تد کروز پس از تیراندازی در مرکز خرید تگزاس که منجر به کشته شدن هشت نفر شد، با واکنش شدید روبرو شد | تگزاس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اظهار نظر تد کروز سناتور آمریکایی تگزاس در روز شنبه مبنی بر اینکه او برای خانواده های هشت قربانی کشته شده در تیراندازی در یک مرکز خرید در ایالت او “دعا” می کند، خشم را برانگیخته است زیرا بسیاری از منتقدان می گویند که جمهوری خواهان باید از کنترل معنی دار اسلحه به جای دعای مکرر دفاع کنند. پس از خشونت های جمعی و مرگبار

کروز و دیگر جمهوری‌خواهان تگزاس به دلیل استناد به حمایت عاطفی عمومی، افکار، دعاها یا ترکیبی از آنها پس از قتل‌های آلن، تگزاس در روز شنبه، با واکنش‌های مشابهی مواجه شده‌اند.

انتقادات از کروز چند ساعت پس از تیراندازی زمانی که او افزایش یافت توییت کرد: «من و هایدی برای خانواده‌های قربانیان تیراندازی وحشتناک در مرکز خرید در آلن، تگزاس دعا می‌کنیم. ما همچنین برای جامعه وسیع‌تر شهرستان کالینی که از این فاجعه در شوک هستند دعا می‌کنیم.»

شانون واتس، بنیانگذار گروه ایمنی اسلحه Moms Demand Action، در توییتر گفت: «شما به او کمک کردید با اسلحه، مهمات و تجهیزات تاکتیکی مسلح شود. او دقیقاً همان کاری را انجام داد که می دانستید او انجام خواهد داد. ما را از دعای خود دریغ کنید و از عدالت برای مرد مسلحی که … مرده صحبت کنید.»

تنها پاسخگویی که می‌توانیم به آن امیدوار باشیم این است که افراط‌گرایان تفنگدار مانند شما به انبوه خاکستر تاریخ پرتاب شوند.»

جورج تاکی بازیگر فیلم Star Trek اضافه: “تو بدتر از بی فایده ای.”

یکی دیگر از کاربران توییتر گفت که افکار و دعاها “چیزی جز کفر و شر” نیستند. یکی دیگر از کنایه زد: “آیا سعی کرده اید دستگاه نماز را خاموش و دوباره روشن کنید.”

تیراندازی در یک مرکز خرید در خارج از دالاس حداقل هشت کشته بر جای گذاشت – ویدئو

به گفته Axios و Open Secrets، کروز بیش از 442000 دلار از سازمان‌هایی دریافت کرده است که از دسترسی به اسلحه‌ها تا حد امکان پشتیبانی می‌کنند. او در واکنش به سایر تیراندازی های دسته جمعی قبلی در ایالت خود، به جای محدودیت در استفاده از اسلحه، از زبانی استفاده کرده است که به فکر و نیایش اشاره دارد.

پس از اینکه یک مرد مسلح در ۲۴ مه ۲۰۲۲ ۱۹ کودک و دو معلم را در مدرسه ابتدایی راب در اووالد، تگزاس کشت، کروز اظهار داشت: «من و هایدی در این زمان ویرانگر، کل جامعه را به دعا بر می‌داریم و ما برای زندگی‌هایی که در آن زندگی می‌کنند سوگواری می‌کنیم. تحت این عمل شیطانی قرار گرفتند. هیچ یک از ما نمی توانیم رنجی را که والدین در Uvalde متحمل می شوند تصور کنیم. دلمان برایشان می سوزد.»

در پاسخ به تیراندازی نژادپرستانه در ال پاسو والمارت که در آگوست 2019 23 کشته بر جای گذاشت، کروز نیز به همین ترتیب گفت: “من و هایدی برای همه در ال پاسو دعا می کنیم. با ادامه رویدادها، لطفاً به هشدارهای مقامات محلی و مجری قانون توجه کنید و ایمن بمانید. #Pray4ElPaso

نظر کروز در مورد تیراندازی که دو ماه بعد در نزدیکی یکی از دانشگاه های ایالتی وی کشته شدند. بود: من و هایدی کسانی را که در تیراندازی شب گذشته در یک مهمانی خارج از دانشگاه در تگزاس A&M Commerce کشته و مجروح شدند، به نماز بلند می کنیم. @tamuc

با این حال، کروز در پاسخ به برخی تیراندازی‌های دسته جمعی، مانند اظهارنظر در مورد سیاست مهاجرت، چیزی بیش از نماز خوانده است. پس از اینکه مقامات گفتند که یک شهروند مکزیکی که قبلاً اخراج شده بود، ماه گذشته پنج همسایه خود را با شلیک گلوله کشت، کروز توییت کرد: از مردان و زنان شجاع مجری قانون که برای دستگیری این بیگانه غیرقانونی قتل عام که 5 انسان بی گناه را به قتل رساند، خستگی ناپذیر تلاش کردند، تشکر می کنم. قربانیان سزاوار عدالت هستند. و این هیولا وقتی محکوم شود مستحق مجازات اعدام است.»

در ساعات و روزهای منتهی به تیراندازی روز شنبه در آلن، کروز حمایت خود را از حقوق اسلحه اعلام کرد. اوایل شنبه بعد از ظهر، او بازتوییت کرد در یک پست جمهوری خواهان سنا آمده است: «رقیب تد کروز گفت که ای کاش اصلاحیه دوم نوشته نمی شد. Beto 2.0؟

اوایل روز شنبه، کروز درباره رقیب اعلام شده 2024، کالین آلرد، نماینده دموکرات کنگره گفت: «وای. این مرد می خواهد نماینده تگزاس باشد؟” به نقل از او گفت: «بهتر است اگر [the second amendment] نوشته نشده بود؟ البته. اما هیچ شانسی وجود ندارد که ما آن را لغو کنیم.

کروز از چشم‌های گوگولی استفاده می‌کرد توییت اوکه به حق حمل سلاح برای آمریکایی ها در قانون اساسی اشاره داشت.

کیت سلف، نماینده جمهوریخواه کنگره ایالات متحده، که منطقه او شامل آلن است، روز یکشنبه در پاسخ به سوالی درباره استناد به معنویت پس از تیراندازی های دسته جمعی مانند تیراندازی روز قبل، به شدت پرخاش کرد.

«آنها افرادی هستند که به خدای توانا که کاملاً کنترل زندگی ما را در دست دارد، اعتقاد ندارند. خود در CNN گفت. “من یک مسیحی هستم – من معتقدم که او مسیحی است.”

سلف در ادامه استدلال کرد که فقدان درمان بهداشت روانی کافی در ایالات متحده مقصر تیراندازی های دسته جمعی است. و سپس گفت که تمرکز کشور باید بر دعا برای خانواده قربانیان آلن باشد.

فرماندار جمهوری خواه تگزاس، گرگ ابوت، نیز به دنبال تغییر مکالمه عمومی در مورد تیراندازی در مرکز خرید آلن به سلامت روان بود. حوا

ابوت در فاکس نیوز یکشنبه گفت: «مردم یک راه حل سریع می خواهند. راه حل بلندمدت در اینجا رسیدگی به مسئله سلامت روان است.

اظهار نظر ابوت در مورد سلامت روان پس از آن مطرح شد که میزبان شانون بریم اشاره کرد که نظرسنجی فاکس نیوز نشان داد که 80 درصد از شرکت کنندگان از اقدامات کنترل اسلحه مانند افزایش حداقل سن برای خرید سلاح گرم و بررسی سلامت روان حمایت می کنند. بینندگان فاکس نیوز عمدتا جمهوری خواه هستند.

نه کروز، نه ابوت و نه سلف بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

با وجود تاریخچه تیراندازی های دسته جمعی تگزاس، ابوت در سال 2021 قانونی را امضا کرد که به ساکنان این ایالت اجازه می داد به طور قانونی بدون مجوز یا آموزش اسلحه حمل کنند. در همین حال، یک قاضی فدرال سال گذشته یکی از معدود محدودیت‌های اسلحه در تگزاس را لغو کرد که افراد کمتر از 21 سال را از حمل اسلحه منع می‌کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …