زندگی با مادر و بابا: چرا جوانان در ایرلند و ایتالیا نمی توانند از عهده مهاجرت بروند؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در مواجهه با تورم فزاینده و بحران هزینه زندگی، یورونیوز به بررسی دلایلی می پردازد که چرا جوانان برای سوار شدن بر نردبان املاک یا استطاعت پرداخت اجاره به سختی دست و پنجه نرم می کنند.

سوفی تنها یکی از 350000 جوان ایرلند بین 20 تا 35 ساله است که هنوز در خانه خانوادگی خود زندگی می کنند. مانند بسیاری از هزاره ها در ایرلند، مدیر بازاریابی 28 ساله از گالوی از بازار مسکن خارج شده است.

این مشکل منحصر به ایرلند نیست، طبق گزارش یورواستات، تقریباً 67٪ از مردم (بین 16 تا 29 سال) در اروپا با والدین یا بستگان خود در خانه زندگی می کنند، اما برای برخی، این یک انتخاب نیست.

بومی گالوی به یورونیوز گفت که افزایش تورم همراه با بحران هزینه زندگی تا حد زیادی مقصر است: “این بسیار ناامید کننده است، من مدرک کارشناسی ارشد دارم، حقوق خوبی دارم و مانند بسیاری از دوستانم برای خرید یک پس انداز دارم. خانه

او گفت: «اما من مجبور شدم با مادر و پدرم به خانه برگردم، زیرا برای پس انداز پول، چه برسد به پرداخت اجاره، دست و پنجه نرم می‌کردم، حتی اکنون هم برای همیشه برای پس انداز ودیعه از من می‌گذرد.

همانطور که سیاران لینچ، یکی از اعضای سابق پارلمان ایرلند توضیح داد: قیمت خانه ها هرگز اینقدر گران نبوده است و نرخ بهره برای افرادی که وارد بازار مسکن می شوند به طور فزاینده ای در حال افزایش است.

آنها تقریباً به ارقام دو سال پیش نزدیک هستند، زمانی که نرخ های بهره به ویژه توسط بانک مرکزی اروپا تعیین شده بود.

مشکل وام مسکن

با توجه به اینکه قیمت مسکن به طور متوسط ​​در ایرلند 94 درصد بالاتر از قیمت اتحادیه اروپا است، معضل سوفی تعجب آور نیست.

برای واجد شرایط بودن برای وام مسکن در ایرلند، خریدارانی که برای بار اول می‌آیند به وامی چهار برابر درآمد ناخالص سالانه خود محدود می‌شوند، وام مسکن آینده نیز 90 درصد ارزش ملک را محدود می‌کند.

این در حالی است که قیمت مسکن در سراسر کشور از سال 88 تا کنون 537 درصد افزایش یافته است و با درآمدهای امروزی همخوانی ندارد.

به گفته غول راه حل های استخدام مورگان مک کینلی، متخصصان ایرلند به طور متوسط ​​45000 یورو حقوق می گیرند. با این حال، اداره مرکزی آمار ایرلند (CSO) اخیراً فاش کرد که میانگین قیمت خانه در ایرلند اکنون به رکورد 359000 یورو رسیده است.

بنابراین، برای خریدارانی که برای اولین بار با حقوق 45000 یورو درآمد دارند، حداکثر مبلغی که می توانند وام بگیرند 180000 یورو است که کمی بیشتر از نصف میانگین قیمت خانه است.

ایرلند مقابل ایتالیا

قیمت خانه و اجاره از یک کشور عضو اتحادیه اروپا به کشور دیگر متفاوت است، در واقع، در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا، قیمت خانه در سال های اخیر کاهش یافته است. برای مثال ایتالیا تا زمان سقوط مالی در سال 2008 رونق داشت و پس از آن هزینه املاک به طور پیوسته کاهش یافت. طبق گزارش یورواستات، قیمت ها در سال 2022 نسبت به سال 2010 ارزان تر بود.

در حالی که اجاره‌بها در ایتالیا افزایش یافته است، تفاوت‌ها در مقایسه با استونی، لیتوانی یا ایرلند که در آن‌ها میانگین اجاره ماهانه 1733 یورو در دسامبر 2022 بود، که 126 درصد بیشتر از سال 2011 بود، حاشیه‌ای است.

اگر قیمت خانه های ایتالیایی برای خریداران بالقوه جذاب تر باشد، آیا این به سطوح بالاتری از مالکیت ملک در میان بزرگسالان جوان ترجمه می شود؟ در مقابل، درصد بیشتری از جوانان در ایتالیا با والدین خود در خانه زندگی می کنند تا در ایرلند.

بنابراین، چه عواملی در پشت این روند در هر دو کشور هستند؟

کمبود عرضه ایرلند

در حالی که متوسط ​​دستمزدهای ناخالص در ایرلند به طور قابل توجهی بالاتر از ایتالیا است، خانه های موجود نیز در جزیره زمرد بسیار اندک است.

مارک رز، مدیر عامل، گفت: «در سال 2010، ما 24000 ملک اجاره ای داشتیم که در دفت (سایت برتر املاک ایرلند) در هر یک از روزهای آن سال آگهی شده بود، این را با ارقام اخیر مقایسه کنید که فقط 700 ملک در سراسر کشور در دسترس بود. مدیر خواص گل رز.

رز افزود: “بنابراین اکنون ما تقریباً 3٪ از آنچه در سال 2010 در دسترس بود، داریم، ما به هزاران ملک اجاره ای نیاز داریم که امروز، فردا یا در اسرع وقت در بازار بارگذاری شوند، آنها به فوریت و فوری مورد نیاز هستند.”

همانطور که مدیر عامل حراجی Dennehy در کورک به یورونیوز گفت: “بازار اجاره در ایرلند کاملاً و کاملاً ناکارآمد است.” ما دو هفته پیش در ساعت 12:55 شب خانه ای را برای اجاره گذاشتیم و تا ساعت 13:20 شب 90 ایمیل (استعلام) داشتیم.

ما به هزاران آپارتمان در شهرها نیاز داریم تا با تقاضا همراه باشیم، با این حال، ایرلند قربانی موفقیت خود است، بسیاری از مردم می خواهند بیایند و در این کشور زندگی و کار کنند و سبک زندگی آنها را جذب می کند، اما جمعیت ما همچنین در حال رشد است و ما نمی توانیم ادامه دهیم.

اداره آمار مرکزی تخمین زده است که جمعیت ایرلند بین آوریل 2021 و آوریل 2022 به میزان 88800 نفر افزایش یافته است که بزرگترین افزایش جمعیت 12 ماهه از سال 2008 است. این امر عمدتاً به دلیل افزایش 445 درصدی مهاجرت است و به گفته دنهی، سرمایه گذاری مستقیم خارجی بخشی از این روند: “90 درصد از سوالاتی که من در حال حاضر برای توسعه مسکن جدید در Carrigaline (یک شهر مسافربری در کورک) دریافت می‌کنم از غیر اتباع است و نود درصد آنها دوباره غیر اتحادیه اروپا هستند.

حرفه ای هایی که به اینجا می آیند مشاغل خوبی دارند، دستمزد خوبی دریافت می کنند و این کشور را دوست دارند.

اما معاون سابق لینچ که در اکتبر 2012 ریاست کمیته امور مالی، هزینه های عمومی و اصلاحات را بر عهده داشت، گفت که افراد غیر اتباع با پول برای سوزاندن نیز با مشکلاتی روبرو هستند: “سرمایه گذاری مستقیم خارجی بخش بسیار بسیار مهمی از مدل اقتصادی ایرلند است. و ایجاد شغل به یک مشکل تبدیل شده است، زیرا به این دلیل نیست که شغل وجود ندارد، اما خانه‌ها در واقع برای کارمندان زمانی که آن مشاغل را به دست می‌آورند، وجود ندارد.»

شغل ایتالیایی

میمو پاریسی، استاد جامعه‌شناسی از دانشگاه می‌سی‌سی‌پی، می‌گوید: «املاک ممکن است در ایتالیا ارزان‌تر باشد، اما مشکل در بازار کار راکد این کشور است.

مشاور ارشد توسعه اروپا و علوم داده به یورونیوز گفت: «همه به دنبال آن شغل رویایی در ایتالیا هستند و حرفه‌ای‌ها خیلی جابجا نمی‌شوند، وقتی یک موقعیت رویایی پیدا می‌کنند، اغلب مادام العمر می‌مانند. در نتیجه، فرصت های شغلی کمتری وجود دارد و ورود جوانان به بازار کار دشوار است».

بیکاری بالای جوانان در ایتالیا یک عامل مهم است. طبق گزارش موسسه ملی آمار ایتالیا، ISTAT، نرخ بیکاری (برای جوانان 15 تا 24 ساله) در ژانویه 2023 22.9 درصد بود که تقریباً هشت واحد بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا 15.1 درصد است، در نتیجه جوانان ایتالیایی از نظر مالی استقلال کمتری دارند.

“قراردادهای مشکوک کاری، رشد آهسته دستمزد و حقوق کم را به این ترکیب اضافه کنید و به راحتی می توان فهمید که چرا جوانان ایتالیایی علیرغم کاهش قیمت خانه در خانه گیر کرده اند. همچنین برای فارغ التحصیلان دانشگاهی دشوار است که تجربه کاری کوتاه مدت مرتبط را بدست آورند. پاریسی توضیح داد: بازار کار به نفع نیروی کار سالخورده عمل می کند.

بر اساس گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، ایتالیا تنها کشور اروپایی است که دستمزدها در آن بین سال‌های 1990 تا 2020 کاهش یافته است، سایر کشورهای عضو افزایشی را تجربه کرده‌اند و لیتوانی با افزایش 276.3 درصدی پیشتاز است.

پریسی گفت: “بسیاری از دانشجویان زمانی که به دنبال آن شغل رویایی هستند، مدتی طولانی در دانشگاه می مانند، که همانطور که ما آموختیم به سختی به دست می آید. این امر جوانان را وادار می کند تا زمانی که این اتفاق نیفتد بیشتر به والدین خود متکی باشند.”

برای افزودن به مصیبت جوانان، یک بانک ایتالیایی وام مسکن را بدون قرارداد کار دائمی که در غیر این صورت به نام “il contratto a tempo indeterminato” شناخته می شود، تایید نمی کند، که موانع بیشتری ایجاد می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …