اسب های سرسخت و تاج های دست و پا گیر: سمت سبک تر تاج گذاری | تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نکار با کودکان یا حیوانات یک ضرب المثل قدیمی است، اما کسی فراموش کرده است که به پادشاه چارلز بگوید. از اسب‌های سرکشی که اصرار داشتند به طرفین راه بروند، تا امواج بالکن دو دستی شاهزاده لوئیس پنج‌ساله، روز تاج‌گذاری با شکوه و عظمت همراه با لحظات شادی ناخواسته بود.

مد برخی از نکات اولیه صحبت را ارائه کرد. پنی موردانت، که عموماً تصور می‌شود با مهارت خود در شمشیر نگه‌داری، نمایش را دزدیده است، لباس سفارشی پوشیده بود که برخی می‌گویند شباهت زیادی به رنگ و لوگوی خیابان‌های زنجیره‌ای پاوندلند در زیرزمین مقرون به صرفه داشت.

موج دو دستی شاهزاده لوئیس
موج دو دستی شاهزاده لوئیس. عکس: Shutterstock

گروه کر معراج که بسیار تحسین شده بودند، نه تنها به خاطر هارمونی های انجیلی و نوسانات ریتمیک خود، بلکه برای شلوارهای سفید رنگی که اعضای مرد گروه پوشیده بودند، مسحورکننده بودند.

پرنسس آن با لباسی که برخی فکر می‌کردند شبیه کلاه دزدان دریایی بود با یک ستون قرمز بزرگ که به خوبی دید برادرزاده‌اش هری را از روند رسیدگی مسدود می‌کرد، به کلیسای وست مینستر رسید. بعداً او شنل مخملی سبز رنگش را که تا کف زمین بود کنار گذاشت تا با اسب به کاخ باکینگهام برگردد.

پرنسس ماری شانتال یونان با حمل یک کیسه کلاچ جدید که به نظر می رسد شبیه خواندن سبک باشد، در صورتی که خطبه اسقف اعظم کمی کسل کننده باشد، یادداشتی روشنفکرانه معرفی کرد. رمان تاریخی مارسل پروست، در جستجوی زمان از دست رفتهیا در جستجوی زمان از دست رفته، در واقع هفت جلد را اشغال می‌کند، اما شما نیز می‌توانید یک نسخه کیف دستی، با «نمای بیرونی نخ ابریشمی با دست و یک الگوی عجیب و غریب دست دوزی» با تنها 1790 دلار (1415 پوند) داشته باشید.

کلاه دزدان دریایی پرنسس آن
“کلاه دزدان دریایی” پرنسس آن. عکس: خبرگزاری آنادولو/گتی ایماژ

ستاره مناسبت، خود پادشاه، بیشتر از یک خانم پانتومیم تغییر لباس را تجربه کرد. او با ردای دولتی که با ارمینه و توری طلا مزین شده بود شروع به کار کرد. قبل از مسح، دو اسقف – یکی با دست محکم روی یقه سلطنتی – و یک اسقف ژولیده با ظرافت او را برهنه کردند تا یک تونیک سفید ساده نمایان شود. او بعداً ابرتونیک طلا را پوشید و در نهایت صومعه را با لباس امپراتوری ترک کرد.

تاج گذاری لحظه ای پرتنش بود، زیرا اسقف اعظم کانتربری، جاستین ولبی، ابتدا موقعیت جواهرات را بر روی تاج ادوارد بررسی کرد تا مطمئن شود که آن را روی سر چارلز از پشت به جلو قرار نداده است، سپس به نظر می رسید که آن را بر روی تاج قرار داده است. سر سلطنتی مانند یک بینایی‌شناس در خیابانی که یک عینک جدید را تنظیم می‌کند، این طرف و آن طرف در چشمان چارلز نگاه کرد. “چه کسی مرا از شر این کشیش دردسرساز خلاص خواهد کرد؟” می توانید تصور کنید که پادشاه فکر می کند.

وقتی ولبی با تاج ملکه مری نزدیک می شد، کامیلا نگران به نظر می رسید. هنگامی که او آن را روی سر او کشید، چند لحظه کمانچه در حالی که او سعی می کرد رابط بین ارمنی و موهای خودش را مرتب کند، دنبال شد.

ملکه کامیلا تاج خود را تنظیم می کند
ملکه کامیلا تاج خود را تنظیم می کند. عکس: Aaron Chown/PA

از آن زمان به بعد، تاج ها یک عامل خطر بزرگ برای زوج سلطنتی بودند. آنها به قدری روی سفت نگه داشتن گردن خود در زیر وزن طلا و جواهرات تمرکز کردند که احتمالاً استئوپات سلطنتی ماه ها مشغول خواهد بود. حتی در بالکن کاخ باکینگهام، آنها نمی‌توانستند واقعاً لذت ببرند – یا حتی تماشا کنند – از ترس از سقوط تاج بر زمین.

در صومعه، ماه‌ها کار پرزحمت و پرزحمت که روی طرح نشستن انجام شد، به کیتی پری کمک نکرد، زیرا او در جستجوی مکان خود در میان تخته‌ها سرگردان بود، بدون اینکه مجذوب یاس بنفش غول‌پیکر مانع دید او شود. “نگران نباشید، بچه ها، من صندلی خود را پیدا کردم.” او بعداً توییت کرد، پستی که در عرض 24 ساعت 9.5 میلیون بازدید داشت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

هفت نخست وزیر سابق بریتانیا که زنده مانده بودند، در یک کاروان کوچک با هم وارد شدند و امکان در آغوش گرفتن و دست دادن های ناخوشایند را فراهم کردند.

تونی بلر و دیوید کامرون
تونی بلر و دیوید کامرون در کلیسای وست مینستر. عکس: جیکوب کینگ / پی

2000 مهمان دعوت شده به این مراسم از صبح زود برای این مراسم دو ساعته می‌آیند و بسیاری از بینندگان تلویزیونی را متعجب می‌سازد که آیا مثانه‌هایشان مقاومت می‌کند یا خیر.

گیلس براندرت، گوینده و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در برنامه Coronation Kitchen Live بی‌بی‌سی در روز یکشنبه گفت: «برای مردم سال‌های رسیده، مانند من، این نگرانی بزرگی بود. ما همه به این فکر می‌کردیم که چگونه می‌خواهیم مدیریت کنیم؟ اما چیزهای زیادی وجود داشت. آفرین به ابی – چون ظاهراً در سال 1953 چند تصادف رخ داد.

چارلز، که برای بسیاری از مراسمی که چندین دهه منتظرش بود، احمق به نظر می‌رسید، پس از اینکه مربی ایالتی الماس زودتر از موعد به آنجا رسید، مجبور شد به مدت پنج دقیقه در خارج از ابی پرسه بزند.

به گفته یک لب خوان، او به کامیلا شکایت کرد: «ما هرگز نمی توانیم به موقع برسیم. “همیشه چیزی وجود دارد … این خسته کننده است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …