جشن تاجگذاری در سراسر بریتانیا با مهمانی های خیابانی ادامه دارد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

با پایان یافتن تعطیلات آخر هفته تاج گذاری، هزاران نفر در سراسر بریتانیا برای جشن گرفتن شاه چارلز سوم، برای مهمانی های خیابانی و ناهارهای اجتماعی گرد هم آمدند.

از روستاهای کوچک تا پایتخت، یونیون جک به خانه‌ها آویزان می‌شد و از روی میزها و درختان به جشن پادشاه تازه تاج‌گذاری شده پرواز می‌کرد. روی دستمال و رومیزی و کلاه و پاپیون چاپ می شد. برخی رنگ‌های پرچم را مانند یک یونیفرم می‌پوشیدند: از سر تا پا با لباس‌های قرمز، سفید و آبی پوشیده شده و تا ناخن‌های دستشان کشیده شده است.

گردهمایی های اجتماعی، بخشی از یک سنت بریتانیایی معروف به “ناهار بزرگ”، قرار بود تا همسایگان را گرد هم بیاورند تا تاجگذاری را جشن بگیرند، حتی با کاهش حمایت از سلطنت.

همراه با ناهارهایی که برای جشن گرفتن این رویداد تاریخی ترتیب داده شده است، یک کنسرت شبانه در قلعه ویندزور نیز با حضور کیتی پری، لیونل ریچی و گروه پسر دهه 1990 Take That برنامه ریزی شده است. چارلز ساکنان را تشویق کرد تا در فعالیت های داوطلبانه در روز دوشنبه شرکت کنند، که بریتانیا آن را تعطیل رسمی اعلام کرد.

انتظار می رود پادشاه و ملکه در کنسرت شرکت کنند اما در هیچ یک از پیک نیک ها حاضر نشدند و این وظیفه را به دیگر اعضای خانواده سلطنتی واگذار کردند.

شاهزاده ویلیام، وارث تاج و تخت، و همسرش کیت، قبل از کنسرت، مردمی را که در خارج از قلعه پیک نیک می کردند، غافلگیر کردند. آنها با لباس های غیر رسمی تر از روز قبل، با اعضای جمعیت دست دادند و عکس گرفتند.

خواهر و برادر پادشاه، ادوارد، دوک ادینبورگ، و آن، پرنسس رویال، و همسرانشان وظیفه ناهار را برای خانواده سلطنتی بر عهده گرفتند. ادوارد در Cranleigh بود و خواهرش در یک رویداد در Swindon شرکت کرد.

ریشی سوناک، نخست وزیر، جیل بایدن، بانوی اول ایالات متحده و نوه اش فینیگان بایدن را در مهمانی ناهار بزرگ که در مقابل دفتر وی برگزار شد، میزبانی کرد. مهمانان دیگر شامل پناهندگان اوکراینی و فعالان اجتماعی بودند.

مانند پیک نیک در پارک، داونینگ استریت و پهنه سوناک – حتی قوری او – به رنگ های کشور مزین شده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …