پزشک عمومی می‌گوید: بیماران با انتظارهای طولانی برای مراقبت‌های NHS بیمارتر می‌شوند NHS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته پزشک ارشد بریتانیا، بیماران در حال ابتلا به سرطان هستند و آنقدر درد را تحمل می کنند که به دلیل لیست انتظار 7.2 میلیون نفری برای اسکن و درمان NHS، نمی توانند از پله ها بالا بروند.

پروفسور کامیلا هاثورن، رئیس کالج سلطنتی پزشکان عمومی، گفت که تاخیرهای ثبت شده برای مراقبت و عدم اطمینان بیماران در مورد زمان ویزیت در نهایت باعث می شود مردم احساس “درماندگی و فراموشی” کنند.

او گفت که این افراد شامل افرادی با مشکلات قلبی، کسانی که در انتظار تعویض مفصل ران یا زانو هستند و افرادی با علائم احتمالی سرطان که پزشکان عمومی گفته اند باید فورا ویزیت شوند.

او در مصاحبه ای با آبان نیوز ابراز نگرانی جدی کرد که برخی از این بیماران سلامت خود را در نتیجه مستقیم تاخیر در دسترسی به مراقبت های بیمارستانی بدتر می کنند.

“بیمار شدن بیماران در حالی که در لیست انتظار هستند، چیزی است که پزشکان عمومی می بینند و نگران آن هستند، زیرا خطر برای بیمار بسیار بیشتر است. این اجتناب ناپذیر است که برخی از افراد گیر افتاده بیمارتر شوند، زیرا این ماهیت بیماری است.

ممکن است فردی باشد که منتظر تعویض مفصل ران یا زانو است. آنها می آیند و شما را می بینند و می گویند: “سه ماه است و من چیزی نشنیدم”. اغلب زمان انتظار برای ارتوپدی می‌تواند یک یا دو سال باشد، بنابراین می‌دانید که طول می‌کشد. سپس آنها به شما می گویند که توالت آنها در طبقه بالا است و برای اینکه به آنجا بروند باید خزیده شوند. یا ممکن است درد لگن یا زانو آن‌ها به حدی رسیده باشد که شب‌ها نمی‌توانند بخوابند. این چیزی است که ما می شنویم.»

او گفت که زنانی که خونریزی شدید مداوم دارند و به درمان پاسخ نداده اند، وقتی باید مدت زیادی منتظر بررسی وضعیت خود باشند، نگرانی خاصی دارند، زیرا از دست دادن خون می تواند نشانه سرطان زنان باشد.

«فهرست انتظار [for a test] هشت تا 12 ماه می شود و در قدیم به اصطلاح هشت هفته می شد. خطری که وجود دارد به دلیل زمان انتظار بسیار بیشتر است.

هاثورن که نماینده 50000 پزشک خانواده بریتانیا است، از NHS خواست تا یک سیستم ردیابی به سبک آمازون راه‌اندازی کند که به بیماران اجازه می‌دهد زمان ویزیت را نظارت کنند.

او گفت: “چیزی مانند سیستم آمازون شگفت انگیز خواهد بود. در دنیای ایده‌آل، NHS سیستمی خواهد داشت که به افراد اجازه می‌دهد مکان‌هایی که در لیست انتظار هستند را پیگیری کنند.

وقتی چیزی را آنلاین می‌خریم، به ما می‌گویند سفارش ما دریافت شده است، زمانی که برای ارسال آماده است و تاریخ و ساعت ارسال آن. چیزی در امتداد این خطوط … به بیماران کمک می کند تا درک کنند [where they are on the list] و به پزشکان عمومی کمک کنید تا انتظارات خود را نیز مدیریت کنند.”

یک سیستم ردیاب به بیمارانی که «مضطرب، نگران و ناامید» هستند از اینکه در نهایت چه زمانی دیده می‌شوند، اطمینان می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا با «جنگل NHS» مذاکره کنند. علاوه بر این، این بدان معناست که دیگر نیازی به درخواست از پزشک عمومی خود ندارند تا با بیمارستان تماس بگیرند تا بدانند چه زمانی قرار ملاقات آنها انجام می شود، بنابراین فرصت های بیشتری برای قرار ملاقات آزاد می شود.

بیماران مبتلا به تنگی نفس جدی که پزشکان عمومی مشکوک به نارسایی قلبی هستند، می‌توانند وضعیت سلامتی خود را به حدی کاهش دهند که «نمی‌توانند سگ را به پیاده‌روی ببرند، نمی‌توانند از طبقه بالا بروند و با تنگی نفس از خواب بیدار می‌شوند، نفس نفس می‌زنند. هاثورن افزود، در نیمه شب.

بنیاد قلب بریتانیا گفت که با نگرانی های هاثورن هم عقیده است و “شکی نیست که برخی از بیماران قلبی در حالی که با انتظارهای شدید برای مراقبت مواجه می شوند، بیمارتر می شوند” و در نتیجه برخی جان خود را از دست می دهند. انتظار طولانی برای انجام آزمایشات، جراحی و سایر درمان ها را به عنوان دلایل اصلی شناسایی کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دکتر سونیا بابو-نارایان، دستیار مدیر پزشکی آن می‌گوید: «افرادی که منتظر دریچه‌های جدید قلب هستند ممکن است علائم جدیدی ایجاد کنند که آنها را از کار کردن یا لذت بردن از یک زندگی کامل و سالم باز می‌دارد. فرصت های از دست رفته مانند این افراد را در معرض خطر نارسایی قلبی قابل اجتناب قرار می دهد.

این تأخیرها عواقب کاملاً مخربی دارد و بسیاری از خانواده‌ها را به این فکر می‌اندازد که آیا اگر عزیزانشان زودتر تحت درمان قرار می‌گرفتند، هنوز اینجا هستند.»

انجمن اپتومتریست ها اخیراً فاش کرده است که حداقل 551 بیمار در انگلستان از سال 2019 به دلیل نیاز مستقیم به انتظار برای دریافت مراقبت های چشم پزشکی از دست دادن بینایی را تجربه کرده اند.

کاهش زمان انتظار NHS یکی از پنج تعهد کلیدی سیاست Rishi Sunak است. 7.2 میلیون نفر در لیست انتظار برای مراقبت های بیمارستانی در انگلستان، بالاترین رقمی است که تا کنون وجود دارد.

یکی از سخنگویان NHS انگلستان مستقیماً به اظهارات هاثورن پاسخ نداد، اما گفت: «کارکنان NHS پیشرفت قابل توجهی در کاهش طولانی‌ترین انتظارات ایجاد شده در طول همه‌گیری داشته‌اند، با انتظارات بیش از 18 ماه در اوج خود، بیش از چهار پنجم کاهش یافته است. بیش از 24 میلیون آزمایش و بررسی حیاتی در سال گذشته انجام شده است و تعداد بیمارانی که درمان سرطان را شروع کرده اند، رکورددار است.

آنها افزودند که بیماران قبلاً می توانند با استفاده از وب سایت My Planned Care زمان انتظار را در بیمارستان محلی خود بررسی کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …