکی و حساب های رسانه های اجتماعی او برای درک انگیزه او هستند. منابع همچنین به این شبکه گفتند که مقامات تفنگ مورد استفاده در تیراندازی و همچنین اسلحه های بیشتری را در خودروی مهاجم کشف کردند.

پخش‌های رادیویی پلیس که توسط ABC News نقل شده است، بینش بیشتری در مورد گاه‌شماری تیراندازی ارائه می‌کند. افسری که برای موضوعی نامربوط به مرکز خرید رفته بود به یک مامور پلیس از طریق رادیو گفت: “ما به سمت مرکز خرید آلن تیراندازی کردیم.” ما مردم را مجبور به دویدن کردیم. من به همه کسانی که دارم نیاز دارم.»

اندکی بعد، افسر گفت: “من او را پایین آوردم.” یکی از شاهدان به ABC News گفت که شنیده است پلیس حدود 5 تا 10 دقیقه پس از شلیک گلوله به مرکز خرید رسیده است. در حالی که مقامات جزییات کمی را منتشر کرده اند، سیاستمداران محلی اظهارات زیادی را ارائه کرده اند که بسیاری از آنها انتقادات را در مورد عدم کنترل معنی دار اسلحه در ایالات متحده برانگیخته است.

کارمندان فروشگاه و خریداران هرج و مرج و وحشت را با صدای گلوله به یاد آوردند. او به ان بی سی نیوز گفت که راما باتینه، 20 ساله، در تعطیلات ناهار خود از مربی بود که مرد مسلح شروع به تیراندازی کرد.

بطینه که نتوانست سوار ماشینش شود با مدیرش تماس گرفت و او را به در پشتی راه داد. او به ان‌بی‌سی نیوز گفت: «من رفتم داخل و همه مشتریان، همه کارمندان، همه پشت و روی زمین نشسته بودند. «همه ترسیده بودند.»

وقتی تیراندازی متوقف شد، پلیس گروه را به بیرون آورد. بطائنه به این شبکه گفت: جسدی را دیدم – مردی جلوی من بود. «تمام شب نخوابیدم. بیدار می‌شدم و می‌پریدم.»

اظهار نظر تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه تگزاس آمریکا در روز شنبه مبنی بر اینکه او و همسرش «برای خانواده‌های قربانیان دعا می‌کنند» اعتراض‌ها را برانگیخت زیرا بسیاری اصرار دارند که او باید برای اصلاحات اساسی در مورد ایمنی اسلحه تلاش کند.

شانون واتس، که گروه ایمنی اسلحه Moms Demand Action را تأسیس کرد، در توییتر نظر داد در پاسخ به کروز: «شما به او کمک کردید با اسلحه، مهمات و تجهیزات تاکتیکی مسلح شود. او دقیقاً همان کاری را انجام داد که می دانستید او انجام خواهد داد. ما را از دعای خود دریغ کنید و از عدالت برای مرد مسلحی که … مرده صحبت کنید.»

قتل‌های روز شنبه در آلن در طول حداقل بیست و یکمین قتل جمعی در ایالات متحده تا کنون در سال جاری رخ داده است و طبق آرشیو Gun Violence، کشور را در سرعتی بی‌سابقه نگه داشته است. آرشیو قتل دسته جمعی را به قتلی که در آن چهار یا بیشتر قربانی کشته می شوند، تعریف می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …