ویتنام بالاترین دمای تاریخ را با 44.1 درجه سانتیگراد ثبت کرد | ویتنام

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ویتنام دمای بالای 44.1 درجه سانتیگراد (111.38 فارنهایت) را گزارش کرده است، زیرا کارشناسان و مقامات آب و هوا به مردم گفته اند که در گرمترین نقاط روز در خانه بمانند.

دانشمندان گفته اند گرمایش زمین باعث تشدید آب و هوای نامطلوب می شود. کشورهای همسایه طی موج گرما در آسیا در ماه آوریل دمای بی سابقه ای را ثبت کردند.

مرکز ملی پیش بینی آب و هواشناسی اعلام کرد که رکورد ویتنام روز شنبه در ایستگاه هوی ژوان در شمال استان تان هوآ اندازه گیری شد و رکورد 43.4 درجه سانتی گراد در سال 2019 را شکست.

نگوین تی لان، یک کشاورز، گفت که دمای هوا در شهر مرکزی دانانگ کارگران را مجبور کرده است که روز خود را زودتر از همیشه شروع کنند. او گفت: «برای جلوگیری از گرما مجبور شدیم قبل از ساعت 10 صبح کار را تمام کنیم.

آب و هوای ویتنام از شمال به جنوب متفاوت است، اما این کشور به طور کلی اکنون وارد گرم ترین ماه های تابستانی خود می شود.

نگوین نگوک هوی، کارشناس تغییرات اقلیمی، از هانوی، پایتخت، گفت: «این یک رکورد نگران کننده در زمینه تغییرات آب و هوا و گرم شدن زمین است. من معتقدم این رکورد بارها تکرار خواهد شد. این تایید می کند که مدل های آب و هوایی شدید ثابت شده است.

به گفته رسانه های دولتی، مقامات دانانگ از وزارتخانه های صنعت و برق ویتنام خواسته اند تا “برای مقابله موثر با گرما، خشکسالی احتمالی و کمبود آب همکاری کنند.”

مقامات همچنین به شرکت آبرسانی شهر گفته اند که از وجود منابع کافی آب برای مصارف خانگی اطمینان حاصل کند.

روز شنبه، مرکز شهر هانوی در ظهر تقریباً خالی بود زیرا بسیاری از مردم برای دوری از آفتاب در خانه‌های خود ماندند.

اداره هواشناسی تایلند در ماه آوریل رکورد 44.6 درجه سانتیگراد را در غرب استان تاک گزارش کرد، در حالی که رسانه های میانمار گفتند که یک شهر در شرق کشور 43.8 درجه سانتیگراد را گزارش کرده است که بالاترین میزان در یک دهه گذشته است.

هر دو کشور معمولاً یک دوره گرم را قبل از فصل باران تحمل می کنند، اما شدت گرما از رکوردهای قبلی فراتر رفته است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در غرب، داکا، پایتخت بنگلادش، بالاترین دمای خود را از دهه 1960 به ثبت رساند.

مقامات هواشناسی هند اعلام کردند در بخش‌هایی از این کشور دمای هوا تقریباً سه تا چهار درجه بالاتر از حد نرمال است.

گزارشی از هیئت بین دولتی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا اخیراً گفته است که “هر افزایش گرمایش جهانی خطرات متعدد و همزمان را تشدید می کند”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …