نیمه نهایی لیگ برتر: قدیسان و ببرها باید وزن تاریخ را حمل کنند | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ناورتهمپتون و لستر اگر بخواهند از میزبانی دو تیم پیشتاز فصل معمولی ساراسینس و سیل شارکز در فینال لیگ برتر امسال در توئیکنهام در 27 مه جلوگیری کنند، باید بر شانس های فزاینده ای غلبه کنند.

تیم میهمان از زمان معرفی این فرمت در 2002-2003 تنها 6 بار در 37 تلاش نیمه نهایی پیروز شده است و تنها یک مورد از این دست در هفت فصل گذشته بوده است. استثنا قاعده هارلکین ها در سال 2021 بود، زمانی که آنها بزرگترین بازگشت در تاریخ لیگ برتر را برای کنار زدن بریستول در دروازه اشتون برگزار کردند.

علاوه بر سنگینی تاریخ، قدیس‌ها و ببرها باید چالش‌های خاص پیروزی در سالفورد و بارنت این آخر هفته را نیز در نظر بگیرند، در حالی که ساراسنس و سیل هر دو در وضعیت مناسبی برای رقابت‌ها قرار دارند. ساری این تجمل را داشت که بتواند تقریباً به تمام بازیکنان خط مقدم خود برای دور آخر رقابت‌های معمولی استراحت دهد، در حالی که کوسه‌ها با هشت بار تلاش بر روی باشگاه پایین نیوکاسل، آزاد شدند.

نورثهمپتون همچنین یک هفته قبل از دیدار خود از استادیوم StoneX از مزایای خداحافظی برخوردار بود، اما آمار فصل عادی آنها بزرگترین مشکلی را که باید در برابر تیم پرمبارز ساریس در انگلیس غلبه کنند، نشان می دهد. اگرچه Saints در این فصل بیشترین تلاش را در بین هر تیمی در لیگ به ثمر رسانده است.

با اوون فارل، مارو ایتوجه و الیوت دالی که در فرصتی مناسب برای بازی‌های پلی‌آف بازگشته‌اند، همگی می‌خواهند ناامیدی فصل گذشته را جبران کنند، زمانی که فردی برنز در آخرین لحظه گل لستر را از دست داد. در لحظات پایانی در Twickenham عنوان قهرمانی را به سرقت برد. با این اوصاف، کورتنی لاوز اکنون به گروه Saints بازگشته است و میهمانان در آخرین سفر خود به شمال لندن در نوامبر، پنج تلاش در شکست 45-39 به ثمر رساندند.

راهنمای سریع

بازی های نیمه نهایی

نمایش دهید

لیگ برتر گالاگر: ساراسنز – نورثهمپتون (شنبه، 15:30)، فروش – لستر (یکشنبه، 15:00).

قهرمانی راگبی متحد: Stormers v Connacht (شنبه، 15:00)، Leinster – Munster (شنبه، 17:30).

از بازخورد شما متشکرم.

همچنین بیلی وونیپولا برای اضافه کردن ضربه‌های پشت سر ساری حاضر نخواهد شد، اما ساراسن‌ها نیز در این مناسبت‌های بزرگ از تجربه بهره‌مند هستند. آنها چهار بار در پنج سال بین سال‌های 2015 تا 2019 قهرمان داخلی شدند تا اینکه حماسه سقف دستمزد جمع‌آوری جام‌ها را موقتاً متوقف کرد.

در همین حال، سیل پس از 9 پیروزی در 10 بازی اخیر خانگی خود در لیگ، به بازی لستر رفت که آخرین آنها پیروزی 54-12 شنبه مقابل شاهین ها بود. مانو توئیلاگی به دلیل مصدومیت از ناحیه دست زمین را ترک کرد، اما مدیر راگبی او، الکس ساندرسون، می‌گوید او برای رویارویی با باشگاه سابقش آماده خواهد بود.

از نظر تاکتیکی، دو طرف همدیگر را از درون می‌شناسند، جورج فورد که تابستان گذشته از لستر به فروش رفت و سرمربی ببرها، ریچارد ویگلسورث، یکی از بخش‌های کلیدی آخرین تیم شارک‌ها در سال 2006 بود که عنوان قهرمانی را به دست آورد. قدرت در قلب رویکرد هر دو تیم نهفته است و هیچ کمبودی در لهجه آفریقای جنوبی در هر دو رختکن وجود ندارد.

تام روباک از سل، فردی برنز از لستر را رها کرد
تام روباک از سل، فردی برنز از لستر را رها کرد. عکس: استفان وایت/CameraSport/Getty Images

با نزدیک شدن به جام جهانی، این یک بازی بزرگ از منظر چندین نفر از اعضای تیم ملی انگلیس است که فورد در لیست بالا قرار دارد. Bevan Rodd، Raffi Quirke و Tom Roebuck خوش فرم از جمله نامزدهای حاشیه ای خانگی هستند که امیدوارند تأثیر چشمگیری در برابر مدافع عنوان قهرمانی داشته باشند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لستر، با این حال، باید بدون وینگر سابق خود، کریس اشتون، که به دلیل یک تکل خطرناک مقابل هارلکینز در روز شنبه کارت قرمز دریافت کرد و آخرین بازی داخلی دوران حرفه ای خود را انجام داد، بازی کند، مگر اینکه یک مهلت انضباطی معجزه آسا دریافت کند.

ببرها حداقل پوشش باتجربه زیادی با مایک براون دارند که قرارداد جدیدی برای ماندن در ولفورد رود در فصل آینده امضا کرده است، آنتونی واتسون و فردی استوارد همگی برای تشکیل یک سه مدافع بین المللی در صورت تمایل ویگلزورث برای بیمه کردن خود در برابر ولفورد رود در دسترس هستند. تخصص لگد زدن هوایی “بمب مارپیچ” فورد.

مقامات لیگ برتر مطمئناً به هر دلیلی می توانند دو نیمه نهایی پر جنب و جوش را انجام دهند. از دست دادن Worcester و Wasps در اواسط فصل همچنان سایه سنگینی بر لیگ می افکند و آینده مالی ایرلندی لندن نیز اکنون زیر ذره بین است. عدم حضور هیچ باشگاهی انگلیسی در دو فینال اروپایی آینده در دوبلین این ماه نیز بر چالش های فعلی لیگ تاکید بیشتری کرده است.

با این حال، آن‌ها هنوز هشت باشگاه در رقابت‌های جام قهرمانان هاینکن فصل آینده خواهند داشت، اما باث، بریستول را برای کسب مقام نهایی با پیروزی 61-29 روز شنبه مقابل رشته دوم ساراسینس، به دست آورد. علاوه بر چهار بازیکن نیمه نهایی، ایرلندی لندن، هارلکینز و اکستر نیز فصل آینده راگبی جام قهرمانان را بازی خواهند کرد. در همین حال، در مسابقات قهرمانی راگبی یونایتد، لینستر در یک نیمه نهایی در روز شنبه میزبان مونستر خواهد بود و در نیمه نهایی استورمرز در نیمه نهایی به مصاف کاناخت خواهد رفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …